Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A rendfőnök ünnepe

A rendfőnök ünnepe

A rendfőnök ünnepe

2010-06-24 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

chKeresztelő Szent János ünnepén Bosco Szent János utódát ünnepelték a római rendfőnökségen, tisztelettel adózva a jelenlegi rendfőnöknek, aki kilencedikként követi a nagy rendalapítót a szaléziak élén.
Az ünnepi szentmise kezdetén Adriano Bregolin vikárius az egész rend és a Szalézi Család nevében köszöntötte don Chávezt és megköszönte elkötelezettségét és erőfeszítéseit. A rendfőnök az ünnep kapcsán hangsúlyozta, hogy Keresztelő Szent János volt az, aki rámutatott Krisztusra: "Íme az isten Báránya!" - ugyanezt a feladatot vállalta odaadással Don Bosco is, és  a mai szaléziaktól is ugyanezt kéri.
A rendfőnök beszélt mindarról, amit az elmúlt évben a rend élén átélt, amikor az alapítás 150. évfordulóját ünnepelték. Elmondta, hogy a sok gond mellett, ami az egyházat sújtja, don Rua volt számára a hivatkozási pont, aki mindig tudta, hogyan kell szembenézni a problémákkal és vonzó módon megjeleníteni az alapító dinamikus karizmáját. Jóéjszakátjában don Chávez köszönetet mondott a jelenlevőknek és mindazoknak, akik e-mailben küldték el neki jókívánságaikat, amit nem a saját egyéni karizmájának, hanem annak tudott be, hogy egy olyan karizmatikus személy utóda, mint amilyen Don Bosco volt.
Ez az ünnep egyben jelezte az Egyetemes Tanács plenáris ülése első részének végét, és a vasárnap, június 27-én kezdődő lelkigyakorlat kezdetét is.

A kategória cikkei

Lengyelország - Kilenc szalézi vértanút avattak boldoggá Krakkóban

Lengyelország - Kilenc szalézi vértanút avattak boldoggá Krakkóban

#Szalézi világ 2026-06-07, Vasárnap

A krakkói Szent II. János Pál szentélyben 2026. Június 6-án reggel boldoggá avattak kilenc lengyel szalézi papot, akik a második világháború alatt a náci..

India – 100 nap remény: szaléziak Kalkutta elfeledett lakosainak szolgálatában

India – 100 nap remény: szaléziak Kalkutta elfeledett lakosainak szolgálatában

#Szalézi világ 2026-06-06, Szombat

Kalkutta nyüzsgő tömegei és szünet nélküli tempója közepette az elmúlt 100 napban minden nap egy csendes, irgalmas cselekedet zajlik. A Sealdah pályaudvar..

2026. évi környezetvédelmi világnap: Most az éghajlatért

2026. évi környezetvédelmi világnap: Most az éghajlatért

#Szalézi világ 2026-06-05, Péntek

A környezetvédelmi világnapot minden évben június 5-én ünneplik, hogy felhívják a figyelmet a világ természeti környezetének állapotára, és különösen..

Olaszország - Sportprogramok és életvezetési készségek fejlesztése fiataloknak

Olaszország - Sportprogramok és életvezetési készségek fejlesztése fiataloknak

#Szalézi világ 2026-06-04, Csütörtök

A római szalézi ifjúsági sportklubok a szalézi oratóriumokban és oktatási központokban működtetik a „GOAL. Pontszerzés a sportban és az életben”..

Fény a sötétben: a kilenc lengyel szalézi vértanú tanúságtétele

Fény a sötétben: a kilenc lengyel szalézi vértanú tanúságtétele

#Szalézi világ 2026-06-04, Csütörtök

2026. június 6-án a krakkói Szent II. János Pál szentélyben kilenc lengyel szalézi, nevelő és vértanú boldoggá avatására kerül sor. Ez a boldoggá avatás..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Az év diákja NyergesújfalunNyári nagyüzem a szaléziaknál! >