Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Nyíracsádon a Jókedv rendje

Nyíracsádon a Jókedv rendje

Nyíracsádon a Jókedv rendje

2013-11-15 Péntek   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

Szolnok után a Jókedv rendje - Szaléziak, Boldog Sándor István közössége című centenáriumi kiállítás utolsó állomása Nyíracsád, ahol ma, november 15-én 14 órakor nyitja meg a tárlatot Dr. Nagy János, a község polgármestere. Nyíracsádnak nincs szalézi kötődése, megtekintették a kiállítást, megtetszett nekik és meghívták a helyi galériába, ahol december 13-ig lesz megtekinthető.

 

 

A vendégeket köszöntik: Sándor Edit, a Ligetalja Közművelődési és Turisztikai Központ igazgatója és P. Ábrahám Béla SDB tartományfőnök. A kiállítást Tapasztó János római katolikus kanonok áldja meg.

 

Nyíracsád a Dél-Nyírség északi részén található, Debrecentől a 48-as úton közelíthető meg, távolsága Debrecen központjától 35 km, a román határ légvonalban néhány km. Nyíracsád Nyíregyháza, Nyírbátor és Mátészalka felől is könnyen elérhető. A település a Ligetalja Gúth Idegenforgalmi Egyesület és a Nyíracsádi Tourinform Iroda révén, valamint Árpád kori műemlék templomának is köszönhetően a kistérség idegenforgalmi központja.

 

A Malom Galéria Nyíracsádon egy régi malomban (eredetileg magtár volt, ún. tubus magtár) kapott helyet, amit az elmúlt század végén Vécsey báró építtetett. Az épület a háború után sokáig üresen állt. Egy művirágkészítő üzem működött benne, majd a Debreceni Ruhagyár kihelyezett ága használta varrodaként. Az 1990-es évektől Kiss József festő műterem-galériája. Malom Galéria néven látogathatták a turistacsoportok előzetes megbeszélés után. Felújítására az uniós SAPHARD pályázat által kerülhetett sor. A felújított háromszintes nyíracsádi Malom Galéria 2005-ben nyitotta meg kapuit, ahol időszaki és állandó kiállítások láthatóak.

 

Az adatok a www.nyiracsad.hu oldalról származnak

 

Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Adventi koszorúkészítés Péliföldszentkereszten

Adventi koszorúkészítés Péliföldszentkereszten

#Magyar Tartomány 2025-10-24, Péntek

November utolsó hétvégéjén, november 29-én, szombaton adventi koszorúkészítő műhelyt tartanak Péliföldszentkereszten, a Gerecse Natúrpark..

Balassagyarmat – Elismerés Keresztes Ágota szalézi munkatársnak

Balassagyarmat – Elismerés Keresztes Ágota szalézi munkatársnak

#Magyar Tartomány 2025-10-24, Péntek

Magyarország nemzeti ünnepén, 2025. október 23-án Balassagyarmat Szociálpolitikájáért díjban részesült Keresztes Ágota szalézi munkatárs, a..

Óbuda – Nyílt történelemóra 1956-ról a Péter-Pálban

Óbuda – Nyílt történelemóra 1956-ról a Péter-Pálban

#Magyar Tartomány 2025-10-23, Csütörtök

Az Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola és Óvoda diáksága október 22-én emlékezett meg az október 23-i évfordulóról, az 1956-os..

Nyergesújfalu – Színházi élmény és emlékezés 1956-ra

Nyergesújfalu – Színházi élmény és emlékezés 1956-ra

#Magyar Tartomány 2025-10-23, Csütörtök

Nyergesújfalun, a Zafféry Károly Szalézi Középiskola diákjai október 22-én az Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár színháztermében megtekintették..

Kazincbarcika - 1956-ra emlékeztünk

Kazincbarcika - 1956-ra emlékeztünk

#Magyar Tartomány 2025-10-23, Csütörtök

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium a Don Bosco Általános Iskola, Szakképző Iskola, Technikum, Gimnázium és Kollégium közösen emlékezett 1956 hőseire..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< A pápa tapasztalata Boldog Artemide ZattivalKözeleg az advent, jönnek az adventi buszjegyek >