Főoldal / Szalézi világ / „FORMÁLNI A HOLNAPOT” - A szalézi kommunikáció jövőjének alakítása
„FORMÁLNI A HOLNAPOT” - A szalézi kommunikáció jövőjének alakítása
2024-02-13 Kedd | #Szalézi világ
A FORMÁLNI A HOLNAPOT 2024 („Shaping Tomorrow 2024”) elnevezésű kommunikációs konferenciára tekintettel, amelyre 2024. augusztus 1. és 7. között kerül sor a római Pápai Szalézi Egyetem (UPS) létesítményeiben, a Szalézi Kongregáció kommunikációs szektora cikksorozatot indít, amelynek célja az esemény természetének, jelentéseinek, vízióinak és perspektíváinak feltárása. A sorozatot a munkát irányító mottó jelentésének alapos elemzésével kezdjük.
„Ha esőért imádkozol, akkor a sárral is meg kell küzdened. E Ez is hozzá tartozik." Így mondta Denzel Washington, felidézve édesapja szavait. A média és a kommunikáció kontextusában az esőt a 21. század új technológiai eszközei és lehetőségei jelentik, mint például a mesterséges intelligencia, a nagy sebességű internet, a közösségi média, a számítógépek, laptopok, okostelefonok és táblagépek. A sarat többek között az álhírek, az internetes zaklatás és a gyűlöletbeszéd, a szociális és kommunikációs készségek eltűnése, a szűrők és információs buborékok, a digitális kirekesztés képviselik.
A FORMÁLNI A HOLNAPOT a 2024. augusztus 1. és 7. között Rómában megrendezésre kerülő Kommunikációs Konferencia szlogenje. FORMÁLNI A HOLNAPOT a tömegtájékoztatásban nem egy esernyő, amely megvéd a felhőszakadás ellen; végül is várjuk az esőt, ahogy jó kommunikációra is vágyunk. FORMÁLNI A HOLNAPOT inkább utak, járdák, csatornák és hidak építéséről szól, hogy elkerüljük és csökkentsük a sarat a városban, amelyet közösségi kommunikációnak, internetnek vagy közösségi médiának neveznek. A kommunikáció új formáival összefüggésben ez technológiai lehetőségek fejlesztését jelenti, miközben tisztában vagyunk az árnyoldalaival és kihívásaival.
FORMÁLNI A HOLNAPOT a kommunikációs korszak változásaival olyan, mintha kinyitnánk a megfelelő ajtót anélkül a naiv hozzáállás nélkül, hogy minden ajtó mögött egy ember vár. A naivitás a modern technológia világában olyan, mintha megosztanád az érzelmeidet a mesterséges intelligenciával, és azt hinnéd, hogy az határtalan empátiát fog tanúsítani. Egy modern okostelefon nem ember, egy laptop nem ember, egy szerver nem ember. Mégis néha naivan viselkedünk, mintha a hardverek és a szoftverek helyettesítenék anyánkat, apánkat, családunkat, közösségünket és az átélt érzelmeket, a teljesíteni kívánt vágyakat és a kielégítendő szükségleteket. Embert keresünk ott, ahol nincs. Amit ehelyett kapunk, az az emberiesség, az interperszonális kapcsolatok és a hőn áhított szerelem karikatúraszerű helyettesítője: az igény, hogy szeressünk másokat, és az igény, hogy mások szeressenek minket. FORMÁLNI A HOLNAPOT ezzel szemben azt jelenti, hogy szilárd keresztény antropológián alapuló kommunikációt építünk – az emberiség karikatúrája nélkül és az emberi méltóság tiszteletben tartásával.
A kommunikációs technológia fejlődése az elmúlt évtizedekben társadalmunkat globális faluvá tette, ahol az információ fénysebességgel terjed. Néha egy kis hír ereje felér egy hurrikánéval, amelyről az egész világ beszél. Egy olyan világban, ahol a kommunikáció nemcsak információk továbbítása, hanem kapcsolatok építése és a társadalom befolyásolása is egyre fontosabbá válik, FORMÁLNI A HOLNAPOT egy felhívás, hogy aktívan vegyünk részt az eljövendő világ alakításában. Az embert és annak méltóságát állítja a középpontba, összhangban II. János Pál személyi normájával.
FORMÁLNI A HOLNAPOT felhívás a szalézi kommunikáció jövőjének alakítására a felelős és hatékony kommunikáció révén.
FORMÁLNI A HOLNAPOT azt jelenti, hogy az embert és méltóságát helyezzük a középpontba.
FORMÁLNI A HOLNAPOT célja az Egyház tömegtájékoztatásról szóló tanításának népszerűsítése.
FORMÁLNI A HOLNAPOT a szilárd antropológián alapuló etikáról szól a tömegtájékoztatásban.
FORMÁLNI A HOLNAPOT kutatásokkal és elemzésekkel kíván megoldásokat generálni és népszerűsíteni a kommunikáció területén, különösen szalézi szempontból.
A FORMÁLNI A HOLNAPOT célja, hogy szakértelmet és információkat gyűjtsön, hogy új ötleteket, eredményeket és ajánlásokat generálásához a tömegtájékoztatás területén.
FORMÁLNI A HOLNAPOT a digitális forradalom közepette megköveteli a médiaszakemberek képzését.
FORMÁLNI A HOLNAPOT aktívan részt venni a nyilvános vitákban, és megoldásokat keresni a tömegtájékoztatás problémáira.
FORMÁLNI A HOLNAPOT nemzetközi szinten kíván fellépni, és ajánlásokkal és megoldásokkal befolyásolni a döntéshozatali folyamatokat.
ANS-Róma/Szaléziak.HU