Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Egyház / A szaléziak a menekültekért

A szaléziak a menekültekért

A szaléziak a menekültekért

2015-06-20 Szombat   |   #Egyház   |   ARCHIVÁLT

Június 20., a Menekültek Világnapja az emlékezés napja, felhívja a figyelmet az embertelen állapotokra, amelyekben emberek milliói élnek, férfiak és nők, akik a háború, üldözés és megkülönböztetés miatt kénytelenek elhagyni otthonukat és hazájukat. A szaléziak több formában igyekeznek segíteni ebben a vészhelyzetben. A madridi Szalézi Missziós Iroda felszólítja a nemzetközi közösséget, hogy kötelezzék el magukat jobban és segítsék a menekülteket. A Missioni Don Bosco és a VIS önkéntes szervezet közös kampányt indított „A lét/emberség a kérdés”.

 

 

A szíriai konfliktus közel 4 millió ember tömeges kivándorlását okozta, a menekültek Törökországban, Libanonban és máshol rozoga hajókon kockáztatják az életüket annak érdekében, hogy a Földközi-tengeren át elérjék Európát. A háborúk a Közép-afrikai Köztársaságban, Burundiban és Dél-Szudánban, valamint az iszlám terrorizmus elől Nigériában menekültek beáramlását okozták. A tény az, hogy a menekültek száma a második világháború óta most először kezdett el növekedni, és ma közel 60 millió ember él ilyen helyzetben.

 

A szaléziak a világ különböző részein szembesülnek ezzel a valósággal, és segítséget nyújtanak a lakosságnak, mint például Banguiban, a Közép-afrikai Köztársaságban, ahol a szaléziak 65.000 ember elhelyezésére kényszerültek, akik az erőszak elől menekültek el. Dél-Szudánban 150 nő és 400 gyermek talált menedéket a misszió telephelyén. Törökországban (Isztambul), a szaléziak befogadtak több mint 1000 gyermeket és fiatalt, akik Irakból és Szíriából menekültek. Ukrajnában (Odessza) 200 embert fogadtak be a misszionáriusok, akik az ország keleti részéből menekültek el. Pakisztánban (Quetta) 2200 afgán gyerek kap oktatást, élelmet és orvosi segítséget a szaléziaknál. A Kakuma menekült táborban Kenyában a szaléziak képzést, gyakorlatot és oktatást kínálnak fel. A Kongói Demokratikus Köztársaságban is segítenek a kitelepítetteknek. Libanon a szíriai menekülteknek nyújtanak támogatást.

 

A menekültek számának növekedését nem csak a háborúk és az erőszak okozta, hanem a katasztrófák és a természeti csapások, mint a földrengés Nepálban, ahol a szaléziak szintén segítséget nyújtanak az embereknek. A madridi Szalézi Missziós Iroda kéri a nemzetközi közösséget, hogy vállaljanak nagyobb elkötelezettséget a menekültek iránt, hangsúlyozva, hogy szükség van a közös és hatékonyan fellépésre, hogy elkerüljék a menekültek további szenvedését és kielégítsék alapvető szükségleteiket.

 

A Missioni Don Bosco és a VIS közös kampányt indított „A lét/emberség a kérdés”hogy felhívják a figyelmet a szaléziak tevékenységeire és a fejlesztési projektekre a szub-szaharai Afrika országaiban és megakadályozzák, hogy sok fiatal áldozatává váljon ezeknek és menekülés közben ragadja el őket a halál.

 

A Missioni Don Bosco elnőke, Giampietro Pettenon szalézi testvér, és Nico Lotta a VIS elnöke ezzel a kampánnyal egy átfogó oktatási és képzési program kiépítését tervezi a fiatalok számára Elefántcsontparton, Etiópiában, Ghánában, Nigériában és Szenegálban. A fiatalokat, akik úgy döntenek, hogy elhagyják hazájukat, tájékoztatják a súlyos kockázatokról, amelyekkel szembe kell nézniük, míg azok, akik továbbra is maradnak, lehetőséget kapnak arra, hogy részvételükkel valamelyik specifikus fejlesztési projektben, javítsanak a saját és családjuk életfeltételein.

 

A kampány honlapja: www.stoptratta.org

 

 

ANS – Róma/Sazléziak.HU

A kategória cikkei

Húsvét hétfőn 88 éves korában meghalt Ferenc pápa

Húsvét hétfőn 88 éves korában meghalt Ferenc pápa

#Egyház 2025-04-21, Ma

Ferenc pápa 2025. április 21-én, húsvét hétfőn 7 óra 35 perckor, 88 éves korában a vatikáni Szent Márta-házban visszaadta lelkét a teremtő Istennek. A..

Ferenc pápa húsvéti Urbi et Orbi üzenete

Ferenc pápa húsvéti Urbi et Orbi üzenete

#Egyház 2025-04-20, Tegnap

A húsvétvasárnapi szentmisét követően Ferenc pápa tolószékben megjelent a Szent Péter bazilika loggiáján, akit a százezres tömeg nagy éljenzéssel..

Ferenc pápa húsvétvasárnap: Mi is induljunk a feltámadt Jézus keresésére!

Ferenc pápa húsvétvasárnap: Mi is induljunk a feltámadt Jézus keresésére!

#Egyház 2025-04-20, Tegnap

A napsütötte Szent Péter teret a húsvétvasárnapi jubileumi szentmisére teljesen megtöltötték a zarándokok és a hívek. Angelo Comastri nyugalmazott bíboros..

Ferenc pápa: Az imádság csöndjében hallhatjuk meg Isten hívását

Ferenc pápa: Az imádság csöndjében hallhatjuk meg Isten hívását

#Egyház 2025-03-26, Szerda

Közzétették a Szentatya üzenetét, amelyet a május 11-én esedékes Hivatások Világnapjára írt. A pápa arra buzdítja a fiatalokat, hogy bízzák magukat..

Járjunk együtt a reményben - Ferenc pápa üzenete 2025 nagyböjtjére

Járjunk együtt a reményben - Ferenc pápa üzenete 2025 nagyböjtjére

#Egyház 2025-03-06, Csütörtök

Nagyböjt kezdetén a pápa minden évben egy üzenetet intéz a katolikus hívekhez. Az idén a nagyböjti üzenet témája összekapcsolódik a szentév..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Amikor Don Bosco álmai valósággá válnakFerenc pápa a Segítő Szűz Mária- bazilikában >