Főoldal / Szalézi világ / Magyarország - A Don Bosco Ifjúsági Hálózat tanulmányi hete Budapesten
Magyarország - A Don Bosco Ifjúsági Hálózat tanulmányi hete Budapesten
2018-04-20 Péntek | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
A Don Bosco Youth Net (DBYN - Don Bosco Ifjúsági Hálózat) szalézi hálózat, amely egyesít több szalézi civil szervezetet Európában, tanulmányi ülést tartott Budapesten április 8-20. között „Az oktatás támogatói” címmel. 24 résztvevő, 4 oktató és több európai szakértő gyűlt össze, hogy elmélyítsék tudásukat az emberi jogok támogatására irányuló kezdeményezések előmozdításáról.
A tanulmányi értekezlet a budapesti Európai Ifjúsági Központban zajlott, amely technikai és gazdasági támogatást nyújtott a DBYN-nek, és a legjobb lehetőségeket kínálta, tekintve, hogy a jogok és a fiatalok részvétele terén a saját szakmai keretük ideális alapot adott a programnak.
A hét pozitív hangulatban zajló csapatépítő tréninggel indult, hiszen ha valaki részt vesz egy ilyen tanulmányi munkában, feltétlenül ismernie kell a többi résztvevőt, tudnia kell, honnan érkeznek. Ezt követte az első ülés, amely során a résztvevőket bevezették az emberi jogok világába, megtudták mit jelent az érdekképviselet, a nyilvános támogatás, a politikai kapcsolatok, a politikai irányvonalak és értékek. Az oktatók hatékony heti programot nyújtottak, amely interaktív megbeszéléseken keresztül bemutatta az érdekképviseleti ciklus minden aspektusát.
Tekintettel a téma szélességére és komplexitására, a DBYN két szakértőt hívott meg, akik példákat adtak arra, hogyan kell mindezt használni saját szervezetükben. Anca Sandescu, emberi jogi tréner tisztázta, miért olyan fontosak az emberi jogok az érdekképviseleti kezdeményezések kapcsán. "Meggyőződésem, hogy olyan társadalmat építhetünk ki, amelyben mindannyian tiszteletben tarthatjuk egymást" – mondta.
A másik szakértő Angel Gudiña , a Don Bosco International ügyvezető titkára, aki kifejtette az érdekképviselet témáját szalézi szempontból, és arról beszélt, hogyan valósította ezt meg az európai intézményekben és a különböző politikai hálózatokban.
A hét végén lehetőség nyílt arra, hogy a résztvevők egy érdekképviseleti kampányt indítsanak, és bemutassák, hogyan valósítják meg a gyakorlatban a szervezetükben. Ennek a tanulmányi munkának az eredményei útmutatóul szolgálnak a fiatalok javát szolgáló kezdeményezések számára több helyi kampányhoz és egy olyan munkacsoport kialakítására, amely a „No Hate Speech Campaign” (gyűlöletbeszéd elleni kampány) program integrálására törekedne a partnerszervezetekben.
Az érdekképviselet a DBYN új stratégiai prioritása és része a 2018-2020-as általános munkatervének.
ANS – Budapest/Szaléziak.HU