Főoldal / Magyar Tartomány / A Boldog Sándor István emlékév megnyitása
A Boldog Sándor István emlékév megnyitása
2014-03-30 Vasárnap | #Magyar Tartomány | ARCHIVÁLT
A tartományfőnök elmondta: az emlékév célja, hogy jobban megismerjék, elmélyítsék és másokkal is megismertessék Sándor István szalézi testvér karizmáját. Mivel az első magyar szalézi boldog szerzetesi életét 1938. április 1-jén kezdte, amikor belépett Mezőnyárádon a noviciátusba, a rend alapítóját, Bosco Szent Jánost pedig 1934. április 1-jén avatta szentté a katolikus egyház, ez a nap kifejezi a kötődést a mester és tanítványa között.
Tóth József Miklós mogyoródi plébános örömét fejezte ki, hogy az emlékévet Mogyoródon, ennyi fiatal jelenlétében nyitják meg, hiszen Sándor Istvánban a mai fiataloknak egy olyan példaképet tudnak felmutatni, aki bátran megvallotta hitét, vállalta a felelősséget cselekedeteiért, viselte a meghurcoltatás és kínzás fizikai, lelki terheit.
A Boldog Sándor István emlékév során elsősorban a fiatalokat kívánják megszólítani a szaléziak. Az animátorok találkozóján kívül július 15-19. között a ministránsoknak szerveznek nyári tábort Péliföldszentkereszten, és idén is megrendezik a nagyszabású Szalézi Part Fesztivált augusztus 12-17. között Balatonkenesén.
Szolnokon szeptemberben szobrot avatnak városuk szülöttjének, a tavaly bemutatott Sándor Istvánról szóló színdarabot pedig a tervek szerint Óbudán és Szombathelyen is bemutatják majd. Október során Szolnok ad helyet az animátorok őszi országos találkozójának is.
Az emlékév során teljesen megújul a péliföldszentkereszti kegytemplom. Itt mutatják be először április 18-án (nagypénteken) a Boldog Sándor István Bőrönd-Kiállítást, amely kis méretével és praktikus megoldásával akár egy osztályteremben vagy kisebb helyiségben is könnyedén felállítható. A kiállítás célja, hogy minél több helyen bemutassák a boldog szalézi testvér életét, ezért látható lesz majd a szalézi intézményekben, és örömmel elviszik bárhová, ahol érdeklődnek iránta. A kiállítás, Dér András Sándor Istvánról szóló filmjével és a róla készült színdarabbal együtt kiváló kultúr-program keretében ismerteti az 1953-ban kivégzett vértanú szerzetes életét.
Szaléziak.HU