Főoldal / Szalézi világ / Afrika, a fiatalok és a remény kontinense
Afrika, a fiatalok és a remény kontinense
2018-06-01 Péntek | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Afrika • szalézi élet •
Minden évben május 25-én megünnepelik az Afrikai Napot, hogy megemlékezzenek az Afrikai Egység Szervezete (OUA) alapításáról. Ez fontos és jelentős dátum a szalézi rend számára is, tekintettel a kontinensen dolgozó több száz szalézi szerzetes jelenlétére.
Az adatok szerint "Afrikában, a szalézi világ más területeihez képest, egyre gyorsabban fejlődik a szalézi hivatások száma. A rend legfiatalabb részének tekinthető" - magyarázza Silvio Roggia szalézi atya, a formációs dikasztérium tagja. "Ez a valóság lehetőséget kínál a gyermekek és a fiatalok szolgálatára."
Afrika felhívja a világ többi részét, hogy fordítsanak több figyelmet erre a nagy kontinensre, amely gyakran csak negatív szempontokból van kiemelve: háborúk, éhség, betegség ... De Afrika mindenek felett egy fiatal és fiatalos kontinens, elképzelhetetlenül változatos tájakkal, etnikumokkal, nyelvekkel ... A szalézi misszionáriusok és az őshonos szaléziak a kontinens legtöbb országában tevékenykednek, hogy az oktatáson keresztül hozzájáruljanak a lakosság fejlődéséhez.
Afrika az emberiség bölcsője, a bolygó harmadik legnagyobb kontinense, ahol a legtöbb ország található: 54. Több mint 1,2 milliárd lakos él itt, a bolygó legfiatalabb népességével, de időről időre újabb háborúkról, betegségekről, aszályról, éhségről és korrupcióról szólnak a hírek. És bár Afrika mindenféle természeti erőforrással rendelkezik, az, hogy családonként átlagosan 6 gyermek van, több mint 3000 különböző etnikumú csoport, és több mint 1500 nyelven beszélnek, ez Afrikának a legnagyobb gazdagsága: az emberek.
A hetvenes években a szaléziak létrehozták az Afrika Tervet, ami azt jelentette, hogy végrehajtották a legfontosabb akciót, amit az egyház ezen a kontinensen. A szaléziak úgy indultak, hogy először csak 6 afrikai országban voltak jelen, most ez a szám 43. Ma Afrikában több mint 1.200 szalézi szerzetes szolgál, 100 iskolát, 80 szakképző központot, 29 veszélyeztetett gyermekeket befogadó központot, 200 oratóriumot/ifjúsági központot, 7 menekült központot, 10 kórházat vagy orvosi rendelőt és 4 közösségi rádiót működtetnek. És ez csak néhány adat a szaléziak munkájáról Afrikában.
Néhány országban, mint a Kongói Demokratikus Köztársaság, a szaléziak több mint egy évszázad óta dolgoznak a lakosságért, mert ez a misszionáriusok munkájának alapja: együtt lenni azokkal az emberekkel, akik segítségre szorulnak. Voltak háborúk, járványok, éhínség és természeti katasztrófák, de a szaléziak mindig is az emberek mellett maradtak.
ANS – Róma/Szaléziak.HU