Főoldal / Szalézi világ / Bicentenáriumi ünnepek Chieriben a Vidámság Társasága ajánlásával

Bicentenáriumi ünnepek Chieriben a Vidámság Társasága ajánlásával
2015-06-01 Hétfő | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Az ünnepi nap első programjaként a rendfőnök a San Luigi Szalézi Intézetben találkozott az önkéntesekkel, akik ezekben a hónapokban folyamatosan segítették a szaléziakat a bicentenáriumi ünnepségek megszervezésében és a zarándokok elszállásolásában is részt vállaltak. Ezek után ünnepélyesen felavatta „a zarándokok falá”-nak elnevezett folyosórészt, ahol a szalézi szent helyekre Chieribe látogató zarándokok emlékeztetőt tudnak hagyni.
Don Artime meglátogatott néhány helyet, amelyek jelentős szerepet játszottak Don Bosco chieri tartózkodása során és felavatta a látássérülteknek és vakoknak kialakított útvonalat, amely lehetőséget nyújt a fogyatékkal élőknek, hogy kitapintható panelek segítségével közvetlen közelről megismerjék Bosco Szent János történetét. A panelek a Lions Club Chieri jóvoltából készültek el.
Délután a rendfőnök részt vett a játékokon a Palazzo di Città úton. Ez a kezdeményezés nyitott mindenki előtt, de különösen az oratóriumokba és az iskolákba járó gyermekek számára, hogy megtapasztalják a Vidámság Társaságának hangulatát és szellemiségét. A játékokat a Segítő Szűz Mária Leányai Santa Teresa intézetének Agesc szülői szövetsége szervezte, együttműködve a San Luigi iskola és a Torinói Egyházmegye Pasztorális Egyesületének Agnesc bizottságával. Olyan egyszerű, régi „utcai” játékokat elevenítettek fel, amelyeket a múltban játszottak a gyerekek, mint pl. a kannaforgatás vagy a zsákban futás. A játékos próbatételeket a Bosco Jancsi életrajzából ismert versengése ihlette a hivatásos artistával, ami itt játszódott le, Chieriben.
Az utcákon a „mesterséges mustrája” is megtekinthető volt, ahol a Santa Teresa Szakképzési Központ mutatkozott be. Egy kiállítást is láthattak az érdeklődők azokról a helyekről, ahol Don Bosco járt, valamint számos szórakoztató és zenés programon is részt lehet venni.
Délután a Városházán Chieri polgármestere, Claudio Martano átadta a rendfőnöknek Chieri tiszteletbeli díszpolgárságáról szóló kinevezést, ami egy mély köteléket jelent a város és Don Bosco mindenkori utódai között. Don Bosco 1831-1841között tíz évig élt itt, szívta magába az alapvető kulturális és lelki képzést, és itt körvonalazódott papi hivatása. Mivel nagyon szegények voltak, diákkorában dolgoznia kellett. Több helyen kipróbálta magát és a mestereknél kitanult több szakmát is, hogy majd később megtanítsa a fiúknak, akiket befogadott a valdoccói oratóriumba. Chieriben kezdte le megvalósítani nagy álmát, a fiatalok szeretetét, amire egész életét szentelte. Ezek az értékek ma is élnek a szaléziaknál, akik a fiatalokat arra nevelik, hogy jó keresztények és becsületes állampolgárok legyenek.
A játék után a Santa Teresa Intézet felajánlott mindenkinek egy tányér tésztát az Albergo del Muletto-ban, ahol az artista az elvesztett fogadás fejében megvendégelte Bosco Jánost és barátait a Vidámság Társaságából.
Végül a rendfőnök vezette a felvonulást Segítő Szűz Mária tiszteletére, hiszen hagyomány, hogy a menete a Santa Teresa Intézettől indul és végül a San Luigi Intézet udvarán ér véget, ahol a szobrot a szalézi iskola tanulóinak zenekara fogadja.
Ez egy olyan nap volt ez Chieriben, amit nem lehetett kihagyni, hiszen itt átélhette minden résztvevő, hogy Don Bosco karizmája nem csak a Szalézi Család tulajdona, hanem mindenkié.
www.bicentenario.donboscoitalia.it/Szaléziak.HU