Főoldal / Szalézi világ / Kicsi a világ!

Kicsi a világ!
2010-12-20 Hétfő | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT

Alapvetően leginkább azért használjuk ezt a szót, mert általánosan elterjedt a közhasználatban anélkül, hogy valaha is átgondoltuk volna, hogy milyen valós lehetőségek rejlenek a hálózati kapcsolatokban, mert ezeket a lehetőségeket egyszerűen nem tudjuk felmérni. Természetesen elsősorban azért nem tudunk erről, mert nem tanulmányoztuk a lehetőségeket, de vannak, akik ezt megtették, és ma már betekintést nyerhetünk a vizsgálatok eredményeibe. Például Duncan J. Watts és társai komoly elemzéseket adtak ki néhány valóban megdöbbentő eredménnyel a kutatásokról, amelyeket végeztek az elmúlt 30-50 évben. És ez az, amit meg kellene kísérelnünk felfogni, hogy segítse "a királyság terjedését".
Watts és társai arra a következtetésre jutottak, hogy a "kicsi-a-világ" jelenség nagyon gyakori a manapság létező sokrétű hálózati kapcsolatoknak köszönhetően. Egyszerűen fogalmazva ez azt jelenti, hogy én csak néhány kapcsolatnyi távolságra vagyok bárkitől ezen a földkerekségen! Gondoljunk csak valakire, akinek 10 közeli barátja van, és ezek mindegyikének is van tíz-tíz közeli barátja Vegyük ezt néhány további kapcsolati szinten keresztül, és gyakorlatilag máris exponenciális számú személlyel lehetek kapcsolatban. A kutatás azt mutatta ki, hogy 5 vagy 6 lépésben kapcsolatba tudok lépni bármely személlyel a világon, megtalálva az ismerősök azon ismerőseit, akik ismerőseinek megismerése kölcsönös ismerősökké tesz bennünket. Így tehát elmondhatjuk, hogy: "Milyen kicsi a világ!"
Jól hangzik? De gondoljuk át a következményeket is: a helyi cselekvéseknek globális következményei lehetnek, és feltételezhetően máris érdekesnek találhatjuk a választ az olyan kérdésekre, mint: "Hogyan fejlődik az együttműködés?", vagy "Hogyan lehet a leghatékonyabban felépíteni egy kommunikációs hálózatot? ", vagy talán még:" Miért érezzük úgy, hogy az egész kommunikáció a régióban vagy a központ és a tartományok között időnként egyszerűen nem működik hatékonyan? "
Van valaki, aki tanulmányozta a hálózati kapcsolatok hat fokozatát, és annak lehetőségeit a szalézi hálózatépítésben?
Forrás: Kelet-Ázsia és Óceánia Szalézi Régió blogja (Don Andrew Wong SDB)