Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Madagaszkár – Út a jövőbe

Madagaszkár – Út a jövőbe

Madagaszkár – Út a jövőbe

2017-04-19 Szerda   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Afrika  • képzés  •

Bár sokak számára Madagaszkár csak vonzó turisztikai úti célként ismert, ez az egyik legszegényebb ország a világon, ahol a lakosság fele kevesebb, mint 100 ariaryból (kb 3 cent) kénytelen élni naponta és a madagaszkáriak háromnegyede nyomornegyedekben él. Egy ilyen helyzetben az a lehetőség, amit a szaléziak a Notre Dame de Clairvaux központban biztosítanak a madagaszkári fiataloknak, még értékesebb.

Madagaszkár fővárosában, Antananarivóban sok otthonban nincs elektromosság vagy folyóvíz. Egész családok élnek a külvárosok utcáin, amelyek csak homokos és agyagos földutakkal vannak összekötve, ahová csak terepjáróval lehet eljutni. Az emberek rögtönzött menedékekben tengetik életüket.

Clairvaux szalézi központja Antananarivótól mintegy 15 km-re található. Ez egy bentlakásos iskola, ahol több mint száz, 13-18 éves fiatalt fogadnak be, de a naponta bejáró diákok is sokan vannak, akik különböző tanfolyamokon vesznek részt.

Az egyik ilyen fiatal Heritiana, akit az apja még csecsemő korában elhagyott, így kénytelen volt az utcákon tölteni a gyerekkorát. Ma egy szakmai tanfolyamon vesz részt, és kőműves lesz. Házat akar építeni, ami neki még soha nem volt.

Haja asztalosnak tanul. Ő a legidősebb a hét testvér közül. Az anyjuk meghalt. Ő is a nyomornegyed nincstelenségéből jött, és Clairvauxban otthonra talált, ahol szeretetet kap, amit eddig nem volt alkalma megtapasztalni. Tavaly júliusig itt volt Charles is, aki megszökött otthonról, hogy elkerülje apja erőszakoskodását. Mostanra Charles már befejezte a gépi forrasztás kurzust és egy üzletben gépeket árul.

A Clairvaux Központban a szaléziak biztosítanak mindent a bentlakóknak: az élelmiszert (minden nap több mint 1000 ingyenes ételadagot készítenek és szolgálnak fel), a ruházatot, az orvosi ellátást, megszervezik a képzéseket (az alacsonyabb osztályoktól kezdve egészen a szakmai képzésekig öt különböző ágazatban) és a tanórán kívüli tevékenységeket is.

Heritiana, Charles, Haja és még sokan mások maguk mögött hagyták drámai múltjukat az utcákon, a családon belüli erőszakot és a hajléktalanságot. Clairvauxban barátokra találtak és pedagógusokra, akik gondoskodnak róluk, és kulcsot adnak nekik egy jobb jövőhöz, telve reménnyel.

 

 ANS – Antananarivo/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Közép-afrikai Köztársaság – Egészségügyi felszerelés két szalézi klinika számára

Közép-afrikai Köztársaság – Egészségügyi felszerelés két szalézi klinika számára

#Szalézi világ 2025-04-04, Péntek

Alig több mint tizenöt hónappal ezelőtt avattak fel egy új, Szent Artemide Zattinak szentelt szalézi egészségügyi rendelőt Bangui 8. kerületében, a..

Kenya – A fiatal menekültek jövője Kakumában

Kenya – A fiatal menekültek jövője Kakumában

#Szalézi világ 2025-02-14, Péntek

Az észak-kenyai Kakuma menekülttábor a második legnagyobb az afrikai kontinensen. Az 1992-ben alapított tábor jelenleg mintegy 225 000 menekültnek ad otthont,..

Ghána – Új számítógépekkel egy jobb jövő felé

Ghána – Új számítógépekkel egy jobb jövő felé

#Szalézi világ 2025-02-06, Csütörtök

A ghánai Ashaimanban található „Don Bosco Technical Institute” új számítógépekkel rendelkezik, amelyek segítik a diákok oktatását és..

Kongói DK – Emberek ezrei keresnek menedéket a misszióban Goma megszállása után

Kongói DK – Emberek ezrei keresnek menedéket a misszióban Goma megszállása után

#Szalézi világ 2025-01-29, Szerda

2025. január 27-én Goma városát elfoglalták a hónapok óta azt körülvevő lázadó csapatok. „Gomát megszállták a lázadók, és a hadsereg megadta..

Nigéria – Szalézi segítség az ibadani utcagyerekeknek

Nigéria – Szalézi segítség az ibadani utcagyerekeknek

#Szalézi világ 2024-12-17, Kedd

A növekvő vagyoni különbségek, a biztonsági problémák és a belső válságok miatt hazájukból elmenekülők magas aránya Nigériát a nyugat-afrikai..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Kazincbarcika – Tavaszi szünidei napköziPeru - Tisztelgés a művész előtt >