Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / 323 kilométer a pápához Alberto Marvelliért

323 kilométer a pápához Alberto Marvelliért

323 kilométer a pápához Alberto Marvelliért

2014-09-04 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Szeptember 6-án indul Loris De Paola ultramaratonista Riminből, hogy  323 kilométer fusson a római Szent Péter-térre és Ferenc pápa áldását kérje az Alberto Marvelli boldoggá avatásának tizedik évfordulójára Riminiben tervezett ünnepi eseményekre.

  

 

A 40 éves futó szülővárosában, Santarcangelóban egy szupermarketben eladó, de nem idegenek tőle a hasonló kihívások. Részt vett már több versenyen (Nove Colli Running, Trittico di Romagne), és az első rimini résztvevő volt, aki lefutotta a Spartathlont, a leghosszabb (265 km, 35 óra) maratoni futást.

 

- Negyvenedik születésnapomra egy olyan ajándékot szerettem volna, ami nem csak a sportról szól, hanem az életről is – mondja az ultramaratonista. – Azért akarok elfutni a pápához, hogy elvigyem a rimini egyház és Alberto Marvelli üzenetét, mint egy eredeti, modern, két lábon járó üzenethordozó.

 

Az üzenet pedig egyértelmű: lehetséges nagy célokat elérni az életben! Látjuk ezt Alberto Marvelli és Loris De Paola életében egyaránt.

 

A futó a Szent Péter téren szeptember 9-én ér célba, másnap, szeptember 10-én pedig fogadja Ferenc pápa. Loris De Paola egy levelet fog átadni a Szentatyának, amelyben kéri, hogy áldja meg az eseményeket, amelyeket Alberto Marvelli boldoggá avatásának tizedik évfordulója alkalmából rendeznek az egyházmegyei misszió szervezésében Riminiben.

 

Szülővárosában, Santarchangelóban De Paola díszvendége lesz a városi TriaBeach tornának, amelyet Alberto Marvelliről neveztek el. Itt Loris De Paola kifejti, miért indult el erre a hosszú útra és kéri Rimini püspöke, Msgr. Franceso Lambiasi áldását.

 

De Paolát útján elkíséri egy műszaki csapat, amelynek tagjai között ott lesz az Atletica Rimini Nord klub képviselője a rimini egyházmegyéből, aki felfedezte a futót, és a munkahelyének a képviselői, amely szponzorálja az eseményt, és egy orvos. Mellettük egy hegyi kerékpáros és egy távgyalogló is kíséri majd az út egyes szakaszain. A futó akár 30 percre is megállhat, amikor ételt és frissítőket vesz magához.

 

 

Loris De Paola egy olyan pólót ajándékoz a pápának, amilyenben lefutotta a távot, és amelyen egyetlen mondatban össze van foglalva Alberto Marvelli élete: „Az élet tele van versenyekkel!” 

 

 

Rimini Egyházmegye sajtóközleménye/Szaléziak.HU

 

 

 

A kategória cikkei

Olaszország – „Ne hagyjuk a legsebezhetőbb gyermekeket sötétségben” kampány

Olaszország – „Ne hagyjuk a legsebezhetőbb gyermekeket sötétségben” kampány

#Szalézi világ 2026-01-22, Csütörtök

A Z generáció a saját jövőjük megteremtésének vágya és a széles körben elterjedt érzelmi sebezhetőség között vergődik, és kiábrándult képet alkot a..

Ruanda – Megújuló energia alkalmazása egy új napenergia-rendszer telepítésével

Ruanda – Megújuló energia alkalmazása egy új napenergia-rendszer telepítésével

#Szalézi világ 2026-01-22, Csütörtök

A kigali Don Bosco Befogadó Központ jelentős mérföldkövet ért el a fenntartható infrastruktúra terén egy új, nagy hatásfokú napenergia-rendszer..

Zambia – A Szalézi Missziók az éhező gyermekekért

Zambia – A Szalézi Missziók az éhező gyermekekért

#Szalézi világ 2026-01-22, Csütörtök

A Salesian Missions, a Don Bosco Szaléziak egyesült államokbeli fejlesztési részlege a Feed My Starving Children nevű nonprofit keresztény szervezettel való..

Makaó – Megnyitották Gaetano Nicosia atya boldoggá avatási eljárását

Makaó – Megnyitották Gaetano Nicosia atya boldoggá avatási eljárását

#Szalézi világ 2026-01-20, Kedd

2026. január 17-én a Makaói Egyház emlékezetes, hála és reménnyel teli napot élt meg, amikor hivatalosan megnyitották Isten szolgája Gaetano Nicosia boldoggá..

Olaszország - Szeptemberben boldoggá avatják Elia Comini szalézi papot

Olaszország - Szeptemberben boldoggá avatják Elia Comini szalézi papot

#Szalézi világ 2026-01-20, Kedd

2026. január 2-án Edgar Peña Parra érsek, a Vatikáni Államtitkárság helyettese tájékoztatta Matteo Maria Zuppi bíboros urat, Bologna érsekét, hogy XIV. Leó..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Az őszi búcsúra elkészült a kegytemplomA palesztin-izraeli konfliktus szalézi szemmel >