Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Szíria - Élhető életet a gyerekeknek

Szíria - Élhető életet a gyerekeknek

Szíria - Élhető életet a gyerekeknek

2012-08-06 Hétfő   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

1_13_8181_Miközben Aleppóban, ebben a szíriai városban folytatódnak a harcok a kormány fegyveres erői és a felkelők között, a lakosság a feszültségek ellenére igyekszik látszólag normális életet folytatni. Az Aleppóban munkálkodó szaléziak kitartanak animációs és oktató munkájuk mellett, amit még inkább szükségessé tesz a félelem, ami a levegőben van.

"Nem minden szíriai éli át a konfliktust, de mindenki tisztában van vele." Ez foglalja össze a jelenlegi helyzetet az országban. Aleppóban óráról órára változik a helyzet, a város egyes részein zajlanak az az összetűzések, míg más részein úgy tűnik, hogy az élet a szokásos módon folytatódik. Az ország legnépesebb városa és kereskedelmi központja Aleppo, ezért mindkét fél számára fontos. 

Új problémát jelent, hogy egyesek próbálnak anyagi vagy politikai okokból hasznot húzni a káoszból. Bűnözők csoportjai jelennek meg, autókat lopnak, emberrablással próbálnak váltságdíjat kicsikarni... Ami a vallási helyzetet illeti, azt lehet mondani, hogy Szíriában mindig harmónia uralkodott a keresztények, muzulmánok és más csoportok között. Mostanában jelentkezett egy új, külföldi, fundamentalista irányzat, amely nyugtalanságot szít  az emberek között. Ennek a nemzetközi "játéknak" az a célja, hogy felhasználják a vallást, mint konfliktusforrást, de ez nem így van! A keresztények eddig mindenki részéről tisztelettel és jóakarattal találkoztak.

Ebben az összefüggésben a szaléziak továbbra is a szokásos módon működnek, speciális karizmájuk szerint a fiataloknak szentelve magukat. Segítenek a gyermekek és a lakóhelyüket elhagyni kényszerült menekülteknek, akik hálásak ezért. - A szalézi közösségek Szíriában (Aleppo, Damaszkusz, Kafroun) eddig nagyon jól dolgoztak, de három hete meg kellett szakítaniuk minden tevékenységet, mert a helyzet súlyosbodott, különösen Damaszkuszban és Aleppóban. Kafrounban, a hegyekben továbbra is nyitva állnak a szalézi házak a gyermekek és a kitelepített emberek számára - mondta el Munir El Rai atya, a Közel-Kelet Tartomány tartományfőnöke néhány nappal ezelőtt kiadott nyilatkozatában.

Néhány héttel ezelőtt az oratóriumot Aleppóban több mint 400 gyermek látogatta; a nyári oratórium nagyon sikeres volt, témája Don Bosco megismerése volt egy füzet alapján. Aztán két héttel ezelőtt, ezek a tevékenységek megszűntek, mert a menekültekre kellett koncentrálni. Sokaknak el kellett hagyniuk otthonaikat, keresztényeknek és muzulmánoknak egyaránt. Amikor kitörtek az összecsapások Aleppóban, a kitelepített emberek elkezdtek érkezni a szomszédos falvakba.

Az egész keresztény közösség arra szenteli magát, hogy a menekülteket segítse, köztük sok csoport és szerzetes, például a jezsuiták. A szaléziak úgy döntöttek, hogy támogatást, kikapcsolódást és tanítást kínálnak a gyerekeknek. Sikerült könyveket beszerezni az iskolákból, ahol a menekültek gyülekeznek, mintegy 45 épületben szerte a városban. Jótevők élelmiszert adományoztak, míg a szaléziak szórakozást biztosítanak a kicsiknek. Négy vagy öt csoport fiatal önkéntes megszervezte további csoportok képzését az iskolákban, hogy kibővíthessék a munkát. Szalézi munkatársak és más laikus emberek együtt dolgoznak a szaléziakkal.

A szaléziak 1948 óta vannak jelen Aleppóban, amikor megnyitották az első szakiskolát, melyet 1967-ben államosítottak. Később a Társaság úgy döntött, hogy megerősítik a szalézi jelenlétet a fiatalok között és 1980-ban újabb oratóriumokat és ifjúsági központokat nyitottak meg.

 

ANS-Aleppo/szaleziak.hu

 

A kategória cikkei

Olaszország – Don Bosco álmai: katekézis mesék formájában gyerekeknek

Olaszország – Don Bosco álmai: katekézis mesék formájában gyerekeknek

#Szalézi világ 2026-01-30, Péntek

Don Bosco életében az álmok nem csupán magánjellegű élmények vagy misztikus érdekességek voltak, amelyeket az intim szférába kellett száműzni. Egész..

Olaszország - 100 kép Don Boscóról

Olaszország - 100 kép Don Boscóról

#Szalézi világ 2026-01-29, Csütörtök

Miközben a Szalézi Család Bosco Szent János ünnepének megünneplésére készül január 31-én, gazdag vizuális utazást kínálnak a „100 kép Don..

Olaszország – Üzenet a szalézi munkatársaknak Bosco Szent János ünnepére 2026

Olaszország – Üzenet a szalézi munkatársaknak Bosco Szent János ünnepére 2026

#Szalézi világ 2026-01-29, Csütörtök

A Szalézi Munkatársak Egyesülete (ASC) megalakulásának 150. évfordulója alkalmából, 2026-ban Don Bosco ünnepére Antonio Boccia világ-szintű koordinátor..

Olaszország – „Ne hagyjuk a legsebezhetőbb gyermekeket sötétségben” kampány

Olaszország – „Ne hagyjuk a legsebezhetőbb gyermekeket sötétségben” kampány

#Szalézi világ 2026-01-22, Csütörtök

A Z generáció a saját jövőjük megteremtésének vágya és a széles körben elterjedt érzelmi sebezhetőség között vergődik, és kiábrándult képet alkot a..

Ruanda – Megújuló energia alkalmazása egy új napenergia-rendszer telepítésével

Ruanda – Megújuló energia alkalmazása egy új napenergia-rendszer telepítésével

#Szalézi világ 2026-01-22, Csütörtök

A kigali Don Bosco Befogadó Központ jelentős mérföldkövet ért el a fenntartható infrastruktúra terén egy új, nagy hatásfokú napenergia-rendszer..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< FMA - 140 éve a fiatalok szolgálatábanOlaszország - Ha nyár - akkor az önkéntes szolgálat ideje >