Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Tartományi Don Bosco ünnep - a színfalak mögül

Tartományi Don Bosco ünnep - a színfalak mögül

Tartományi Don Bosco ünnep - a színfalak mögül

2011-01-30 Vasárnap   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

1362079_nA nyergesújfalui Szalézi-Irinyi Középiskola színvonalas műsora a tartományi Don Bosco ünnepen kivívta sokak elismerését. Számos néző - fiatal és idős - dícsérő szavakkal méltatta az iskola műsorát szóban a helyszínen, de folyamatosan érkeznek az egész országból a pozitív vélemények e-mailben még a mai nap folyamán is. Úgy tűnik, az iskola tanulói és tanárai bebizonyították, hogy érdemes színvonalas műsorszámokkal szórakoztatni a Don Bosco ünnepre érkező hálás közönséget. Gyarmati Dávid így foglalta össze a nap eseményeit a nyergesújfalui animátorok honlapján:

A helyi, középiskolai ünnepség másnapján, január 29-én került sor a tartományi Don Bosco ünnepre Óbudán. Idén az a megtiszteltetés ért minket, nyergesújfalui animátorokat, hogy mi vihettük az ünnepi műsort.

A fél 11-kor kezdődő szentmise keretein belül átadásra került a Don Bosco-díj, melyet idén Kamarás Lajosné kapott. Az idén első ízben adták át a Savio Domonkos-díjat, mellyel Jani Áron többéves animátori munkáját ismerték el.

A szentmise után Szlávik Adél és Gyarmati Dávid műsorvezetők nyitották meg az ünnepi műsort, melyen elsőként a Don Bosco Nővérek pesthidegkúti Szent Család Óvodájának apróságai léptek fel.

A “Tükör és tánc” című színdarabbal kezdődött aztán saját műsorkavalkádunk.

A két főszereplő Pathó Annamari, és a hirtelen visszatérő, de remekül helytálló Dózsa Dani voltak. A színdarab után Maros Bernadett csillogtatta meg énektudását, Nádudvari Géza testvér gitáros kíséretével Rod Steward Sailing című szerzeményét adta elő. A zenészek sem hiányoztak a sorból: Pásztói Tamás tanár úr vezényletével és közreműködésével, Solymosi Eszter zongorakíséretével Pathó Annamari, Szexer Dóra, Tóth Paula és Wágner Éva varázsolta el a közönséget fuvolajátékukkal.

Lengyel Csaba, Szabó Dani és Varga Patrik előadása is hatalmas siker volt, bohózatukkal jó párszor megnevettették a többszáz fős közönséget. A Tékozló fiú terén már tapasztalt volt a “színésztársulat”, rutinosan, jó hangulatban adták elő a színdarabot, melyben több ének is felcsendült Maloványi Laci közreműködésével. A tékozló fiú, Katona Gábor végül ezúttal is hazatalált.

Az ünnepi műsor a fiatal szaléziak zenés műsorával ért véget, melyben végül pár nyergesi animátor is spontán szerepet játszott.
Kiemelten köszönjük segítségét Pungurné Császár Judit tanárnőnek, Vecsernyésné Bódi Bernadett tanárnőnek, Ábrahám Béla atyának, Géza testvérnek, Maloványi Lacinak,  Lux Ambrus igazgató Úrnak, Czuczai Zsófia tanárnőnek és mindenkinek, aki bármivel is hozzájárult a szombati műsor sikeréhez.

Forrás:nyergesanim.hu

A kategória cikkei

Kazincbarcika - Bemutatjuk a Don Bosco Iskola kápolnáját

Kazincbarcika - Bemutatjuk a Don Bosco Iskola kápolnáját

#Magyar Tartomány 2026-02-21, Tegnap

Örömteli eseményt ünnepeltek a közelmúltban a kazincbarcikai Don Bosco Iskolában: felújították a kápolnát, amely most megújult szépséggel és..

Egy félrehallott „havazószerda” nyomában – nagyböjti áhítat a Péter-Pál Óvodában

Egy félrehallott „havazószerda” nyomában – nagyböjti áhítat a Péter-Pál Óvodában

#Magyar Tartomány 2026-02-19, Csütörtök

Február 18-án Török Laci bácsi, iskolánk igazgatóhelyettese diakónusi szolgálatában látogatott el óvodánkba, hogy együtt vágjunk bele a nagyböjt..

Kazincbarcika - Hamvazószerdai szentmise

Kazincbarcika - Hamvazószerdai szentmise

#Magyar Tartomány 2026-02-19, Csütörtök

Február 18-án hamvazószerdai szentmisén vettek részt a kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanulói a Szent Család-templomban.

Óbuda - „Ne félj, mert megváltottalak!” – Lelkinap a Péter-Pálban

Óbuda - „Ne félj, mert megváltottalak!” – Lelkinap a Péter-Pálban

#Magyar Tartomány 2026-02-19, Csütörtök

Különös iskolai napjuk volt február 18-án az óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola tanulóinak! A hamvazószerdát közösen töltötték a..

Nyergesújfalu - Hamvazószerda a Zafféryban

Nyergesújfalu - Hamvazószerda a Zafféryban

#Magyar Tartomány 2026-02-19, Csütörtök

Hamvazószerdán a nyergesújfalui Zafféry Károly Szalézi Középiskola diákjai és tanárai együtt vettek részt a szentmisén, amellyel megkezdték a nagyböjti..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szaléziak a magyar médiában isVatikán - Új Isten Szolgája a Szalézi Családban >