Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Szíria - Valami szörnyű történik Aleppóban...

Szíria - Valami szörnyű történik Aleppóban...

Szíria - Valami szörnyű történik Aleppóban...

2016-02-21 Vasárnap   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

„A helyzet Aleppóban? Eléggé zavaros. A halál mindenütt jelen van, senki sem érti, hogy mi történik, és nem tudjuk, hogy kikben bízhatunk. A fiatalokkal egy jelenetet szerettünk volna bemutatni, hogy megünnepeljük Don Bosco ünnepét, de abba kellett hagynunk a próbákat, mert többen közülük meghaltak a bombázások során” – mondja Luciano Buratti atya megtört hangon. Ő az egyik a három szalézi közül, akik Szíriában, az aleppói szalézi házban élnek.  

 

 

Három éve folyamatosan harcolnak a városban. „Minden este bombák robbannak a környéken, és minden nap hallunk valakiről, aki elvesztette egy családtagját vagy a szeretteit” -  folytatja Buratti atya, míg a háttérben hallani a fiatalok játékának zaját, akik az oratórium udvarán szórakoznak.

 

Amikor a szalézi ház különleges helyzetéről kérdezik, azt mondja: „A közösség úgy döntött, hogy folytatja a tevékenységét, mintha semmi sem történt volna; igyekszünk még az általános káosz közepette is biztosítani a családoknak egy helyet, ahol belélegezhetik a biztonság és a harmónia levegőjét. Ezért a tevékenységek mind a plébánián, mind az oratóriumban rendesen követik egymást, mint a harcok előtt. Ez egyike azon kevés struktúráknak, amelyek még  valamilyen szinten normálisan működnek.”

 

A keresztények számára különösen nehéz elfogadni az itt uralkodó körülményeket. Sokan próbálnak menekülni, és azok, akiknek volt pénzük, hogy elhagyhassák Szíriát, már megtették. A többiek menedéket keresnek a biztonságosabbnak hitt városokban, de sokan, akiknek erre sincs lehetőségük, maradnak Aleppóban.

 

„Sok tennivalónk van. Megnövekedett azoknak az embereknek a beáramlása, akik vallási szolgáltatásokat kérve jönnek a plébániára, keresik Istent és egy kis kényelmet - folytatja a szalézi. Hála Istennek, mi, szaléziak jól vagyunk, és egy kis segítséget is kaptunk, amit el tudunk osztani a plébánia területén élő mintegy 200 család között, akik mindenüket elvesztették.”

 

Jelenleg a becslések szerint körülbelül kétmillió ember él ebben a városban, amely ősi szimbóluma a békés együttélésnek a keresztények és a muzulmánok között. Most már csak abban reménykednek, hogy túlélik.

 

Az aleppói szalézi közösség két művet vezet: az egyiket Aleppóban, Szent György védnöksége alatt, a másikat pedig Kafrounban, amelyet Bosco Szent Jánosról neveztek el, saját oratóriummal, menedékkel és plébániával. Igyekeznek, hogy minden normálisan működjön annak érdekében, hogy szolgálja az embereket.

 

 

ANS – Aleppo/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Újragondolni a szalézi nevelést

Újragondolni a szalézi nevelést

#Szalézi világ 2025-12-10, Ma

Hogyan alakult át Don Bosco megelőző módszere 150 évvel később, a világ különböző kontextusaiban? Milyen értékek, gyakorlatok és nyelvek őrzik meg..

Az ünnep, amely életet adott az oratóriumnak és a szalézi küldetésnek

Az ünnep, amely életet adott az oratóriumnak és a szalézi küldetésnek

#Szalézi világ 2025-12-08, Hétfő

A szeplőtelen fogantatás ünnepe olyan, mint egy „születésnap” a szalézi történelemben: Don Bosco oratóriumának kezdetét, a Kongregáció megalapítását,..

Boldog Rinaldi Fülöp, aki bevezette Don Boscót a huszadik század szívébe

Boldog Rinaldi Fülöp, aki bevezette Don Boscót a huszadik század szívébe

#Szalézi világ 2025-12-05, Péntek

A szalézi történelem útján Boldog Rinaldi Fülöp különleges helyet foglal el. Don Bosco harmadik utódjaként és az utolsóként, aki személyesen ismerte őt,..

Róma - Az újonnan kinevezett tartományfőnökök tanfolyama

Róma - Az újonnan kinevezett tartományfőnökök tanfolyama

#Szalézi világ 2025-12-01, Hétfő

Az újonnan kinevezett szalézi tartományfőnökök orientációs és képzési tanfolyamára 2025. november 25. és december 10. között kerül sor Rómában, a..

Szlovákia – Ifjúságpasztorációs küldöttek stratégiai kontinentális találkozója

Szlovákia – Ifjúságpasztorációs küldöttek stratégiai kontinentális találkozója

#Szalézi világ 2025-11-27, Csütörtök

November 17. és 22. között Szlovákia adott otthont a két európai szalézi régió – a Mediterrán régió és a Közép-Észak-Európa régió –..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Dél-afrikai Köztársaság – LoveMatters program a Bosco KözpontbanRóma - Elhunyt Umberto Eco, volt szalézi növendék >