Főoldal / Szalézi világ / India – Küzdelem a korai házasságok ellen
India – Küzdelem a korai házasságok ellen
2017-07-04 Kedd | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
India • gyermekjog •
Fraidy Reiss az igazgatója az „Al Fin Sin Cadenas”-nak (A végén, láncok nélkül), egy olyan szervezetnek, amely harcol a kiskorúak házasságának felszámolásáért az Egyesült Államokban. Azt a tényt, hogy az egész világon több mint 700 millió jelenleg házas nő akkor ment férjhez, amikor még fiatal lány volt, „ijesztő helyzet”-ként jelöli meg.
George T. a CBN-től Indiát „a korai házasságok világfővárosa”-ként határozta meg. A szaléziak a bengalurui „BREADS” civil szervezet „CREAM” programján keresztül támogatják ezeket a lányokat.
Venukumari, Sowmya, Akshita, Anjali, Swapna, Savihta ... a gyermek-feleségek száma egyre növekszik Indiában.
Venukumari egy boldog indiai lány, mert ma nem kell mennie a piacra dolgozni, és különösen azért, mert ma mehet iskolába, tanulni és játszani a barátaival. Az ő történetét a szegénység fémjelzi. Már egészen fiatalon otthagyta az iskolát, mert a szülei nem engedhették meg maguknak, hogy tanuljon. Valójában, segítenie kellett eltartani a családot. De a dolgok rosszabbakká váltak: a szülei úgy döntöttek, hogy odaadják menyasszonynak.
Még nem töltötte be a 15. évét, szülei azonban úgy gondolták, hogy a házasság lenne neki a legjobb. Venukumarinak nem szólhatott bele a döntésbe. A szertartás napján a „Gyermekjogi Nevelési és Cselekvési Mozgalom” (CREAM) csoport közbelépett, és meghiúsította a házasságot.
Venukumari csak egyike a több ezer lánynak, akiket feleségül kényszerítettek még mielőtt elérték volna a nagykorúságot.
A CREAM egy program, amit a bengalurui szaléziak indítottak, együtt a „Bengaluru Vidékfejlesztési Képzési és Fejlesztési Társasággal” (BREADS). Elköteleződtek, hogy a gyermekek jogait megismertessék és elismertessék. Céljaik között szerepel, hogy véget vessenek a korai házasságok gyakorlatának.
India egyike a sok országnak, ahol dívik a nők korai házassága. Évente 10 millió lányt adnak feleségül, mielőtt betöltené a 18-at. A gyakorlat széles körben elterjedt Afrikában, a Közel-Keleten és Dél-Ázsiában. „Egy kislány férjhez megy, és a férje családjával él. Nem mehet iskolába és nem tanulhat. Amint eléri a pubertást, várhatóan gyerekei lesznek” - számol be a CBN.
A „CREAM” program megmenti a lányokat a kényszerházasságtól.
ANS – Bengaluru/Szaléziak.HU