Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Nyergesújfalu - Éjszakai gyalogos zarándoklat Szalézi Szent Ferenc emlékezetére

Nyergesújfalu - Éjszakai gyalogos zarándoklat Szalézi Szent Ferenc emlékezetére

Nyergesújfalu - Éjszakai gyalogos zarándoklat Szalézi Szent Ferenc emlékezetére

2011-01-25 Kedd   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

teli_zarandoklat_4Lelkes kis csapat verődött össze január 21-én este Nyergesújfalun a Szalézi-Irinyi Középiskola udvarán. Vegyesen voltak diákok, tanárok, sőt oratoristák is a szerzetesek társaságában, amikor mintegy 35-en elindultak vidám, lendületes menetben fel a hegyekbe.

Vajon mi késztette őket, hogy nekivágjanak a sötétnek, és elbotorkáljanak Péliföldszentkeresztre, ráadásul nem is toronyiránt, hanem Mogyorósbánya érintésével kitérőt téve? Erre leginkább Ábrahám Béla atya szavai adtak magyarázatot a majdnem éjfélkor kezdődő szentmise keretében. Ugyanis Mogyorósbányán megállt a zarándoklat egy bensőséges szentmisére abban a templomocskában, amelyben hazánk talán legnagyobb (bár nem legszebb) Don Bosco falfestménye található, főleg annak emlékére, hogy néhány évig a szalézi noviciátus itt volt ebben a faluban.

A prédikációban tehát elhangzott, hogy Szalézi Szent Ferenc annyira szívén viselte a rábízottak lelki üdvét, hogy még a fagyos alpesi éjszakai hegymászás sem tántorította el attól, hogy olyan kis falvakba is elvigye a keresztény tanítást és lelkipásztori szolgálatot, amelyekben talán évek óta nem járt katolikus pap. A Szeretet Doktora Don Bosco példaképe volt, aki fiataljait ugyanolyan elhagyatottnak találta, és ehhez méltóan áll a Szalézi Társaság mottója ma is jelmondatként előttünk, ugyanúgy, mint Don Bosco szobájában az Oratórium születése óta: "Da mihi animas, caetera tolle" - lelkeket adj Uram, a többit vedd el.

Utunk könnyed volt, a fagyott, száraz földutakon akadály nélkül haladtunk előre felszabadult beszélgetés közben, mígnem megérkeztünk a már forralt borral, forró teával váró szalézi kolostor falai közé. Reggelig mindenki kialudta magát, és új lendülettel indult haza, este a többség már mesélhette az oratóriumban száz másik fiatalnak, milyen szép élményeket szereztek az előző este. Ez remélhetőleg többekben felkeltette a vágyat, hogy jövőre mindenképpen csatlakozzanak, nehogy lemaradjanak egy ilyen semmi mással nem pótolható testi-lelki tapasztalatról.

Szalézi Szent Ferenc, maradj továbbra is égi pártfogónk és ihletőnk, vigyázz ránk a dolgos mindennapjainkban is!

T. Nádudvari Géza SDB/szaleziak.hu

Téli éjszakai gyalogos zarándoklat Szalézi Szent Ferenc emlékezetére
Nyergesújfalu-Mogyorósbánya-Péliföldszentkereszt
{gallery}albumok/2011.01.26_teli_tura{/gallery}

A fotókat Tácsik Benett készítette.

A kategória cikkei

Nyergesújfalu – Zafférys sikerek a vármegyei Sakk Diákolimpián

Nyergesújfalu – Zafférys sikerek a vármegyei Sakk Diákolimpián

#Magyar Tartomány 2026-02-05, Csütörtök

A nyergesújfalui Zafféry Károly Szalézi Középiskola 7.B osztályos tanulója, Schreck Dániel a 2026. január 31-én, Tatabányán megrendezett vármegyei Sakk..

Nyergesújfalu – Házasság hete gazdag programokkal

Nyergesújfalu – Házasság hete gazdag programokkal

#Magyar Tartomány 2026-02-04, Szerda

Nyergesújfalun, a szalézi plébánián „Imádkozzunk családjainkért; imádkozzunk családjainkkal!” mottóval gazdag programokkal készülnek február 8. és 15..

Óbuda – Indul a Szali Ifi Alpha 2026

Óbuda – Indul a Szali Ifi Alpha 2026

#Magyar Tartomány 2026-02-04, Szerda

Óbudán, a Don Bosco Oratórium és Közösségi Ház helyiségeiben márciustól ismét indul a nagysikerű Szali Ifi Alpha 18-25 év közötti fiatalok részére,..

Pesthidegkút - Formációs nap a Don Bosco Nővéreknél

Pesthidegkút - Formációs nap a Don Bosco Nővéreknél

#Magyar Tartomány 2026-02-04, Szerda

Február 1-én, vasárnap Székely János szombathelyi megyéspüspök, az MKPK elnöke látogatott el a Magyarországon szolgáló Don Bosco Nővérekhez.

A Szalézi Ifjúsági Mozgalom tervezett eseményei 2026 első felében

A Szalézi Ifjúsági Mozgalom tervezett eseményei 2026 első felében

#Magyar Tartomány 2026-02-04, Szerda

A Szalézi Ifjúsági Mozgalom feladatát a szalézi küldetés határozza meg az Egyházban. Ezek különféle projektek, művek, nevelési környezetek (például..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Kazincbarcika - Lengyel szalézi kapott elismerést a Magyar Kultúra NapjánSzemélyi változás az egyetemes ekonómus posztján >