Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Banguiba visszatért az erőszak

Banguiba visszatért az erőszak

Banguiba visszatért az erőszak

2014-10-21 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Az elmúlt napokban a Közép-afrikai Köztársaság fővárosába, Banguiba visszatért az erőszak. - Az utcákon barikádok vannak, az emberek nem tudják elhagyni otthonaikat, félelem uralkodik. Sok fegyver van forgalomban, és bárki megsérülhet...vagy még rosszabb – mondják a Banguiban dolgozó  szaléziak.

 

 

Az anti-balaka csoport, amely azért alakult, hogy megvédje az embereket, most ellenük fordult. Az ott élő szaléziak szerint fosztogatnak és megerőszakolják a nőket... –  És arra kényszerítették a szaléziakat, hogy bezárják az iskoláikat Galabadjában és Damalában. Mindkét helyen a szaléziak úgy döntöttek, hogy megnyitják az iskola kapuit a gyermekek és a fiatalok előtt, hogy ne veszítsenek több időt a tanévben. Ha iskolába jártak, az segített nekik. Mindennapi rutint adott és segített a fiataloknak, hogy szokásokat alakítsanak ki és elfelejtsék az erőszakot, amelyben élnek – mondják a szaléziak.

 

Jelenleg a szalézi missziók Banguiban több mint 1400 embernek biztosítanak szállást, akik a konfliktusok miatt arra kényszerültek, hogy elhagyják otthonaikat. A szaléziak azt mondják, hogy ők is érintettek: – Az erőszak, ami az elmúlt napokban újra fellágolt, azt jelenti, hogy nem tudunk kijutni a misszióból és nem kapunk humanitárius segélyt sem. Nincsenek élelmiszereink és nincs vizünk sem, hogy segítsünk a lakóhelyüket elhagyni kényszerült embereknek.

 

A Közép-afrikai Köztársaság már több mint egy és egy fél éve hadiállapotban van. 2013. március 24-én a Séléka mozgalom puccsot hajtott végre, és a lakosság még mindig szenved ennek a következményeitől. Több mint egy millió ember menekült el otthonából, amióta a válság elkezdődött. Több mint 3500 gyermeket kényszerítettek, hogy csatlakozzon a fegyveres csoportokhoz; és több mint 2,6 millió ember szorult sürgős humanitárius segítségre.

 

Mindezen okok miatt a Missziós Iroda madridi kirendeltsége fellebbez a nemzetközi közösségnél, hogy ne feledkezzenek meg a Közép-afrikai Köztársaságban uralkodó helyzetről.

 

ANS – Bangui/Szaléziak.HU

 

 

 

A kategória cikkei

Olaszország – „A láthatatlanok keresztútja 2025”: remény a peremen élőknek

Olaszország – „A láthatatlanok keresztútja 2025”: remény a peremen élőknek

#Szalézi világ 2025-04-18, Péntek

A római Jézus Szent Szíve szalézi bazilika – amely közvetlenül a város főpályaudvarával szemben található, és ugyanannak a komplexumnak a része, ahol a..

Ukrajna – A háború sújtotta lakosságot támogató „SAFE-UKR” projekt tevékenységei

Ukrajna – A háború sújtotta lakosságot támogató „SAFE-UKR” projekt tevékenységei

#Szalézi világ 2025-04-18, Péntek

A 2024 februárjában elindított „SAFE-UKR: Támogatás és segítségnyújtás a vészhelyzetben lévő családoknak Ukrajnában” projekt továbbra is gyors és..

Don Boscóval. Örökre - a rendfőnöki vikárius áprilisi üzenete

Don Boscóval. Örökre - a rendfőnöki vikárius áprilisi üzenete

#Szalézi világ 2025-04-16, Szerda

Nem mindegy, hogy hol rendezzük meg az Egyetemes Káptalant. Valdoccóban, „karizmánk bölcsőjében” lehetőségünk van arra, hogy újra fölfedezzük „eredet..

Gyermekrabszolgaság elleni nemzetközi nap: kilencmillió nyílt seb

Gyermekrabszolgaság elleni nemzetközi nap: kilencmillió nyílt seb

#Szalézi világ 2025-04-16, Szerda

A gyermekrabszolgaság egyszerre oka és következménye a szegénységnek és a lehetőségek hiányának. Ez egy kegyetlen körforgás, amely gyermekek és fiatalok..

A remény jelei egy széttöredezett világban: A 29. Egyetemes Káptalan záró üzenete

A remény jelei egy széttöredezett világban: A 29. Egyetemes Káptalan záró üzenete

#Szalézi világ 2025-04-15, Kedd

A Szalézi Kongregáció 29. Egyetemes Káptalanja 2025. április 12-én zárult a római Szent Szív-bazilikában az eucharisztikus ünneplést követően. Ez a..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szalézi projekt Los Angeles szegénységben élő fiataljaiértAugust Hlond lengyel bíboros szalézi szemmel >