Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Kazincbarcika - Fiatalok Ünnepe

Kazincbarcika - Fiatalok Ünnepe

Kazincbarcika - Fiatalok Ünnepe

2017-01-31 Kedd   |   #Magyar Tartomány   |   KIEMELT   |   ARCHIVÁLT

Kazincbarcika  • fiatalok  • ünnep  • Don Bosco  •

Csodás hétvégét töltött el közel száz fiatal január 27-29. között Kazincbarcikán, a Tartományi Don Bosco Ünnep köré szervezett Fiatalok Ünnepén.

Az ország minden szalézi házából érkeztek Kazincbarcikára az ifjú korosztály képviselői, hogy társaikkal közösen emlékezzenek meg Don Bosco 129. égi születésnapjáról. Az alkalomnak köszönhetően több fiatalnak sikerült eljutni Kazincbarcikára, kellően felkészülni és együtt ünnepelni.

 A program 27-én, pénteken este kezdődött a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban az animációs csapat vidám, táncos megnyitójával. Ezt követően Misquitta Claudius atya, szalézi ifjúságpasztorációs megbízott és Vitális Gábor atya, tartományfőnöki vikárius és kazincbarcikai plébános üdvözölte az összegyűlt közel száz fiatalt. „Sokat tesz, aki keveset tesz, de azt teszi, amit tennie kell, és keveset tesz az, aki sokat tesz, de nem azt teszi, amit tennie kell”- idézte Don Bosco szavait Gábor atya. Beszélt a barátság fontosságáról is, melyet Don Bosco és Comollo Alajos példáján keresztül világított meg. Az éjszaka hátralevő részében Lytton atya vezetésével szentségimádással, majd virrasztással hangolódtak a fiatalok a másnapi ünnepre.

Szombat délelőtt kezdődött a hétvége központi eseménye, a tartományi Don Bosco ünnep a tavaly szeptemberben átadott Don Bosco Sportközpontban, amelyen a fiatalok is részt vettek, és együtt örvendeztek Domán Vivien egri szalézi animátorral, aki a Szalézi Ifjúsági Mozgalom javaslatára idén átvehette a Savio Domonkos-díjat. „Személyes példamutatásával, a katolikus hit megélésével sok fiatal animátornak lett példaképe, méltó vezetője” – hangzott el a méltatásában, ahol emellett kiemelték a SZALIM-ban folytatott tevékenységét és az egri oratóriumi közösségben végzett nélkülözhetetlen munkáját.

A késő délután kezdődő Don Bosco „szakmái” játékban már csak a Fiatalok Ünnepén részt vevő fiatalok maradtak a sportközpontban. Ebben a nagy játékban kipróbálhatták a létesítmény kínálta lehetőségeket.

A kiadós vacsora után az este hangulatáról a Kelet Brass Band gondoskodott, jól megtáncoltatva mindenkit. A koncert után a hagyományos szalézi jóéjszakátot Gamon Ewa nővér tartotta. „Találd meg minden helyzetben a jót, a kincset, mert nem véletlenül történik veled, ami történik. Találd meg a jót, és hogy Isten mit kíván tőled”- mondta a nővér. Az estét Hubai István akusztikus koncertje zárta a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban, éjszakába nyúló teaházzal és beszélgetési lehetőséggel.

A Fiatalok Ünnepe lezárásaként vasárnap reggel a program résztvevői csatlakoztak a kazincbarcikai Szent Család-templom közösségéhez a vasárnapi szentmisén

 

Fekete Barnabás/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Kazincbarcika – "Hozz egy plusz szendvicset!"

Kazincbarcika – "Hozz egy plusz szendvicset!"

#Magyar Tartomány 2025-12-04, Csütörtök

Adventben még jobban odafigyelnek az elesettekre, a rászorulókra. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium új kezdeményezésként csatlakozik a Bike Maffia Egyesület..

USA – „Mit kérdeznél a pápától?” – egy szalézi fiatal kérdez

USA – „Mit kérdeznél a pápától?” – egy szalézi fiatal kérdez

#Szalézi világ 2025-11-24, Hétfő

Ezequiel Ponce, a Downey Középiskola 17 éves végzős diákja és a bellfloweri Savio Szent Domonkos szalézi plébánia tagja egyike volt annak a kis csoport..

XIV. Leó pápa üzenete a 40. ifjúsági világnapra

XIV. Leó pápa üzenete a 40. ifjúsági világnapra

#Egyház 2025-11-22, Szombat

Az alábbiakban közreadjuk XIV. Leó pápa XL. Ifjúsági Világnapra írt üzenetének magyar fordítását, melyet Krisztus Király ünnepén, idén november 23-án..

Don Bosco 150 évvel ezelőtti franciaországi érkezésének története

Don Bosco 150 évvel ezelőtti franciaországi érkezésének története

#Aktuális 2025-11-19, Szerda

1875. november 9-én négy szalézi, Giuseppe Ronchail, Enrico Guelfi, Filippo Capellaro és Jean-Baptiste Perret érkezett Nizzába, és egy korábbi fonodában..

Egy elnyert kegyelem, egy fogadalmi felajánlás, egy kitörölhetetlen emlék

Egy elnyert kegyelem, egy fogadalmi felajánlás, egy kitörölhetetlen emlék

#Aktuális 2025-11-18, Kedd

Minden kiadatlan dokumentum általában tartalmaz valami újat. Nos, az itt bemutatott dokumentumok nemcsak egy ismeretlen információt kínálnak számunkra, hanem..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Kazincbarcika – Névadójukat ünnepelték Ferenc pápa beszéde a Megszentelt Élet Kongregációjához >