Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A 2011. strenna a formáció nézőpontjából

A 2011. strenna a formáció nézőpontjából

A 2011. strenna a formáció nézőpontjából

2010-12-02 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

1_13_5848_Néhány héttel a rendfőnök 2011. évi strennájának hivatalos bemutatása előtt az ANS interjút közöl Francesco Cereda egyetemes formációs megbízottal. Don Cereda arról beszél, mennyire időszerű ma Don Bosco üzenete, amelynek eredménye, hogy évente 550 szalézi novícius határozza el magát a megszentelt életre.

- A 2011. évi strennával a rendfőnök nem csak bennünket, szaléziakat hív meg arra, hogy sokkal nagyobb figyelmet fordítsunk a hivatásokra, hanem felszólítja az egész Szalézi Családot, hogy ne csak a saját csoportjuk új hivatásaira gondoljanak, a Szalézi Család más csoportjaira, sőt az egész Egyházra is - foglalja össze don Cereda a jövő évi, a hivatásokra irányuló strenna lényegét. Don Cereda mondanivalóját a Társaság földrajzi megoszlásával illusztrálja, az Afrikában és Ázsiában gazdag gyümölcsöt hozó, és az európai igen nehéz helyzettel. Két lényeges tényt hangsúlyoz a hivatásokkal kapcsolatban: egyrészt, hogy Isten az, aki a hivatásokat ébreszti, másrészt, hogy az örömteli és őszinte tanúságtételeknek milyen nagy jelentősége van. A tanácsos a kérdéssel kapcsolatban kiemeli a nyitott és barátságos közösségek vonzó mivoltát, ahol valósan megteremthetik a "Gyertek és nézzétek meg!" - feltételeit. Kitér arra is, mennyire fontos a formáció és az ifjúságpasztoráció közötti együttműködés a hivatások terén. Cereda hangsúlyozza, hogy minden rendtársának kell hogy legyen bátorsága megszólítani a fiatalokat és meghívni őket a szalézi életre, nem csak a szerzetesi, hanem a világi formáját is felkínálva. Megemlíti az előnyöket, amiket a strenna hozhat, különösen a formáció terén: - Manapság a fiatalok sokkal lassabban érnek. Azok, akik nem rögtönöztek, hanem meggondoltan indultak el a hivatás útján, jobban motiváltak, sokkal tisztábban látják az egész folyamatot, a megszerzett készségeik és a megfelelő attitűdök kíséretében. A formációért felelős szaléziak készek arra, hogy megosszák tapasztalataikat és a fiatalokkal együtt a fiatalokért dolgozzanak, bevonják a hivatások érlelődésének folyamatába a családokat és az egyetemistákat is.

Az interjú teljes szövege olvasható az ANS hivatalos oldalán.

ANS-Róma/szaleziak.hu

A kategória cikkei

Újragondolni a szalézi nevelést

Újragondolni a szalézi nevelést

#Szalézi világ 2025-12-10, Tegnap

Hogyan alakult át Don Bosco megelőző módszere 150 évvel később, a világ különböző kontextusaiban? Milyen értékek, gyakorlatok és nyelvek őrzik meg..

Az ünnep, amely életet adott az oratóriumnak és a szalézi küldetésnek

Az ünnep, amely életet adott az oratóriumnak és a szalézi küldetésnek

#Szalézi világ 2025-12-08, Hétfő

A szeplőtelen fogantatás ünnepe olyan, mint egy „születésnap” a szalézi történelemben: Don Bosco oratóriumának kezdetét, a Kongregáció megalapítását,..

Boldog Rinaldi Fülöp, aki bevezette Don Boscót a huszadik század szívébe

Boldog Rinaldi Fülöp, aki bevezette Don Boscót a huszadik század szívébe

#Szalézi világ 2025-12-05, Péntek

A szalézi történelem útján Boldog Rinaldi Fülöp különleges helyet foglal el. Don Bosco harmadik utódjaként és az utolsóként, aki személyesen ismerte őt,..

Róma - Az újonnan kinevezett tartományfőnökök tanfolyama

Róma - Az újonnan kinevezett tartományfőnökök tanfolyama

#Szalézi világ 2025-12-01, Hétfő

Az újonnan kinevezett szalézi tartományfőnökök orientációs és képzési tanfolyamára 2025. november 25. és december 10. között kerül sor Rómában, a..

Szlovákia – Ifjúságpasztorációs küldöttek stratégiai kontinentális találkozója

Szlovákia – Ifjúságpasztorációs küldöttek stratégiai kontinentális találkozója

#Szalézi világ 2025-11-27, Csütörtök

November 17. és 22. között Szlovákia adott otthont a két európai szalézi régió – a Mediterrán régió és a Közép-Észak-Európa régió –..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szalézi munkatársak imája a tartományértGyertek, nézzétek meg! - a napló >