Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / 27. Egyetemes Káptalan – A kegyelem és a Szentlélek jelenlétének ideje

27. Egyetemes Káptalan – A kegyelem és a Szentlélek jelenlétének ideje

27. Egyetemes Káptalan – A kegyelem és a Szentlélek jelenlétének ideje

2014-04-14 Hétfő   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A 27. Egyetemes Káptalan április 12-én, szombaton véget ért. „A kegyelem és a Szentlélek egyidejű jelenlétének időszaka volt ez” - mondta Ángel Fernández Artime, Don Bosco tizedik utóda záró beszédében a káptalan több mint 200 tagja előtt. Felszólalásában kihangsúlyozta a lehetőséget, hogy „még inkább Istenhez, még inkább a testvéreinkhez és még inkább a fiatalokhoz tartozzunk”.

 

 

Don Artime emlékeztetett a 27. Egyetemes Káptalan három központi témájára, amelyeket már Pascual Chávez is megjelölt, amikor összehívta a káptalant: a Lélek misztikusai, a testvériség prófétái, a fiatalok szolgái.

 

Az „evangéliumi radikalizmus - munka és mértékletesség” irányította a káptalan mind a hét hetét, amelyek során a közösségi élet, a tanulmányozás, az ima és a vita is jelen volt, és mindennek az összefoglalása a záró dokumentumban.

 

Ez a záró dokumentum megismételi a gondolatot, amely a három szakaszt vezette - hallgatni, tolmácsolni, megtalálni az előre mutató utat: Mint Don Bosco, párbeszédben az Úrral, együtt megyünk a Lélek által vezetve, megtapasztalva a közösségi életet, amilyen az Valdoccóban volt, nyitottan a tervezésre és az együttműködésre, kilépve a társadalom perifériáján élő emberek közé, prófétai jelekké válva a fiatalok szolgálatában.

 

Annak érdekében, hogy „lehetőségünk nyíljon egy kegyelmi eseményre”, az Ige kell hogy vezéreljen, amely arra emlékeztet bennünket, hogy gyökerek nélkül nem tudunk jó gyümölcsöt teremni. Éppen ezért, a szőlőtőkéknek mindig egyesülniük kell.

 

Ezért többször is emlékeztünk arra, hogy mint Don Bosco Szaléziak, a gyökereink az evangéliumban, Becchiben és Valdoccóban vannak. Ez - mondja a rendfőnök - lehetővé teszi számunkra, hogy teljesen elköteleződjünk Isten teve iránt, a testvériségben, amely ellenállhatatlanul prófétai, kész radikális megközelítésben, a munka és a mértékletesség stílusában élni, meggyőződve arról, hogy ha jó szolgái akarunk lenni a fiataloknak, nem lehetünk urai semminek és senkinek.

 

Ezekkel az erős feltevésekkel és feltételekkel nézünk a jövőbe, mint szaléziak, az Egyetemes Káptalan döntései által vezérelve és motiválva elsősorban a vágytól, hogy tanúi legyünk az élet Istenének. Ángel atya nem rejti el a kihívásokat: elsősorban azt a kihívást, hogy mély belső életet éljünk, „amiben nem vagyunk túl jók”. Segítségül kell tehát hívnunk a Szentlelket, hogy képesek legyünk legyőzni ezt a gyengeséget.

 

Akkor képesek leszünk animálni a közösséget és a fiatalokat, akik között elsőbbséget élveznek a szegények, a legkisebbek és a kizártak. Sürgős számunkra, hogy hirdessük az evangéliumot a fiataloknak, velük együtt járjunk, és velük együtt szembenézzünk az előttük álló kihívásokkal. A mi szalézi küldetésünk meg van osztva a Szalézi Családdal és a laikus emberekkel, akik osztoznak velünk a felelősségben.

 

A rendfőnök záró beszédét egy gondolattal fejezte be Máriáról és Don Boscóról, és egy imával, amely elkísér bennünket egy hiteles Isten keresésben, a prófétai testvériség megtapasztalásában és hogy a Jó Pásztor szívével szolgáljuk a fiatalokat.

 

A 27. Egyetemes Káptalan reggeli Eucharisztiával, a közgyűlés ülésével és a regulátor, Franceso Cereda szavaival zárult. A rendfőnök a káptalan minden tagjának emlékbe a 27. Egyetemes káptalanról egy csoportképet és Don Bosco üveglapba metszett 3D arcképét adta.

 

 

ANS – Róma/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Olaszország – A „Sognati da Grande” verseny második kiadása

Olaszország – A „Sognati da Grande” verseny második kiadása

#Szalézi világ 2026-03-25, Tegnap

A DON BOSCO NEL MONDO Alapítvány által szervezett és idén a béke témájának szentelt „Sognati da Grande” (Álmodj nagyot) ifjúsági kreatív verseny..

Lengyelország – Készülnek Jan Świerc atya és vártanútársai boldoggá avatására

Lengyelország – Készülnek Jan Świerc atya és vártanútársai boldoggá avatására

#Szalézi világ 2026-03-25, Tegnap

Jan Świerc atya és társai, lengyel szalézi vértanúk 2026. június 6-ra tervezett boldoggá avatása előtt a krakkói Szent Jácint Tartomány (PLS), és..

Olaszország – Generációk közötti párbeszéddel a korai iskolaelhagyás ellen

Olaszország – Generációk közötti párbeszéddel a korai iskolaelhagyás ellen

#Szalézi világ 2026-03-23, Hétfő

Torino külvárosában, Venaria Realéban a „Salesiani per il Sociale” társadalmi fejlesztési egyesület folytatja a „Scuola Libera Tutti!” elnevezésű..

Spanyolország – A víz világnapja – A tiszta víz az élethez való alapvető jog

Spanyolország – A víz világnapja – A tiszta víz az élethez való alapvető jog

#Szalézi világ 2026-03-23, Hétfő

Világszerte több mint 2,2 milliárd ember nem jut biztonságos ivóvízhez, amely az egészség, az oktatás és a fejlődés szempontjából elengedhetetlen..

Brazília –  Egy szalézi voltnövendék bemutatja az „Őslakos platformok” projektet

Brazília – Egy szalézi voltnövendék bemutatja az „Őslakos platformok” projektet

#Szalézi világ 2026-03-18, Szerda

Fabrício Ferraz Gerardi professzornak, szalézi voltnövendéknek lehetősége nyílt bemutatni az „Őshonos platformok” projektet a Brazil Katolikus Püspöki..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Keresztút ingyen jogosítványértTűzvész után Valparaisóban >