Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Misszionáriusok útra készen

Misszionáriusok útra készen

Misszionáriusok útra készen

2014-09-28 Vasárnap   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Ángel Fernández Artime szalézi rendfőnök szeptember 28-án Torinóban ünnepélyesen útnak indította a misszionáriusok 145-ik csoportját. Közöttük volt Sabu Joseph Puthukulathil atya Indiából, aki már közel két éve Magyarországon szolgál.  

 

 

 

A misszionáriusok ünneplése előző nap, szeptember 27-én kezdődött Colle Don Boscón a Harambee-vel, egy ünnepséggel a VIS (Nemzetközi Önkéntes Szervezet a Fejlesztésért) és az olaszországi Szalézi Missziós Animáció szervezésében. A Harambee célja, hogy összehozza az újdonsült misszionáriusokat és az önkénteseket, akik nyári vakációjukat a fejlődő országokban dolgozva töltik le.

 

Az esemény fénypontja természetesen az ünnepi szentmise volt a torinói Segítő Szűz Mária bazilikában, amelyet a Telepace televíziós csatorna és missionidonbosco.tv is egyenesben közvetített.

 

A Szalézi Társaság tizenkét misszionáriusa kapta meg a megbízását, akik minden kontinensről eljöttek Torinóba, hogy minden kontinensre elküldjék őket. A felkészítő kurzusuk a római rendfőnökségen kezdődött szeptember elején, és ezen a szalézi történelmi helyen zárult le. Társulnak hozzájuk a Segítő Szűz Mária Leányai Intézményének misszióba induló tagjai és világi önkéntesek is.

 

Don Bosco ideje óta mintegy 11.500 szalézi misszionárius, 3.500 Don Bosco nővér és több száz világi önkéntes vehette át a missziós keresztet Valdoccóban a rendfőnöktől. Mellettük mintegy 2000 szalézi egyenesen az eredendő tartományából indult a világ missziós területeire.

 

 

 

ANS-Róma/Szaléziak.HU

 

A kategória cikkei

Lengyelország – Szalézi kajaktúra, harmadik kiadás

Lengyelország – Szalézi kajaktúra, harmadik kiadás

#Szalézi világ 2026-06-15, Hétfő

A Lengyelországban június 1-jén ünnepelt Szülők és Gyermekek Világnapja részeként a krakkói tartományhoz (PLS) tartozó pychowicei Szent Szív szalézi..

Mi is a 72 tanítvány között vagyunk? - a rendfőnök júniusi üzenete

Mi is a 72 tanítvány között vagyunk? - a rendfőnök júniusi üzenete

#Szalézi világ 2026-06-15, Hétfő

Mi is küldetést kaptunk. A munkahelyünk, a lakóhelyünk, a családunk és a baráti kapcsolataink azok a „városok és helységek”, ahová Krisztus el akar..

Venezuela – Árvíz a Felső-Orinoco vidékén veszélyeztet 750 őslakos családot

Venezuela – Árvíz a Felső-Orinoco vidékén veszélyeztet 750 őslakos családot

#Szalézi világ 2026-06-12, Péntek

Venezuela Felső-Orinoco régiója humanitárius vészhelyzettel néz szembe az Amazonas államban az elmúlt hetekben tapasztalt kivételes esőzések miatt. Az Orinoco..

Argentína - Kerékpáros túra a formosai Mária Keresztények Segítsége oázisba

Argentína - Kerékpáros túra a formosai Mária Keresztények Segítsége oázisba

#Szalézi világ 2026-06-12, Péntek

A Segítő Szűz Mária tiszteletére rendezett ünnepségek folytatásaként a Segítő Szűz Mária Plébánia és a formosai szalézi művek részeként működő..

Lengyelország - Kilenc szalézi vértanút avattak boldoggá Krakkóban

Lengyelország - Kilenc szalézi vértanút avattak boldoggá Krakkóban

#Szalézi világ 2026-06-07, Vasárnap

A krakkói Szent II. János Pál szentélyben 2026. Június 6-án reggel boldoggá avattak kilenc lengyel szalézi papot, akik a második világháború alatt a náci..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Albánia Ferenc pápa látogatására emlékezikKözzétették a Tömegtájékoztatás 49. Világnapjának témáját >