Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Szalézi GondolatJel – 2014. Advent-1.

Szalézi GondolatJel – 2014. Advent-1.

Szalézi GondolatJel – 2014. Advent-1.

2014-11-29 Szombat   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

Az adventi időben idén is jelentkezik a „Szalézi GondolatJel”, ez a 2011-ben megkezdett gondolat sorozat, amellyel a szaléziak közelében élő fiatalok üzennek egymásnak, együtt készülve a karácsonyra. Az első téma: ELFOGADÁS – feltétlenül?

 

 

 

Kedves szalézi fiatalok!

A korábbi évekhez hasonlóan idén is szeretettel meghívunk titeket, hogy közösen készüljünk az Egyház két legfontosabb ünnepére (karácsony és húsvét). Bosco Szent János születésének bicentenáriumára készülve ebben az évben az ő életéből igyekszünk kiemelni kevésbé ismert eseményeket, hogy az ifjúság Atyjának alakján, tulajdonságain, erényein keresztül jussunk közelebb az emberré lett Krisztus misztériumaihoz.

 

Mielőtt elolvasnád az aktuális GondolatJelet, hangolódj rá elcsendesülve és a Szentlelket segítségül hívva az Istennel való találkozásra!

 

Bízunk benne, hogy az általunk javasolt elhatározások lelkiekben összekötnek majd minket az adventi készületünk során! Kívánjuk, hogy karácsonyra mindannyiunk szívét újítsa meg a betlehemi istállóban megszülető Jézus!

 

Áron és Lőrinc

 

 

 

SZÖVEGELŐ – Don Boscóval történt…

 

Amikor a fiatalok a szobájába léptek, don Bosco ugyanolyan tisztelettel fogadta őket, mint a nagyhatalmú személyeket. Megkérte őket, hogy üljenek a pamlagra, ő pedig az asztalnál helyet foglalva oly figyelmesen hallgatott, mintha az elhangzottak a világ legfontosabb dolgai lennének. Néha felállt és sétálni kezdtek a szobában. Amikor befejeződött a beszélgetés, egészen az ajtóig kísérte őket, ahol ajtót nyitott és így búcsúzott tőlük: „Mindig barátunk maradunk, nemde?” A fiúk örömujjongó szívvel futottak a lépcsőn lefelé.

(vö. P.L.CAMERONI, Don Bosco látó szíve, Don Bosco Kiadó, Budapest 2008, 37.)

 

 

IRÁNYTŰ – szalézi gondolatok

 

Amikor karácsonyra készülünk, akkor sokszor elsősorban külső dolgokra gondolunk: ajándék, díszítés, finomságok, stb. Ha esetleg marad időnk, akkor igyekszünk lelkileg is készülni: lelkigyakorlat, szentgyónás, kilenced, stb. Ez mind olyan igaz és olyan jó, mert végső soron a SZERETET ünnepére készülünk, és ez mind ÖRÖMET okoz.

 

Ha kicsit közelebbről merjük tekinteni, akkor észrevesszük, hogy ez az ünnep ELFOGADÁSRÓL is szól. Isten elfogadja, hogy szabad akaratunkkal nemet mondunk Neki (Ádám & Éva). Elfogad bennünket, ahogy vagyunk, és saját Fiát küldi, hogy kinyilvánítja szeretetét irántunk. Szűz Mária elfogadja Isten üzenetét és meghívását. József elfogadja Isten tervét. Az a kegyes betlehemi ember elfogadja a Szent Családot, és így tovább.

Az elfogadás alapfeltétele a bizonytalanság. Nem azért fogadunk el valakit, mert már ismerjük őt, hanem pont azért, mert mindenekelőtt Isten fogadott el engem és ennek az örömének a következménye, hogy másokat el tudok fogadni. Az elfogadás második esélyekről szól. Igyekezzünk ebben az adventban még egy esélyt adni másoknak! Ez az igazi ELFOGADÁS, az igazi ÖRÖM, az igazi SZERETET!!!

 

P. Misquitta Claudius SDB (Péliföldszentkereszt)

 

 

ZÁRÓAKKORD – elhatározás, amely összeköt

 

Az adventi időszak elején legtöbben valamit megfogadunk, hogy így lelki ajándékkal is készüljünk Krisztus születésének napjára. Legyen ezúttal egy közös elhatározásunk is, hogy ezáltal is összekössön bennünket Don Bosco szellemisége, a szalézi lelkület!

Kövessük Don Bosco példáját, mindenki iránti előítélettől mentes, elfogadó szeretetét!

Ahogy Claudius atya írta, az advent egy lehetőség, hogy új esélyt adjunk egymásnak. Gondold végig a kapcsolataidat: ki az, akinek nem adtál új esélyt mostanság? Ki az, akivel már régen vagy túl keveset beszéltél? Keresd fel őt vagy írj neki! Adjunk egymásnak új esélyt!

 

Ezen az internetcímen megtalálhatod az összes korábbi Szalézi GondolatJelet: sites.google.com/site/szalezigondolatjel

 

Áldott adventi készülődést kívánnak a Szalézi GondolatJel szerkesztői:

Jani Áron SDB és Nacsa Lőrinc

Email: szalezi.fiatalok@gmail.com

 

 

 

Szaléziak.HU

 

 

 

A kategória cikkei

Tanévkezdő gondolatok Vitális Gábor tartományfőnök atyától

Tanévkezdő gondolatok Vitális Gábor tartományfőnök atyától

#Magyar Tartomány 2025-09-09, Tegnap

Az új tanév elején könyvjelzővel leptük meg a 7. osztály feletti diákjainkat. Ez az egyszerű ajándék egy tanévkezdő gondolatot rejt. Fogadják sok..

Régebb óta fiatalok a remény útján

Régebb óta fiatalok a remény útján

#Magyar Tartomány 2025-09-07, Vasárnap

A régebb óta fiatal szalézi munkatársak és Don Bosco-tisztelők hagyományos lelkigyakorlatát szeptember 5-7. között tartották Péliföldszentkereszten.

Szalézi szavak - Kerékpáros Veni Sancte

Szalézi szavak - Kerékpáros Veni Sancte

#Magyar Tartomány 2025-09-07, Vasárnap

Tanévkezdő szentmisére gyűltünk össze és ez igazán fontos esemény, amit szeretnék összekapcsolni a világ fontos eseményével, a tegnapi boldoggá- és a mai..

Három út, egy irány

Három út, egy irány

#Magyar Tartomány 2025-09-05, Péntek

Szeptember első hétvégéjén három fiatal történetét ünnepli az Egyház. Három rövid élet, mégis tele erővel és szeretettel. Egy magyar lány: Bódi Mária..

Péliföldszentkereszt – Őszi búcsú 2025

Péliföldszentkereszt – Őszi búcsú 2025

#Magyar Tartomány 2025-08-31, Vasárnap

Péliföldszentkereszten 2025-ben a Szent Kereszt felmagasztalása (őszi) búcsút szeptember 13-14-én tartják.

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szalézi Pedagógus Alapképzés – SzAPAFerenc pápa, imádkozz értünk, imádkozz a békéért! >