Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Nagy Britannia - A fiatalok szentjének ereklyéje brit földön

Nagy Britannia - A fiatalok szentjének ereklyéje brit földön

Nagy Britannia - A fiatalok szentjének ereklyéje brit földön

2013-01-09 Szerda   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

IB_9657__2013Don Bosco ereklyéje zarándoklatának hivatalos kezdete január 3-án volt Nagy-Britanniában. Az első két helyszín, ahol megállt, Skóciában volt, és lehetővé tette sok embernek, hogy jobban felfedezzék és megismerjék Don Boscót, az ő karizmáját, oktatási stíluáts és a szentségét.

Több, mint 1800-an mentek el a Szent András Metropolitan katedrálisba Glasgow-ban, hogy ünnepeljék a fiatalok szentjét. A zarándokok másfél órával a szertartás előtt már kezdtek gyülekezni, és teljesen megtöltötték a székesegyházat, még a fal mellett is sokan sorakoztal.

 A szentmisét Philip Tartaglia, Glasgow érseke mutatta be Joseph Anthony Toal, Argyll és Isles püspökének jelenlétében. Ez egy igazi ünnep volt, ahol ünnepelték Don Bosco életét, és hozzájárulását a fiatalok oktatásához és evangelizálásához. Az érsek, elismerve, hogy időnként az egyház hibázik, ha a fiatalokról van szó, felkérte a jelenlévőket, hogy kövessék Don Bosco példáját, különösen az ő egyedülálló oktatási koncepcióját.

 Az egész Szalézi Család képviseltette magát, és sokan, akik először hallottak Don Boscóról, el voltak ragadtatva: "Nem tudom elhinni, hogy mennyire boldogok az emberek, annyira jó látni, főleg ezeket a fiatalok mosolygó arcokat ", mondta Joan Smith, Gorbals község lakója. "Don Bosco nem akartak szomorú arcú szenteket, ő is jóváhagyná ezt a mai ünneplést", tette hozzá John Tomkins, Baillestonból.

 A "zarándoklat tapasztalat", amely az élő szalézi lelkiséget ünnepelte, határozottan az egyik csúcspontja volt a napnak - az emberek egy-egy darab papírt kértek egymástól, hogy felírják Don Bosco üzeneteit és így megőrizzék a legfontosabb részét annak a "kiegyensúlyozott lelkiségnek ", ami őt fémjelezte.

 Jelen volt az angol Don Bosco Kiadó, amely kiváló könyveivel elárasztotta a kíváncsiskodókat. A székesegyház körül a szalézi számos szórakozási lehetőséget kínáltak a fiataloknak (és a fiatal a szívűeknek), lehetővé téve, hogy ilyen módon személyesen is megtapasztalják Don Boscót.

 Szombaton, január 5-én az ereklye a skóciai Carfinban, Motherwellben állt meg. A kisebb templom az ima, elmélkedés, gondolkodás, a béke és ünneplés különleges hangulatát árasztotta.

 A szertartást Motherwell püspöke, Joseph Devine vezette, Martin Coyle prédikált, kiemelve, mennyire fontos, hogy Don Bosco ott lakozzon a skót katolikusok, különösen a tanárok és nevelők szívében.

 "Nagyon mély spirituális élmény volt, ami egyenesen a lelkünkhöz szólt", mondta Helen Border, a glasgowi egyetemi lelkészségről. "Úgy tűnik, a szentség kulcsa a barátságban rejlik. Tanárként magam is ismerem Don Bosco kihívását, hogy a fiatalok barátja legyen. A kedvenc idézetem ez: "Egy tanár, aki csak az osztályban jelenik meg, csak egy tanár marad. A tanár, aki időt tölt a játszótéren, baráttá válik", mondta Gerald Reynolds, Motherwell.

 "Ez a tapasztalat tette, hogy mélyebben magamba nézzek. Olyan módon megérinti az életemet, amit nem tudok megmagyarázni, de ez ad nekem több okot, hogy kapcsolatban maradjak az Egyházzal. A szalézi lelkiségen keresztül a kis dolgok értelmesebbé válnak és táplálják a lelket " tette hozzá Margaret Kelly, Easterhouseból.

 

További információk találhatók a  http://www.donboscorelics.co.uk/ honlapon.

 

ANS-Glasgow/szaleziak.hu

A kategória cikkei

Olaszország - Képzés, hivatások és jövő - európai tartományfőnökök találkozója

Olaszország - Képzés, hivatások és jövő - európai tartományfőnökök találkozója

#Szalézi világ 2026-03-02, Hétfő

Február 27. és március 1. között a torino-valdoccói „Anyaház” adott otthont az Európai Tartományfőnökök IX. Találkozójának, amelyen a kontinens..

Giovanni Cagliero, Don Bosco első misszionáriusa

Giovanni Cagliero, Don Bosco első misszionáriusa

#Szalézi világ 2026-02-28, Szombat

Száz évvel halála után, 1926. február 28-án, Don Giovanni Cagliero alakja ma is erőteljesen beszél a szalézi misszió jelenlegi valóságáról. Ma röviden..

Olaszország - Nemzetközi kongresszus előkészítése folyik a megelőző módszerről

Olaszország - Nemzetközi kongresszus előkészítése folyik a megelőző módszerről

#Szalézi világ 2026-02-27, Péntek

Ahogy a Szalézi Család közeledik Don Bosco preventív rendszerről szóló történelmi jelentőségű írásának 150. évfordulójához 2027-ben, a Szalézi..

Olaszország – Egyetemes Közszolgálat 2026 a szalézi  hálózattal

Olaszország – Egyetemes Közszolgálat 2026 a szalézi hálózattal

#Szalézi világ 2026-02-27, Péntek

Megjelent az online pályázati felhívás az Egyetemes Közszolgálat 2026 önkénteseinek kiválasztására. 1150 hely áll rendelkezésre a szalézi szociális..

A Szalézi Kongregáció legújabb statisztikái – szalézi jelenlét a világban

A Szalézi Kongregáció legújabb statisztikái – szalézi jelenlét a világban

#Szalézi világ 2026-02-27, Péntek

A Szalézi Kongregáció Általános Titkársága, Guido Garino atya vezetésével, statisztikai adatokat állított össze a Kongregáció 2025 évvégi helyzetéről...

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szombathelyről KazincbarcikáraHaiti - Három éve >