Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Péliföldszentkereszt - A Szalézi Család Napja 2022

Péliföldszentkereszt - A Szalézi Család Napja 2022

Péliföldszentkereszt - A Szalézi Család Napja 2022

2022-04-24 Vasárnap   |   #Magyar Tartomány   |   KIEMELT   |   ARCHIVÁLT

Szalézi Család  • Péliföldszentkereszt  •

Kibővített tartományi napot tartottak április 23-án Péliföldszentkereszten a magyar szalézi szerzetesek, meghívva a Szalézi Család országunkban jelen levő ágainak – a szalézi szerzetesek, a szalézi nővérek, a szalézi munkatársak és a voltnövendékek - képviselőit egy közös családi együttlétre.

Az előző évben a járvány miatt csak kevesen vettek részt személyesen ezen az összejövetelen, de az idén már bátrabban lehetett tervezni. A nap Andrásfalvy János tartományfőnök atya köszöntőjével kezdődött, amelyben röviden beszámolt a legutóbbi időszakban történt és a várható fontosabb eseményekről, majd a jelenlevők csoportokban három előadást hallgathattak meg.

A Segítő Szűz Mária Leányai Intézménye az idén ünnepli alapításának 150. évfordulóját. A rend magyarországi múltjáról és jelenéről Tóth-Ugyonka Helga beszélt, majd Nagy Ágnes nővér számolt be a nemrégiben átvett maklári iskolában folyó munkáról. „Nem ronthatunk ajtóstól a házba: először katolikussá, majd szalézivá kell tennünk az átvett intézményt” – emelte ki Ágnes nővér. Elmondta, hogy olyan apróságokkal kezdték, mint a hétfői „jóreggelt”, a lelki feladatok, a szalézi ünnepek. Nagy örömükre szolgál, hogy a gyerekek és a pedagógusok lassan már kezdenek nyitni, a gyerekek örömmel jönnek a szalézi lelkigyakorlatokra. Costabile Carolina nővér a jelen helyzetről mondott néhány szót – 10+4 nővér három helyszínen, két közösségben, egy Rómában tanul - és felsorolta a várható eseményeket, melyek közül legjelesebb a Mazzarello Mária ünnep és az örökfogadalomtétel.

A szalézi szerzetesek részéről a szombathelyi közösség tagjai várták az érdeklődőket egy tartalmas beszámolóval és finom oratóriumi teával, amit Domonkos atya készített. A szombathelyi szalézi jelenlét múltjába Csány Péter igazgató atya tartott megfogható elemekkel tarkított, élvezetes beszámolót, a jelenről pedig a közösség legifjabb tagja, Berkeczi Szabolcs beszélt. Az oratórium hangulatát Domonkos atya idézte fel, végül pedig egy közös énekkel búcsúztak a lelkes hallgatóságtól.

„Szaléziak vagyunk, ti is – mi is” – kezdte előadását Bángi-Magyar Attila, a szalézi munkatársak koordinátora, aki a Szalézi Család tagjainak igyekezett képet adni a magyar szalézi munkatársak jelenlegi helyzetéről és terveiről. Arról is szó esett, milyen helyet foglal el ez a csoport a Szalézi Családban és milyen  együttműködési lehetőségek vannak, illetve lehetnének még a szerzetesi család többi ágával.

Délben szentmisével ünnepelték Szent Adalbert vértanú, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye védőszentjének ünnepét. A szertartást Segítő Szűz Mária áldással zárta a tartományfőnök, majd együtt elfogyasztották a remek ünnepi ebédet, folytatva a családias beszélgetést a gazdagon terített asztal mellett.

 

Szaléziak.HU

 

Kapcsolódó cikkek

Péliföldszentkereszt – Fiatalok részesültek szentségekben

Péliföldszentkereszt – Fiatalok részesültek szentségekben

#Magyar Tartomány 2025-06-01, Vasárnap

Urunk mennybemenetelének ünnepén, június 1-én Péliföldszentkereszten a nyergesújfalui oratórium animátorai és néhány oratóriumba járó fiatal részesült..

Péliföldszentkereszt - Terepkerékpáros túra Artemide Zatti testvér tiszteletére

Péliföldszentkereszt - Terepkerékpáros túra Artemide Zatti testvér tiszteletére

#Magyar Tartomány 2025-05-25, Vasárnap

Húsvét 6. vasárnapján, május 25-én került megrendezésre hagyományteremtő szándékkal az Artemide Zatti testvérről elnevezett terepkerékpáros..

Óbuda - A Magyar Szalézi Munkatársak Egyesületének 2025. évi találkozója

Óbuda - A Magyar Szalézi Munkatársak Egyesületének 2025. évi találkozója

#Magyar Tartomány 2025-05-18, Vasárnap

A Magyar Szalézi Munkatársak Egyesületének 2025. évi közgyűlését és kongresszusát május 17-én tartották meg Óbudán a Don Bosco Közösségi Házban. A..

Artemide Zatti terepkerékpáros teljesítménytúra

Artemide Zatti terepkerékpáros teljesítménytúra

#Magyar Tartomány 2025-05-14, Szerda

Szeretettel hívunk minden kerékpározás iránt érdeklődőt május 25-én egy különleges, erdei teljesítménytúrára Péliföldszentkeresztre a Gerencse..

„A jövő felé” - felkészülés a szalézi munkatársak 150. évfordulójára

„A jövő felé” - felkészülés a szalézi munkatársak 150. évfordulójára

#Szalézi világ 2025-05-06, Kedd

A Szalézi Munkatársak Egyesülete az alapításának 150. évfordulójára való felkészülés hároméves útjának utolsó szakaszába lépett, amelyet 2026. május..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Nyergesújfalu – Angol nyelvi verseny a Föld napjánÓbuda - Munkatársi ígérettétel és ígéret megújítás >