Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Őszi szünet árvízzel

Őszi szünet árvízzel

Őszi szünet árvízzel

2014-10-01 Szerda   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Az indiai Guwahatiban található Assam Don Bosco Egyetem hallgatói és oktatói válaszul a múlt heti áradásra, amely több falut is sújtott Asszám államban, arra áldozzák a Puja vallási ünneppel egybekötött szünidejüket, hogy segítsenek az árvízkárosultaknak.

 

 

 

Három csapatot hoztak létre a Szociális Munka Tanszék vezetője, dr Riju Sharma vezetése alatt. Míg két csapat akcióba lendült, hogy mozgósítsa a Shillongból és Guwahatiból érkező élelmiszer, ruha és gyógyszer szállítmányokat és rehabilitációs anyagokat, egy harmadik csapat Victor Nazary egyetemi docens vezetésével a vidéki táborokba ment segíteni.

 

Korábban vasárnap, szeptember 28-án egy csapat diák Jose Karipadam atya vezetésével ellátogatott a faluba, hogy értékelje a helyzetet. Hétfőn, szeptember 29-én mozgósították az egyetemi hatóságokat, karokat és a diákokat, annak ellenére, hogy az egyetem szeptember 27. óta zárva volt a Puja ünnepek miatt.

 

„Egy tíz tagú, csupa fiúkból álló árvízi segélycsapat az Assam Don Bosco Egyetemről szeptember 30-án, kedden elindult, hogy segítséget kínáljanak fel az árvíz sújtotta terület rehabilitációs munkálataiban a Hahimnál levő Garo nyomornegyedbe, Kamrup körzetben, mintegy 65 km-re az egyetemtől” - mondja a csoport vezetője, Victor Nazary.

 

Az első tájékoztató jelentésből Hahim területéről megtudtuk, hogy tizenkét házat már megtisztítottak és elvezették az árvíz után pangó vizet. Rengeteg ház megsérült, haszonnövények, állatok és egyéb személyes tulajdon ment veszendőbe.

 

„Bármilyen segítség, természetbeni, anyagi és fizikai jól jön, ami segíthet a menhelyek építésében” - mondta Nazary úr.

 

 

 

ANS – Guwahati/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Don Bosco nyomában: Boldog Michele Rua (1837-1910)

Don Bosco nyomában: Boldog Michele Rua (1837-1910)

#Szalézi világ 2025-10-28, Tegnap

„Mi ketten mindenben felezünk!” Michele 9 éves korában (már apátlan árvaként) lett elsőáldozó. Jámbor, komoly és szorgalmas fiú volt. Iskolába menet..

Budapest - Szalézi Projektmenedzserek 15. Európai Találkozója

Budapest - Szalézi Projektmenedzserek 15. Európai Találkozója

#Szalézi világ 2025-10-25, Szombat

Október 15. és 17. között a budapesti Don Bosco Közösségi Ház adott otthont az Európai Unió szalézi projektvezetői 15. éves találkozójának, amelyet a DB..

Vatikán – Isten szolgái, Jan Świerc és nyolc társa vértanúságának elismerése

Vatikán – Isten szolgái, Jan Świerc és nyolc társa vértanúságának elismerése

#Szalézi világ 2025-10-25, Szombat

2025. október 24-én, pénteken XIV. Leó pápa kihallgatáson fogadta Marcello Semeraro bíborost, a Szenttéavatási Ügyek Dikasztériumának prefektusát. A..

Olaszország – Szalézi Missziók a világ körül: Az SDB és az FMA Európában

Olaszország – Szalézi Missziók a világ körül: Az SDB és az FMA Európában

#Szalézi világ 2025-10-22, Szerda

2025. október 22-én, szerdán kezdődik és október 26-ig, vasárnapig tart az Európai Szeminárium, amelyet a Szalézi Történeti Intézet (ISS) és a Szalézi..

Troncatti Szent Mária FMA: a hit asszonya, misszionárius, béketeremtő

Troncatti Szent Mária FMA: a hit asszonya, misszionárius, béketeremtő

#Szalézi világ 2025-10-21, Kedd

Troncatti Szent Mária, egy a hegyekből származó, az Amazonas vidékén misszionáriusként szolgáló nő élete erőteljesen szól korunkhoz. Tapasztalata, szerény..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Vendéglátás ValdoccóbanBiblia hétköznapi nyelven >