Főoldal / Szalézi világ / A nevelés a mi reménységünk
A nevelés a mi reménységünk
2013-11-07 Csütörtök | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Dal Covolo püspök beszédét néhány megfigyeléssel kezdte a fiatalokról az Ifjúsági Világtalálkozóval kapcsolatban: "A siker számszerűsítésén kívül van néhány objektív adatunk: a tizenévesek és az idősebb fiatalok a világ minden tájáról pedagógusok kíséretében eljöttek, hogy néhány igényes üzenetet meghallgassanak; hallottak egy antropológiai nézőpontot, amely összhangban van a hittel és az evangéliummal: egy igényes álláspont ez, amely áldozatot és odaadást követel. "
Majd utalva számos tudományos vizsgálatra, a püspök érintette a következő problémát: elterjedt a bizalmatlanság, a nihilizmus a fiatalok között; emlékeztetett XVI. Benedek ezzel kapcsolatban kifejezett reményére, amit a római egyházmegyének írt levelében fejtett ki, a nevelés sürgető mivoltáról: "Ne féljetek! Mindezek a nehézségek valójában nem leküzdhetetlenek. Inkább az érem másik oldalát mutatják annak a nagy és értékes ajándéknak, ami a szabadságunk, és a felelősséget, ami ezzel jogosan jár. A múlt nagy értékeit nem lehet egyszerűen örökölni; a magunkévá kell tennünk és gyakran nehéz személyes választásokon keresztül kell megújítanunk őket. "
Dal Covolo püspök felhívta a figyelmet a szalézi pedagógus különleges szerepére, emlékeztetve Don Bosco megelőző nevelési módszerére, különösen az alappillérei miatt: "A kifejezés a valódi keresztény humanizmus nézőpontját hangsúlyozza, az egyén értékét, a lelkiismeret, az emberi természet, a kultúra, a munka világa, a társadalmi élet rengeteg értékét, az ember alapvető adottságait a családi, polgári és politikai életében " - mondta, idézve Boldog II. János Pált. A pedagógus feladata tehát az, hogy tudja, hogyan kell olvasni az idők jeleit, és kiválasztani azokat a kiemelkedő értékeket, amelyek vonzzák a fiatalokat.
Emlékeztetve Don Bosco jól ismert sorára "jó keresztények és becsületes állampolgárok", dal Covolo püspök emlékeztette a lelkipásztori vezetőket, hogy ez a mondás - ami egyben a szalézi oktatási folyamat célja - a teljes egészében kifejlett személyek megformálásáról - amit az olasz püspökök kérnek az egyetemtől. Ezután azt javasolta, hogy kövessék Don Bosco megközelítését, aki soha nem félt attól, hogy támogatókat és jótevőket keressen a civil társadalomban.
Végül dal Covolo püspök felkínálta Isten szolgája Giorgio La Pira, a jól ismert egyetemi tanár példáját. A pedagógus szentsége tanítványai szentségében látható.
ANS - Róma/Szaléziak.HU