Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Ecuador – Futóversennyel ünnepeltek

Ecuador – Futóversennyel ünnepeltek

2016-02-04 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Lelkesedés és öröm töltötte el január 31-én azt a 6000 futót, akik részt vettek az első Don Bosco 8K futóversenyen, amelyet a Szalézi Műszaki Főiskola szervezett az ecuadori Cuencában. Ezzel a sporteseménnyel ünnepelték Don Bosco ünnepét, egyben az intézmény alapításának 80 éves évfordulóját.

A hideg ellenére több ezer sportoló gyűlt össze kora reggel a versenyt megelőző bemelegítésen Cuencában, a Felipe Segundo sugárút és a Don Bosco út metszéspontjánál, ahol a futóverseny kezdete és a cél is volt. A reggel 8 órakor kezdődő verseny útvonalán is több ezer ember tolongott azzal a kizárólagos céllal, hogy ösztönözzék a résztvevőket.

Pablo Flores, a verseny igazgatója elmondta, remélik, hogy ez csak a kezdet, a futóversennyel a városban hagyományt kívánnak teremteni. A következő versenyre még több magánvállalkozó és sportkör támogatását várják.

Santiago Pinos, az egyetem rektora elmondta, hogy ez a verseny volt a legjobb módja, hogy megünnepeljék az iskola és az egész Szalézi Család születésnapját. "Don Boscót ünnepeljük, akire jellemző az élet üzenete, akinek fontos volt az egészség és a vidámság. Maga az esemény volt a fontos, nem a győztes, és hogy minél többeket bekapcsoljunk ebbe a szalézi áramkörbe egy szalézi sporteseménnyel, és reméljük, hogy továbbra is élvezzük majd a diákok és a város lakóinak támogatását" - mondta.

A verseny győztese az általános kategóriában, amelyen a diákok különböző korosztályai mellett a szülők, tanárok és öregdiákok is nevezhettek, Byron Alvarado lett, aki 25 perc 26 másodperc alatt futotta le a távot. A különböző kategóriák minden győztese egy szimbolikus Don Bosco szobrot vehetett át.

Az ünneplés ezzel nem ért véget, egészen február 3-ig folytatódott különböző kulturális és sporteseményekkel az egyetemi kampuszon.

A kategória cikkei

Olaszország – Az utazó "Via Lucis" új kiadása

#Szalézi világ 2024-09-19, Csütörtök

A „Via Lucis” 2024-es kiadása szeptember 13-án, pénteken zárult Torinóban, amelyet vándorló formában hajtottak végre hat olaszországi város között, és..

Olaszország – 90 éves a torinói Segítő Mária-bazilika ereklyekápolnája

#Szalézi világ 2024-09-18, Szerda

Idén is szeptember 14-én, a Szent Kereszt felmagasztalásának liturgikus ünnepén, a kripta megnyitásának napján a torinói Segítő Szűz Mária-kegyhely adott..

Olaszország – „Corso respiro”, kurzus a misszionáriusi légkör népszerűsítésére

#Szalézi világ 2024-09-17, Kedd

2024. szeptember 12-én, csütörtökön megkezdődött a „Corso respiro” (Légzéstanfolyam) a Szalézi Missziós Szektor szervezésében. A hat hétig tartó..

Madagaszkár – Az idegennyelv-tanulás elősegítése a fejlődés elősegítése érdekébe

Ankililoaka vidéki helyzetében a szaléziak a leginkább rászoruló diákjaik számára egy olyan fejlesztési program támogatását tervezik, amelynek..

A remény szárnyain - a rendfőnöki vikárius üzenete

#Szalézi világ 2024-09-15, Vasárnap

Miközben az elkövetkező hónapokban csendben, nagyon egyszerűen és teljes folytonosságban végzem a vikáriusi szolgálatomat, a rendfőnököt helyettesítve..