Főoldal / Magyar Tartomány / Könyv készül Péliföldszentkeresztről
Könyv készül Péliföldszentkeresztről
2017-03-19 Vasárnap | #Magyar Tartomány | ARCHIVÁLT
A péliföldszentkereszti szalézi közösség hiánypótló művet szeretne a zarándokok, turisták, a kegyhely barátai kezébe adni a Don Bosco Kiadó segítségével, amely bemutatja Péliföldszentkeresztet, az ősi kegyhelyet, a magyar szaléziak bölcsőjét. A gazdag képanyagot kínáló kötet kiadásához nagylelkű adományozók segítségét is várják.
Nem egy szigorúan tudományos értekezést kívánunk átnyújtani, hanem egy évszázadokra visszanyúló, színes történetet, amelyből a múlt visszamosolyog a jelenre, és a jól ismert kövek elmondják ismeretlen történetüket. A könyv egyik jellemzője, hogy a forrásanyagok közül elsősorban az eddig még kiadatlan szalézi művekből válogattunk, ami külön stílust ad a szövegnek.
Az első fejezet az őskori kutatások anyagával kezdődik, kitér a helyi mondákra, majd az első írásos emlékek nyomán haladva eljut az itt élő remetékig, a kegyhelyhez fűződő csodáig, a mai templom felépítése után az itt gyökeret verni nem tudó szerzetesrendeken át egészen a szaléziakig.
A kötet második fejezete az 1913-tól 1950-ig terjedő időszakot öleli fel. Elsősorban rendi anyagokra támaszkodva betekintést nyerhetünk a régi szaléziak itteni életébe, nyomon követhetjük a magyar szalézi mű szárba szökkenését és Péliföldszentkereszt felvirágoztatását.
A kegyhely kevésbé vidám, 1950-től 1993-ig tartóidőszakát írja le a harmadik fejezet, amikor itt vájáriskola, börtön és vadászház volt, amíg a szaléziak vissza nem kapták jogos tulajdonukat. Ezt a részt értékes visszaemlékezések gazdagítják.
A negyedik fejezet onnan indul, amikor a kegyhely ismét szalézi tulajdonba került és újjáéledt, bemutatja az újraindulás időszakánakinnen induló ifjúsági munkáját, és egészen 2000-ig követi a történéseket. Az ötödik fejezet a legújabb időket örökíti meg, Péliföldszentkereszt jelenét mutatja be, kitérve a legújabb fejlesztésekre és felújításokra is.
A kötetet gazdagítja Péliföldszentkereszten élő, vagy ide kötődő személyek bemutatása. Lábjegyzetek és magyarázatok teszik még érdekesebbé. Az utolsó fejezetben részletesen bemutatja a kegytemplomot és környezetét, végül a helyi imádságok, énekek, vallásgyakorlatok gyűjteményével zárul a kiadvány.
TÁMOGATÁS (cégek, vállalkozások)
Átutalással vagy csekken a Don Bosco Kiadó 11784009-20604125-00000000 OTP számlájára. A közleménybe kérjük beírni: Album.
A Don Bosco Kiadó egyházi jogi személy, így a támogatás cégek, vállalkozások részéről ráfordításként elszámolható, melyhez kapcsolódóan az adóigazolást kiállítjuk a támogató részére.
ADOMÁNY (Magánszemélyek, cégek, vállalkozások)
Köszönettel várjuk magánszemélyek adományait átutalással vagy csekken a Don Bosco Kiadó 11784009-20604125-00000000 OTP számlájára. A közleménybe kérjük beírni: Album.
A kötet a 2013-ban megjelent „Szaléziak Magyarországon” album stílusában készül, sok száz képpel, eddig még nem közölt régi és új fotókkal, Lengyel Erzsébet szerkesztésében. A könyv várható paraméterei:
Formátum: 235 x 280 mm (szűkített B/4 - kifutó oldalakkal)
Terjedelem: kb. 200 oldal
Példányszám: 1000 db
Belív: 150 gr matt műnyomó, 4+4 színnel
Borító: 135 gr matt műnyomó, 4+0 színnel, fényes fóliával + 2,5 mm lemez
Előzék: 150 gr nyomatlan ofszet
Kötészet: Keménytáblás, cérnafűzött, egyenes gerinc, fehér oromszegő
A támogatókat köszönetünk jeléül a kötetben közzé tesszük. A megjelenítéséhez kérjük az adományozó cég, vállalat nevét (igény szerint a székhelyét) és a logóját (színes kép jpg formátumban, 300 dpi felbontásban) küldjék el e-mailben a szerkesztőnek: Lengyel Erzsébet - lengyele3@gmail.com
Szaléziak.HU