Október 11-én van a lányok és fiatal nők világnapja, amelyet az ENSZ 2012-ben hirdetett meg. Ez idő tájt a "Terre des Hommes" civil szervezet új jelentést tett közzé a kiskorúak életkörülményeiről a különböző kontinenseken.
2015 óta a női iskolások száma a világon 50 millióval nőtt, és javult a lányok iskolai végzettségének aránya. Továbbra is nagyon magas azonban azoknak a száma a világon, akik soha nem jártak iskolába, vagy háborúk, természeti katasztrófák, kényszerházasságok miatt megszakították azt: 122 millió.
A 15 és 29 év közötti lányok egyötöde (20,1%) nem tanul, nem dolgozik, és nem vesz részt képzéseken (NEET), a férfiak körében ez az arány 11,8 százalékra csökken.
Sok lányt korai házasságra kényszerítenek: valójában körülbelül 640 millió 20 és 24 év közötti lány van, aki kiskorúként ment férjhez. 2020 és 2022 között azonban világszerte csökkent azon lányok aránya, akiket 18 éves koruk előtt házasságra kényszerítettek.
A világjárvány és az éghajlatváltozás hozzájárult ahhoz, hogy a lányok még sebezhetőbbé váljanak, súlyosbítva az olyan kockázati tényezőket, mint a szegénység, az iskolai lemorzsolódás, az élelmiszerhiány, a családi bevételek elvesztése.
A világ több mint 130 országában élő és dolgozó szalézi misszionáriusok a nemek közötti egyenlőség elérésére összpontosítanak kifejezetten lányoknak szóló oktatási programokon keresztül.
infoans.org/Szaléziak.HU