Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Don Bosco ereklyéje Torinóban

Don Bosco ereklyéje Torinóban

Don Bosco ereklyéje Torinóban

2014-01-30 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Don Bosco ereklyéje január 28-án a késő esti órákban érkezett meg Torinóba, az Agnelli Intézetbe, ahonnan több helyre is elvitték a városon belül, például a Valsalice Intézetbe, ahol Don Bosco földi maradványait halála után eltemették, és ahol 1929-ig, a boldoggá avatásáig pihent.

 

 

Január 29-én, miután az iskolás gyerekek tiszteletüket tették az ereklye előtt, a Margit Királynő és Szent Anna Kórházba vitték, majd a város utcáin át a Szent János Evangélista Intézetbe kísérték, ahonnan este tovább vitték és a 20.30-kor a Valsalice Intézetben fogadták, ahol 23 óráig tartó éjszakai virrasztás volt a jelenlétében.

 

- Ez egy visszatérés - mondta don Moreno Filipetto - mert Don Bosco földi maradványai 41 évig, 1929. június 10-ig itt nyugodtak, az intézet udvarán levő mauzóleumban.

 

Január 30-án reggel 7 órakor a tartományfőnök mondott szentmisét az ereklye jelenlétében, majd 11 óráig az iskolások látogathatták. Délután rövid időre megálltak a Don Bosco Kórháznál, ahol a kápolnában szentmisét mutattak be, majd felolvasások és zenei kíséret mellett a betegek és a látogatók leróhatták tiszteletüket az ereklye előtt.

Ezek után az ereklyét a torinói székesegyházba vitték, ahol 15.30-tól leróhatták előtte tiszteletüket az egyetemisták és a hívők. Este Msgr. Nosiglia, torino érseke tart ünnepi vesperást az ereklye jelenlétében Pascual Chávez szalézi rendfőnök, valamint polgári és katonai elöljárók részvételével. Este érkeznek a plébániák, szervezetek és mozgalmak fiataljai, akik az érsek vezetésével virrasztanak az ereklye mellett.

Az ereklyét még ezen az estén 20.30-kor nagy körmenetben átkísérik a Segítő Szűz Mária bazilikába.

 

- Ez a felvonulás a fiatalok ölelése lesz - mondja Luke Ramello atya, egyházmegyei ifjúsági felelős - , aminek az esti felvonulás lesz a csúcspontja: az ereklyét lovaskocsin, intenzív imádsággal kísérve viszik majd a Porta Palazzón a Consolata templom előtt a valdoccói Anyaházba, de közben lesz zene, tánc, zsonglőr mutatványok, animáció és fáklyák, mindaz, ami megmelengeti a szívet és reményt hoz a lelkünkbe.  A Segítő Szűz Mária bazilikában a szalézi rendfőnök "jóéjszakátja" után az ereklye éjfélig látogatható lesz.

 

Január 31-én, Bosco Szent János ünnepén 8.30-kor és 10-kor mutatnak be misét a tiszteletére, majd 11 órakor Msgr. Nosiglia mutat be ünnepi szentmisét. Délután 15 órától lesz a gyermekek megáldása, 16-17 óra között pedig vecsernye és a hagyományos ünnepi szentmise a fiatalokkal, amelyet a rendfőnök mutat be. Az ünnep 21 órakor a Szalézi Család tagjainak részvételével bemutatott szentmisével zárul.

 

A szentmiséket január 30-án és 31-én élőben közvetíti a Telepace (http://www.telepace.it/satellite.php) és a MIssioni Don Bosco TV (http://www.missionidonbosco.tv/)

 

 

Miért akarta Don Bosco, hogy Valsalicében temessék el?

Don Bosco soha nem fejezte ki azon óhaját, hogy Valsalicében temessék el, de előre látta. Sőt, az utolsó napon, amit 1887 szeptemberében (négy hónappal a halála előtt) a Valsalice Szalézi Intézetben töltött, a lépcső felé nézett, ahol most az egykori sírját látni és azt mondta: "Nemsokára én mindig itt leszek, ebben a házban."

Amikor Don Bosco meghalt, a városi hatóságok nem engedélyezték, hogy a rendalapító testét a Segítő Szűz Mária bazilkában temessék el, és mivel a szaléziaknak nem volt sírhelyük a torinói temetőben, így kérdésessé vált, hol fogják eltemetni. De a gondviselés úgy akarta, hogy a Valsalice Intézet a város közigazgatási területén kívül esett, így a  rövid idő alatt felépülő kriptában temették el Don Boscót, amely ma is látható.

 

Hogyan alakult ki a kripta Valsalicében?

Mivel Valsalice volt az "egyetlen hely, amely befogadhatta Don Bosco testét, ahol azonban nem volt sem temető, sem kripta, nagyon gyorsan kellett építeni egyet kifejezetten a szent számára. A kriptát a mérnök és építész, Carlo Maurizio Vingna tervei alapján építették fel, és a koporsót a február 2-án történt temetési szertartást követően helyezték el itt.

1889. június 22-én a mauzóleum hivatalosan is megnyílt a látogatók előtt, számos zarándokot és Don Bosco tisztelőt vonzva Valsalicébe."

 

Mi volt a sorsa Don Bosco testének?

Don Boso földi maradványai 1929-ig Valsalicében maradtak, abban az évben exhumálták a boldoggá avatására és a Segítő Szűz Mária bazilikában helyezték el. Ekkor azt látták, hogy a mumifikálódási folyamat nagyon előrehaladott állapotban van, azonban a szent nyelve csodálatos módon épen maradt, elkerülte az enyészet.

 

 

lastampa.it/liceo Salesiano Valsalice/Szaléziak.HU

 

A kategória cikkei

Don Boscóval. Örökre - a rendfőnöki vikárius áprilisi üzenete

Don Boscóval. Örökre - a rendfőnöki vikárius áprilisi üzenete

#Szalézi világ 2025-04-16, Szerda

Nem mindegy, hogy hol rendezzük meg az Egyetemes Káptalant. Valdoccóban, „karizmánk bölcsőjében” lehetőségünk van arra, hogy újra fölfedezzük „eredet..

Gyermekrabszolgaság elleni nemzetközi nap: kilencmillió nyílt seb

Gyermekrabszolgaság elleni nemzetközi nap: kilencmillió nyílt seb

#Szalézi világ 2025-04-16, Szerda

A gyermekrabszolgaság egyszerre oka és következménye a szegénységnek és a lehetőségek hiányának. Ez egy kegyetlen körforgás, amely gyermekek és fiatalok..

A remény jelei egy széttöredezett világban: A 29. Egyetemes Káptalan záró üzenete

A remény jelei egy széttöredezett világban: A 29. Egyetemes Káptalan záró üzenete

#Szalézi világ 2025-04-15, Kedd

A Szalézi Kongregáció 29. Egyetemes Káptalanja 2025. április 12-én zárult a római Szent Szív-bazilikában az eucharisztikus ünneplést követően. Ez a..

Vatikán – Jubileumi szentmise a 29. Egyetemes Káptalan résztvevőivel a római Szent Péter-bazilikában

Vatikán – Jubileumi szentmise a 29. Egyetemes Káptalan résztvevőivel a római Szent Péter-bazilikában

#Szalézi világ 2025-04-13, Vasárnap

Az elmélkedés, a párbeszéd, és mindenekelőtt a Szentlélekre figyelő személyes és közösségi megkülönböztetés hetei 2025. április 11-én, pénteken..

Olaszország – Jubileumi zarándoklattal zárult a 29. Egyetemes Káptalan

Olaszország – Jubileumi zarándoklattal zárult a 29. Egyetemes Káptalan

#Szalézi világ 2025-04-12, Szombat

2025. április 10., csütörtök és április 12., szombat között Róma adott otthont a Don Bosco Szaléziak 29. Egyetemes Káptalanja utolsó szakaszának egy..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Hajnali imádság Don BoscóvalDon Bosco ünnep Kazincbarcikán >