Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Franciaország – Szalézi atya nyerte a papi kerékpárversenyt

Franciaország – Szalézi atya nyerte a papi kerékpárversenyt

2017-05-09 Kedd   |   #Szalézi világ

sport  • Franciaország  •

Franciaország 18. papi kerékpáros bajnokságán május 2-án hirdettek győztest: Xavier Ernst szalézi atya, a Francia-Dél Belga Szalézi Tartomány ifjúságpasztorációs megbízottja nyerte meg.

A franciaországi Bayeux-Lisieux Egyházmegyében található Mondaye dans le Calvadosban május 1-2-án megrendezett kétnapos papi kerékpárversenyre, a France du Clergé-re benevezhetett minden püspök, pap, diakónus, szeminarista, férfi és női szerzetes.  A bajnoki címért 56 résztvevő tekert. A verseny a Bayeaux közelében levő Juaye-Monday-nél ért véget, az időfutamon május 2-án a kerékpárosok az apátság körül hajtottak.

A futam győztese a férfiak között Xavier Ernst szalézi atya lett Párizsból, a női versenyzők között Anne Laetitia Michon nővér győzelme nem okozott meglepetést. Ez a találkozó természetesen egy verseny,  de egy jó lehetőség is a papok számára, hogy részt vegyenek ebben a népszerű sportágban.

„A kerékpár lelkiség. Alázattal kell művelni” – monda a verseny végén a győztes Xavier Ernst szalézi atya.