Főoldal / Szalézi világ / Az emberi jogok világnapján

Az emberi jogok világnapján
2014-12-10 Szerda | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Több mint 800 millió ember éhezik a világon. 57 millió gyerek nem jár iskolába. Emberek milliói kénytelenek elhagyni otthonaikat, mert háború dúl Szíriában, Irakban, a Közép-afrikai Köztársaságban és másutt. A civilek megkínzása, eltűnése és a nemi erőszak általános. A szakadék szegények és gazdagok között egyre szélesedik. Ilyen a világ, amelyben most élünk, amikor az Egyetemes Emberi Jogok Nyilatkozatának 66. évfordulóját ünnepeljük.
„Kár, hogy az emberek alapvető jogairól egy évben csak egyszer emlékezünk meg. Van még más 364 nap az évben, amikor az emberek jogait ugyanúgy kell ismerni és tiszteletben tartani” – mondja Ana Muñoz, a Szalézi Missziós Iroda madridi kirendeltségének szóvivője.
2014 különösen nehéz volt az emberi jogok szempontjából. Háború dúl Szíriában, a Közép-afrikai Köztársaságban és Dél-Szudánban, ahol emberek milliói maradtak védelem nélkül, és az ebola járvány megmutatta, hogy a szegények iránt is hiányzik az elkötelezettség.
A szaléziak 133 országban dolgoznak szerte a világon, harcolnak azért, hogy megvédjék a leginkább veszélyeztetetteket. Gyermekek és veszélyeztetett fiatalok egyike a prioritásoknak. „A mi utunk az oktatás és a minőségi képzés, amivel kisegítjük őket a szegénységből” – mondja Muñoz asszony. „De a szaléziak törekednek arra is, hogy erősítsék a nők szerepét a társadalomban, és javítsák az egészségügyi ellátást, különösen a vészhelyzetekben, mint Szíriában, a Közép-afrikai Köztársaságban és az ebola által érintett országokban, mint Sierra Leone, Guinea és Libéria.”
Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata garantálja az alapvető jogokat minden ember számára. Azonban minden nap látjuk, hogy ezek a jogok sérülnek a kormányok által, amelyek nem biztosítják a szükséges védelmet és nem kötelezik el magukat, hogy radikálisan végrehajtsák azokat. Emiatt a Szalézi Missziós Iroda madridi kirendeltsége, az emberi jogok világnapján arra hívja a kormányokat és a nemzetközi közösségeket, hogy mutassanak valódi elkötelezettséget az alapvető jogok iránt és nyújtsanak nagyobb védelmet a leginkább veszélyeztetettek számára.
ANS-Madrid/Szaléziak.HU