Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Játéknap Kazincbarcikán

Játéknap Kazincbarcikán

Játéknap Kazincbarcikán

2014-01-29 Szerda   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

Nagyszabású játéknapot tartottak Kazincbarcikán szombaton, január 25-én, Szent Pál megtérése ünnepén, amit a helyi szalézi atyák, különösképpen Andrásfalvy János atya, valamint a prenoviciusok és az animátorok rendeztek. A játéknap résztvevői főleg a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjai voltak, de érkeztek más „vendégek” is, akik a plébániához tartoznak.

 

A játéknap szombat délután körülbelül 15 órakor kezdődött néhány ismerkedős játékkal kisebb csoportokban. Ezután szentmisére vonultunk át az Avilai Szent Teréz templomba, melyet János atya Vitális Gábor atyával együtt mutatott be, aki pedig szentbeszédet mondott a játéknap résztvevőinek. A szentbeszédben hallhattuk, hogy Don Bosco életében is jelen volt a játéknapokhoz hasonló, általa rendezett programokon az ima, a szentmise. Gábor atya a szentmise és a lelki élet fontosságát hangsúlyozta, ami nélkül nem lehet szalézi programot rendezni.

A szentmise után akadályverseny volt, amelynek hatótávolsága a város kisebb részére is kiterjedt. A verseny a hideg ellenére is jól sikerült. Utána meleg tea és fánk volt. Kis szünet után a Hamupipőke c. mesét láthattuk négy csapat rendezésében négy különféle szemszögből (ezt a programot a cserkészek készítették elő). A játékok után kis ajándékokkal lepte meg a társaságot a szervező csapat, majd a játéknap véget ért. 

 

Fekete Csaba, szalézi prenovicius  /Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Szalézi szavak - Isten Igéjének vasárnapja

Szalézi szavak - Isten Igéjének vasárnapja

#Magyar Tartomány 2026-01-25, Tegnap

Isten Igéjének vasárnapja van. Számunkra ez egy ismerős dolog, nem? Ferenc pápa levele óta helyezzük ki legalább egy évben egyszer a templomaikban..

Kazincbarcika – Szalézi hét a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

Kazincbarcika – Szalézi hét a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

#Magyar Tartomány 2026-01-25, Tegnap

A kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban január 23-án tanítás nélküli munkanappal kezdődött az idei szalézi hét.

Óbuda - Munkatársi formációfelelősök az alapítás 150. évfordulójának küszöbén

Óbuda - Munkatársi formációfelelősök az alapítás 150. évfordulójának küszöbén

#Magyar Tartomány 2026-01-24, Szombat

A szalézi munkatársak január 24-én tartották a csoportok formációfelelőseinek találkozóját Óbudán, a Don Bosco Közösségi Házban. Jól bevált gyakorlat,..

Óbuda – Don Bosco csapatverseny a Péter-Pálban

Óbuda – Don Bosco csapatverseny a Péter-Pálban

#Magyar Tartomány 2026-01-23, Péntek

Az óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános iskola felsős évfolyamosai Don Bosco vetélkedőn vettek részt január 21-én a 6-ik órában, Kirner Gábor..

Szalézi szavak - Évközi második vasárnap

Szalézi szavak - Évközi második vasárnap

#Magyar Tartomány 2026-01-18, Vasárnap

Jézus nyilvános működésének kezdetén vagyunk, és Keresztelő Szent János erőteljes, egyértelmű tanúságtételét halljuk arról, akit ő sem ismert, de..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Supermanként ábrázolja a pápát egy római graffitiBevetésre készen egy jobb világért >