Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Somalo 2010 - spanyol szalézi ifjúsági tábor

Somalo 2010 - spanyol szalézi ifjúsági tábor

Somalo 2010 - spanyol szalézi ifjúsági tábor

2010-08-09 Hétfő   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

somalo2Közel 1000 fiatalt, fiatal munkást és szalézit mozgósított a spanyolországi Bilbao Tartomány Somalo és Logroño szalézi házai környékéről az a nyári ifjúsági tábor, melynek mottója ez volt: "Én merem: és te?"
Az idei tábor a fiatalok életének fontos kihívásairól szólt, a problémákról és helyzetekről, amelyeket a fiatalok megtapasztalnak. Arra késztette őket, hogy elgondolkodjanak, mérlegeljenek, megvitassák viselkedésüket, és hogy érlelődjenek keresztény mivoltukban. Két esemény különösen segített, hogy a fiatalok elmélyítsék a kötelességvállast a fiatal keresztények körében: egy fiatal megkeresztelkedett, egy másik pedig a tábor ideje alatt megújította szerzetesi fogadalmát Félix Urra Medina tartományfőnök előtt. Raúl San Miguel Santanderből  barátai körében a táborban szerette volna megkapni a keresztség szentségét, azoknak a fiataloknak a csoportjával, akikkel együtt az elmúlt években közelebb került Jézushoz.

A Somalo véget ért, de él a szívében mindazoknak, akik továbbadják másoknak, hogy a legfontosabb egy szalézi házban a feltámadt Jézus arca, aki meghív mindenkit, hogy ossza meg vele az életét és hitbeli elkötelezettségét.

ANS Somalo/szaleziak.hu

A kategória cikkei

Don Bosco első misszionáriusa

Don Bosco első misszionáriusa

#Szalézi világ 2026-04-07, Kedd

Túlfűtött természete, tele lendülettel, átérezte és átadta másoknak azt az örömöt, amit Don Bosco társaságában érezni lehetett: a munkát, a rohanást,..

Olaszország – A Missioni Don Bosco  harmadik szektorbeli szervezetté (ETS) vált

Olaszország – A Missioni Don Bosco harmadik szektorbeli szervezetté (ETS) vált

#Szalézi világ 2026-04-06, Hétfő

A Szalézi Kongregáció Torinói Missziós Irodája, a „Missioni Don Bosco”, amelyet 1991-ben nonprofit szervezetként alapítottak a szalézi misszionáriusok..

 „Mindvégig szerette őket”- A rendfőnök nagycsütörtöki szentmiséje

„Mindvégig szerette őket”- A rendfőnök nagycsütörtöki szentmiséje

#Szalézi világ 2026-04-02, Csütörtök

2026. április 2-án, kedden, nagycsütörtökön a rendfőnök celebrálta a nagycsütörtöki misét a Castro Pretorio-i Jézus Szent Szíve szalézi bazilikában. Az..

Közel-Kelet – A Szalézi Hálózat menedék a menekültek számára

Közel-Kelet – A Szalézi Hálózat menedék a menekültek számára

#Szalézi világ 2026-03-31, Kedd

Egy hónappal a közel-keleti konfliktus eszkalációja után, és anélkül, hogy egyértelmű vagy gyors megoldás látszana, Libanon súlyos humanitárius válsággal..

Olaszország – Az élet reményét keresve: a „Láthatatlanok keresztútja” Rómában

Olaszország – Az élet reményét keresve: a „Láthatatlanok keresztútja” Rómában

#Szalézi világ 2026-03-30, Hétfő

Rómában, a Via Marsala mentén, a Termini pályaudvar közelében, a Castro Pretorio-i Jézus Szíve szalézi bazilika előtt harmadik alkalommal került sor a..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< A Don Bosco Media kommunikációs kurzusa teológusoknak2010 az Ifjúság Nemzetközi Éve >