Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Betlehemes homokszobrok kiállítása Don Boscóval

Betlehemes homokszobrok kiállítása Don Boscóval

Betlehemes homokszobrok kiállítása Don Boscóval

2014-12-09 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Jesolóban 2014. december 6-án nyitották meg a tizenharmadik, monumentális homokszobrokból álló betlehemes kiállítást. A szobrokat ennek a különleges kategóriának a legjelesebb művészei készítik. Idén a szobrok között a béke egy kiemelkedő szószólójának fenntartott helyen Bosco Szent János szerepel.

 

 

2002 óta karácsony előtt a világ legjobb homokszobrászai érkeznek az olasz tengerparti városba, hogy egy monumentális betlehemet valósítsanak meg. Az érdeklődés évről-évre növekedik, egyre több a látogatók száma és az elismerés egész Olaszországban. A mai napig több mint 900 ezer látogató csodálta meg Jézus születésének ezt a speciális megjelenítését.

 

A kiállítást minden évben gazdagítja egy olyan szobor, vagy szoborcsoport, amelyet a béke egy kiemelkedő szószólójának szentelnek, olyanoknak, akik világszerte a békét és megbékélést hirdették a népek között. Idén ezen a fontos helyen Bosco Szent János (1815-1888) szerepel, születésének kétszáz éves évfordulója tiszteletére. Újdonság, hogy a homokszobrok megjelenítenek néhány epizódot is a szent életéből, így a szalézi világ még nagyobb figyelemmel fordul az idei esemény felé.

 

Az elmúlt években a békeszerzők közül többek között II. János Pál pápa, Mahatma Gandhi, Teréz anya, XXIII. János pápa, Nelson Mandela, I. János Pál pápa és Assisi Szent Ferenc szobrát mintázták meg homokból.

 

Ahogy a korábbi években is, a homokból készült betlehem gazdag látványosságot kínál, de emellett gazdagítják a látványt Damon Farmer kézi festésű háttérképei, amelyekkel perspektívát és mélységet kölcsönöz a homokból megmintázott jeleneteknek.

 

A művészeti vezető Richard Varano, a 12 homokszobrász pedig: Damon Farmer (USA), Ilya Filimontsev (Oroszország), Pavel Mylnikov (Oroszország), David Ducharme (Kanada), Susanne Ruseler (Hollandia), Marielle Heesels (Hollandia), Baldrick Buckle (Hollandia), Nikolay Torkhov (Oroszország), Radovan Zivny (Csehország), Arianne von Rosmalen (Hollandia), Nicola Wood (Anglia), Slava Borecki (Lengyelország). Az idei munkákban részt vesznek az M. Guggenheim Líceum hallgatói is Prof. Marco Lorusso vezetésével.

 

Néhány technikai adat: 460 négyzetméternyi kiállítási területen 650 tonna homokot használnak fel a szobrászok, akik november 22-től december 2-ig dolgoznak. Az esemény több, mint 100.000 látogatót vonz évente.

 

A monumentális homok-betlehem kiállítást 2014. december 6-án délután nyitották meg, a szobrokat Jesolóban, a Piazza Marconin 2015. február 1-ig lehet megcsodálni.

 

A belépés díjtalan, de 2004-től egy jótékonysági projekttel van egybekötve. A látogatók nagylelkűsége lehetővé teszi, hogy minden évben adományokat gyűjtsenek, amit aztán humanitárius célokra ajánlanak fel. Eddig több mint 530.000 Euró gyűlt össze az adományozók jóvoltából. Idén öt különböző jótékonysági akciót támogatnak, többek között egy, a szaléziak által vezetett sürgősségi állomást is az ebola betegek számára Afrikában.

 

 

 

http://www.jesolo.it/Szaléziak.HU

 

 

 

A kategória cikkei

Lengyelország - Kilenc szalézi vértanút avattak boldoggá Krakkóban

Lengyelország - Kilenc szalézi vértanút avattak boldoggá Krakkóban

#Szalézi világ 2026-06-07, Vasárnap

A krakkói Szent II. János Pál szentélyben 2026. Június 6-án reggel boldoggá avattak kilenc lengyel szalézi papot, akik a második világháború alatt a náci..

India – 100 nap remény: szaléziak Kalkutta elfeledett lakosainak szolgálatában

India – 100 nap remény: szaléziak Kalkutta elfeledett lakosainak szolgálatában

#Szalézi világ 2026-06-06, Szombat

Kalkutta nyüzsgő tömegei és szünet nélküli tempója közepette az elmúlt 100 napban minden nap egy csendes, irgalmas cselekedet zajlik. A Sealdah pályaudvar..

2026. évi környezetvédelmi világnap: Most az éghajlatért

2026. évi környezetvédelmi világnap: Most az éghajlatért

#Szalézi világ 2026-06-05, Péntek

A környezetvédelmi világnapot minden évben június 5-én ünneplik, hogy felhívják a figyelmet a világ természeti környezetének állapotára, és különösen..

Olaszország - Sportprogramok és életvezetési készségek fejlesztése fiataloknak

Olaszország - Sportprogramok és életvezetési készségek fejlesztése fiataloknak

#Szalézi világ 2026-06-04, Csütörtök

A római szalézi ifjúsági sportklubok a szalézi oratóriumokban és oktatási központokban működtetik a „GOAL. Pontszerzés a sportban és az életben”..

Fény a sötétben: a kilenc lengyel szalézi vértanú tanúságtétele

Fény a sötétben: a kilenc lengyel szalézi vértanú tanúságtétele

#Szalézi világ 2026-06-04, Csütörtök

2026. június 6-án a krakkói Szent II. János Pál szentélyben kilenc lengyel szalézi, nevelő és vértanú boldoggá avatására kerül sor. Ez a boldoggá avatás..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Józsikám, újra kezdjük! - könyvbemutatóHamarosan érkezik a Don Bosco rockopera! >