Főoldal / Szalézi világ / Nem véletlen... Augusta története
Nem véletlen... Augusta története
2019-03-08 Péntek | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Afrika • gyermekjog • nők •
Augusta egy 20 éves lány Sierra Leonéből. Amikor mosolyog, az arca szinte sugárzik, a tekintete őszinte és telve van élettel. Senki sem tudná elképzelni, hogy valaha Freetown utcáin élt. Ez a fiatal nő joggal nevezhetné magát "harcosnak" a Facebook profiljában, és nem hazudna.
Augusta február 27-én Rómában az általános kihallgatáson találkozott Ferenc pápával. A pápát valóban érdekelte a valóság, hiszen sokat küzd, hogy megakadályozza az olyan jelenségeket, mint az emberkereskedelem és a kizsákmányolás. Jorge Chrisafulli szalézi atya, aki elkísérte Augustát, elmondta, hogy azért jöttek Európába, hogy bemutassák a „LOVE” című dokumentumfilmet, amely a prostitúció áldozataiként élő lányokról szól, akik Freetownban az utcákon élnek. Augusta átélte a „poklot a földön”, majd találkozott a szaléziakkal, akik menedéket és képzést kínáltak fel neki, és jelenleg egy kis éttermet üzemeltet, és főzni tanítja a többi hozzá hasonló lányt.
Augusta árva. 6 éves kora óta az utcán élt, és prostitúcióra kényszerült, hogy túlélje; 16 éves koráig mindenféle emberrel volt, amikor a szaléziak a "Don Bosco Fambul"-ból megmentették. Egy lányt, aki csak a város egészségügyi nyilvántartásában jelent meg, a szalézi házban ismét a nevén nevezték, a valódi nevén, amit a város utcáin nem mondtak ki. Most már 20 éves, és álmai teljesültek, amikor Rómában találkozott a pápával. Röviden elmondta a Szentatyának az élettörténetét. A pápa meghatódott. Megáldotta őt, és vele együtt megáldotta a sok lányt, akik hasonló nyomorúságban és kizsákmányolva éltek és élnek.
Augusta a véletlen egybeesések láncolatának főszereplője.
Crisafulli atya neheze állja meg, hogy ne érzékenyüljön el, amikor azokról a fiúkról és lányokról beszél, akiket megmentett Freetown utcáiról, és még inkább, ha azokra gondol, akiket elvesztett. Más szaléziakkal együtt kora reggel elindul, hogy bejárja a helyeket, ahol ezek a szexuálisan kizsákmányolt 6 és 14 év közötti lányok általában meghúzzák magukat. Meleg ételt, gyógyszereket és - mindenekelőtt - egy biztonságos ház javaslatát nyújtják nekik, távol ettől a pokoltól.
A szaléziak csoportja a második szereplő ebben a láncolatban.
Spanyolországból érkező elkötelezett szakemberek egy csoportja megpróbálja a gyermekek kizsákmányolásának valóságát megláttatni a világgal. Madridból Freetownba jöttek, hogy az utcákon sétálva a szaléziakkal, felkutassák a bizonyítékokat az emberi drámákra és megtörjék az őket övező csendet.
Ők a harmadik szereplői a láncolatnak.
Egy "harcos" lány, a szerzetesek csoportja és a média találkozását sokan véletlenszerűnek mondanák.
A lány vallomása, a szaléziak hivatása és a kommunikációs eszközök szakmai lehetőségei azért egyesültek, hogy a Sierra Leone kormánya által eddig tagadott valóságot láthatóvá tegyék, sikerüljön elérni és mélyen befolyásolni a nemzetközi fórumokat és a kormányzati szférát, és változásokat eszközöljenek ki még a gyermekkereskedelmet sújtó büntető törvényekben is.
Az ilyen jellegű összefonódások elképzelhetetlenek, szinte varázslatosak, valószínűtlenek a való életben; mintha a láthatatlan szálak között kapcsolat lenne az események, az emberek vagy az információk között.
A svájci pszichiáter Carl Jung szerint ez nem véletlen, hanem szinkronitás, univerzumunk egyik rejtélyes és meglepő aspektusa. Jung arra a következtetésre jutott, hogy létezik egy szoros kapcsolat az egyén és a környezete között, amely néha olyan vonzerőt hordoz magában, ami végül olyan különleges körülményeket teremt, amelyeket "egybeeséseknek" nevezünk. Talán a sok egyetemes törvény egyike ez, amit nem lehet túl nagy bizonyossággal tesztelni, de számos ember életét szabályozza, és jelen van az emberiség történetében. A Don Boscótól örökölt hit és hagyomány szerint mi ezt isteni gondviselésnek nevezzük.
És ha tudjuk, hogyan kell hallgatni az isteni gondviselésre, az jó vezető lehet az életünk útján.
ANS-Vatikán/Szaléziak.HU