Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A rendfőnök bemutatta a 2015. évi strennát

A rendfőnök bemutatta a 2015. évi strennát

A rendfőnök bemutatta a 2015. évi strennát

2014-07-03 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Ha azt mondjuk, Don Bosco, az olyan, mintha azt mondanánk, a fiatalok. Szinte elképzelhetetlen, hogy felidézzük ennek a szentnek a történetét a fiatalok nélkül.

 

 

Első utódja, Don Rua ezt mondta róla: „Don Bosco nem tett meg egyetlen lépést sem, nem szólt egy szót sem, és nem vállalt fel egy olyan feladatot sem, ami ne irányult volna a fiatalok megmentésére ...” Ez az alapja és forrása annak a gondolatnak, amit Ángel Fernández Artime, Don Bosco tizedik utóda első strennájaként jelentett be, mint Don Bosco születése bicentenáriumi évének strennáját, ami egyenesen a szalézi küldetés középpontjára, a szívébe mutat: „Mint Don Bosco, a fiatalokkal, a fiatalokért”.

 

A strenna, amelyet a szalézi rendfőnök Don Bosco utódjaként, és így, mint az egész Szalézi Család atyjaként kínál fel, miközben elismeri a csoportok különbözőségét és sokszínűségét, hogy további ösztönzést találjanak, hogy találkozzanak és együtt éljenek egy közös cél érdekében, a közös szalézi küldetés szolgálatában a fiatalok, különösen a legszegényebbek felé.

 

A Szalézi Család kommuniója nem öncélú, és nem is belső célokért létezik, hanem ajándék kell hogy legyen az Egyházban: a szalézi karizma egy ajándék az egész Egyháznak, mint az összes többi karizma, amelyeket a Szentlélek kínál fel az evangelizáció küldetése számára, ahogy Ferenc pápa ezt az Evangelii Gaudiumban idézte.

 

Fernandez Artime atya emlékeztet az apostoli dinamizmus forrására, amely Don Boscót éltette és éltetnie kell a Szalézi Család minden egyes tagját: a lelkipásztori szeretetre, amelynek alapvető modellje Jézus szíve. Ez az ikon a szalézi oktatási tevékenységek középpontja, amely arra hív minket, hogy közreműködjünk Isten tervében.

 

A rendfőnök ragaszkodik ahhoz, hogy figyelmet és prioritást szenteljünk a fiataloknak, különösen a legszegényebbeknek, és arra hív minket, hogy tegyük meg saját, külön elköteleződésünket, Ferenc pápa meghívására, a periféria szívében, hiszen a „peremre szorultak a legjellemzőbb vonása szalézi DNS-ünknek.”

 

Valdocco és Mornese más területekkel együtt koruk külterületei voltak, ma pedig, ha külterületet mondunk, azaz perifériát, az azt jelenti, hogy az utolsót, a legszegényebbet azonosítjuk be, mint „navigációs vezércsillagot”, amint azt Don Fernandez Artime is megerősíti, ők „a jellemzői a szalézi karizma DNS-ének.”

 

Ezen a horizonton, miután közösen birtokolják Don Bosco oktatási karizmáját, a Szalézi Család tagjai tanúi Isten szeretetének, és ajándék szeretnének lenni a fiatalok számára; de ők is ugyanúgy meg vannak  győződve arról, hogy amint azt Don Juan Vecchi megállapította, a szegény fiatalok maguk is egy ajándék, amely ösztönöz minket utunkon, és arra biztat, hogy legyőzzük a középszerűség kockázatát, hogy túllépjünk saját biztonságos területünkön és továbbra is nyitottak maradjunk a Szentlélek számára.

 

Mindezen jó szándékokra, és hogy ezek az elhatározások valóra váljanak - mondta a rendfőnök, amikor bejelentette a 2015. év strennáját - támaszkodnunk kell az Úr kegyelmére és áldására, és Mária anyai közbenjárására, aki „a Szentlélek legmagasztosabb munkatársa a világon”.

 

A 2015. strenna bemutatásának teljes szövege elérhető az ANS és sdb.org  oldalakon, több nyelven.

A 2015. évi strennát és magyarázatának teljes, hivatalos, magyar fordítását későbbi időpontban közöljük.

 

 

 

ANS – Róma/Szaléziak.HU

 

 

 

A kategória cikkei

Carlo Acutis és Pier Giorgio Frassati: a fiatalkori szentség mai modelljei

Carlo Acutis és Pier Giorgio Frassati: a fiatalkori szentség mai modelljei

#Szalézi világ 2025-09-09, Tegnap

Boldog Carlo Acutis és Boldog Pier Giorgio Frassati, akiket XIV. Leó pápa szeptember 7-én, vasárnap együtt avatott szentté a Szent Péter téren, a fiatalos..

Szlovénia – „Kézműves maraton” a Veržej Kézműves Központban

Szlovénia – „Kézműves maraton” a Veržej Kézműves Központban

#Szalézi világ 2025-09-04, Csütörtök

A veržeji szalézi Marianum Intézet égisze alatt működő Veržeji Kézműves Központ, Iris Balažič asszony vezetése alatt augusztus 25. és 29. között..

 Carlo Acutis a szalézi szentek „körforgásában”

Carlo Acutis a szalézi szentek „körforgásában”

#Szalézi világ 2025-09-04, Csütörtök

Carlo Acutist, a tinédzsert, akit XIV. Leó pápa 2025. szeptember 7-én, vasárnap szentté avat, hitének útján valamilyen módon szintén inspirálta Don Bosco..

Szent Pier Giorgio Frassati: „A magasság felé”

Szent Pier Giorgio Frassati: „A magasság felé”

#Szalézi világ 2025-09-04, Csütörtök

Amikor Alfredo Frassati szenátor, berlini nagykövet, akinek a szaléziak hálával tartoztak, azt kérte, hogy egy szalézi felügyelje a két gyermeke, Pier Giorgio..

Laura Meozzi anya: az anyaság próféciája

Laura Meozzi anya: az anyaság próféciája

#Szalézi világ 2025-08-30, Szombat

2025. augusztus 30-án ünnepeljük Laura Meozzi tiszteletreméltó nővérnek, a lengyelországi Segítő Szűz Mária Leányai úttörőjének 74. égi..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< A spanyol pap, aki menekültek ezreit mentette megSzembenézni a globális vízhiánnyal >