Főoldal / Szalézi világ / A 27.Egyetemes Káptalant előkészítő bizottság eredményei
A 27.Egyetemes Káptalant előkészítő bizottság eredményei
2013-09-27 Péntek | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Az ANS munkatársa Francis Cereda moderátorral beszélgetett:
Milyen hangulat volt az ülés alatt?
A bizottság intenzív szellemi és testvéri légkörben dolgozott, amelyet segítettek a rendfőnök útmutatásai, a rendfőnök vikáriusa és néhány egyetemes tanácsos, valamint a rendfőnökség szerzetesi közössége. Ez a testvéri szellem ösztönözte a megosztást és a párbeszédet és megkönnyebbülést jelentett a fáradtságos munka után. A bizottság tagjai együtt imádkoztak a közösséggel és csatlakoztak Ferenc pápa imavirrasztásához a békéért a Szent Péter téren.
Mi volt az eredménye a munkadokumentum végleges változatának?
Az első eredmény az volt, hogy határt vontunk az oldalak számát illetőleg, abban a reményben, hogy a 27.EK végső dokumentuma hasonlóan tömör lesz.
És a tartalom szempontjából?
A három alapvető téma - a Szentlélek misztikusai, a próféták testvériségben és a fiatalok szolgálatában - azzal a veszéllyel jár, hogy úgy lesz értelmezve, miszerint csak e három különböző aspektusa van a hivatásunknak. Ez egy kihívás, hogy elkerüljük a szétforgácsolódást és megtaláljuk az egységet az életünkben. Azt hiszem, sikerült egységesen azonosítani néhány alapvető tartalmat a rendtársak és közösségek életében. Az első és legfontosabb igazság, hogy mindez ajándékként és feladatként is megélhető, "az egység kegyelme", ami az "Isten és testvéreink felé irányuló szeretetben" nyilvánul meg (ASZ 3). Magába foglalja a hit, a remény és a szeretet a fontos egységet. Ez egyesíti az imádságot és a cselekvést, a munkát és a mértékletességet, a szemlélődést és a cselekvést, a da mihi Animas-t és a cetera tolle-t , valamint a három elválaszthatatlan elemét az apostoli felajánlásunknak, az evangéliumi tanácsok gyakorlását, a testvéri közösséget és az apostoli küldetést. Egyéb fontos szempontok, amelyek érintik az egész életünket, hogy szükség van egy háromszoros, lelki, lelkipásztori és testvéri átalakulásra; az igazgató szerepét, mint lelki vezető, a testvériség animátora és a lelkipásztori tevékenység koordinátora; a szükségét a tisztánlátás elsajátításának.
Melyek voltak a főbb nehézségek?
Nehéz volt megérteni erre az Egyetemes Káptalanra életre hívott módszertani változásokat. Ez a tisztánlátás módszere. A hangsúly először a meghallgatáson, majd az "olvasáson" van. A meghallgatás segít megismerni a valós helyzetet a Társaságban, annak a jelen pillanatban alapvető szempontjait, hogy mi az, ami ígéretes és mi az, ami veszélyes az evangéliumi élet radikális tanúsága szempontjából. Az "olvasás" bemutatja a gyökereket, azokat az okokat és szempontokat, amelyek az adott helyzethez vezettek. Ez a munka nem volt mindig könnyű, de a végén azt hiszem, elértünk a módszertan jobb megértéséhez.
Mi a következő lépés?
A munkadokumentum le van fordítva. El kell küldeni a összes résztvevőnek és ismertté tenni az egész Társaságban. Fel lehet használni a rendtársak között a közösségekben, mint felkészülés a 27. EK-ra. A káptalanon résztvevő tagok kapnak majd még egy dokumentumot, hogy tanulmányozzák és elmélkedjenek rajta.
ANS-Róma