Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / A váci püspök is szalézi lett volna

A váci püspök is szalézi lett volna

A váci püspök is szalézi lett volna

2013-05-11 Szombat   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

- Tréfálkozva szoktam mondani Ábrahám Béla tartományfőnök atyának, egykori kedves esztergomi tanítványomnak, hogy ha hamarabb lett volna rendszerváltás, akkor én is biztosan szalézi lettem volna. Akkor, még a '60-as években nem volt erre lehetőség. Mindig is közel állt hozzám Bosco Szent János, egyáltalán, a szalézi szemlélet és gyakorlatilag szalézi módon foglalkoztam a gyermekekkel plébánosként, akár még Kőbányán, vagy Márianosztrán, Pilismaróton, Dömösön és ez mindig is természetes volt számomra, hogy a játékos katekézis, a játékos ima-iskola, ami az oratórium lényege és a nagyszerű Don Boscó-i örökség közel áll hozzám - mondta el Beer Miklós váci megyéspüspök.

 

- Nagyon készülünk Sándor István boldoggá avatásának ünnepére, a szalézi jubileumra, meg persze arra, hogy Don Bosco ereklyéje négy helyen is megáll a Váci Egyházmegyében. Balassagyarmat az egyik kedves városa az egyházmegyénknek, a palócok fővárosa, ahol – hála Istennek – újraindultak a szaléziak. Nagyon remélem, hogy a szalézi szellem meggyökeresedik, még jobban megerősödik Balassagyarmaton, és természetes, hogy a palócság nevében is örömmel fogadjuk Don Bosco ereklyéjét. Nagymaros viszont már túlnő az egyházmegye határain, hiszen a hagyományos ifjúsági találkozón is megáll a szalézi zarándoklat, sok messzebbről érkezett fiatal is találkozhat a fiatalok szentjével. Mogyoródon a szalézi nővérek vannak, az ő óvodájuk ma is működik, és persze Sándor István révén még ott van Szolnok. Tudom, hogy a szolnokiak nagy büszkeséggel emlegetik őt és nagyon várjuk a boldoggá avatást.

 

Azt gondolom, hogy ez a négy megálló így Északról Délre átível az egyházmegyénk területén és talán új bátorítást ad a papjainknak, a katekétáinknak és remélem, hogy a gyermekeket nevelő családoknak is.

 

Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Beszámoló a szalézi munkatársak regionális találkozójáról

Beszámoló a szalézi munkatársak regionális találkozójáról

#Magyar Tartomány 2025-12-04, Ma

A Kelet- Közép-Európa Régió munkatársai gyűltek össze 2025. november 28-30. között Krakkóban, hogy beszámoljanak a tartományok helyzetéről, és..

Óbuda - Adventi buszjegyek 2025

Óbuda - Adventi buszjegyek 2025

#Magyar Tartomány 2025-11-29, Szombat

Az óbudai szalézi munkatársak idén is elkésztették karácsonyi készületünket segítő adventi "buszjegy tömböket", amiket - ahogy az elmúlt 16 évben -..

MEGHÍVÓ tartományi Don Bosco Ünnepre 2026

MEGHÍVÓ tartományi Don Bosco Ünnepre 2026

#Magyar Tartomány 2025-11-26, Szerda

Szeretettel hívjuk a fiatalokat, a Szalézi Család tagjait és minden Don Bosco-tisztelőt 2026. január 31-én Nyergesújfalura, a tartományi Don Bosco ünnepünkre,..

Péliföldszentkereszt - Öt új szalézi munkatárs tett ígéretet Margit mama napján

Péliföldszentkereszt - Öt új szalézi munkatárs tett ígéretet Margit mama napján

#Magyar Tartomány 2025-11-26, Szerda

November 25-én, Bosco Szent János édesanyja, Margherita Occhiena – Margit mama – égi születésnapján öt új szalézi munkatárs tett ígéretet a..

Szalézi szavak - Krisztus király vasárnapja 2025

Szalézi szavak - Krisztus király vasárnapja 2025

#Magyar Tartomány 2025-11-23, Vasárnap

Nem oly régi hagyomány az Egyházban, hogy az egyházi liturgus esztendő évközi vasárnapjainak sorát és az év végét Krisztus, a világmindenség királyának..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szociális hálózatok: a szalézi perspektívaMegjelent a Szalézi Értesítő idei második száma >