Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Strenna 2017: A szülőknek elő kell mozdítaniuk gyermekeik etikai fejlődését

Strenna 2017: A szülőknek elő kell mozdítaniuk gyermekeik etikai fejlődését

Strenna 2017: A szülőknek elő kell mozdítaniuk gyermekeik etikai fejlődését

2017-05-25 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

strenna  • Ángel Fernández Artime  • rendfőnök  • nevelés  •

A 2017-es strennában a rendfőnök, Ángel Fernández Artime kifejtette, hogy a szeretetnek különböző árnyalatai és felelősségei vannak, és az egyik ilyen, hogy erősítésék gyermekeik nevelését.

„A szülők – magyarázza a rendfőnök - mindig hatással vannak gyermekeik erkölcsi fejlődésére, akár jó, akár rossz hatás legyen is ez. A családnak ez a nevelési feladata fontos és összetett.”

Lili, egy tizenöt hónapos gyermek, szemét az iPadre szegezve ül a kocsiban a szupermarketben. Édesanyja el van foglalva a vásárlással. Lili nem veszi észre sem a fényes, piros almákat, sem a számára előnyös gabonapehely rikító csomagolását a polcon.

Minden nap iskola után Jason, egy harmadik elemibe járó gyermek, leveti magát a tv elé, és ott is marad öt órát, amíg el nem megy aludni.

Melissa, egy tizenhat éves lány a középiskola harmadik osztályába jár. A múlt hónapban 3500 SMS-t küldött (ez körülbelül 110 üzenet naponta).

Sajnos, ezek a helyzetek nem szokatlanok. Valójában, normálissá váltak egy olyan világban, amely a monitorok körül kering. Annak érdekében, hogy felkeltsük a fiatalok figyelmét, napjainkban versenyeznünk kell egy okostelefonnal. „Mit tehetünk?” – kérdezik a szülők. „Ha azt mondjuk neki, hogy szeretnénk valamit vele együtt csinálni, akkor veszekszünk, és hamarosan visszatér a kütyüihez.”

Ma inkább, mint valaha a történelemben, szükség van Don Bosco nevelési készségére.

A nevelés pozitív. A szülők nem csupán csak őrei gyermekük elméjének és lelkének. Ők azok, akiknek „ki kell tölteni” ezt az emberi és spirituális űrt, ami kialakult bennük. Hogy adhassunk, birtokolnunk kell, senki nem vezethet el egy másik személyt egy olyan helyre, ahol maga még nem volt. Azoknak az alapvető tulajdonságoknak a listája, amelyekkel egy „Don Bosco szíve szerinti” szülőnek és pedagógusnak rendelkeznie kell, gyakorlatilag végtelen; nagyrabecsülés és hála, kedvesség, szelídség, a valahová tartozás érzése, rendezettség és tisztaság, a tanulás szeretete, felelősség, önuralom, célok, amelyeket el akarunk érni, az öröm, a spiritualitás és a hit.

 

ANS – Róma/Szaléziak.HU

 

Kapcsolódó cikkek

2027-es strenna témájának bemutatása: „A szeretet türelmes, a szeretet jóságos”

2027-es strenna témájának bemutatása: „A szeretet türelmes, a szeretet jóságos”

#Szalézi világ 2026-08-23, Vasárnap

Fabio Attard rendfőnök atya hivatalosan is bemutatta a 2027-es strenna témáját, mélyreható elmélkedést kínálva a Szalézi Családnak az elmúlt években..

Élesen látni - A rendfőnök augusztusi üzenete

Élesen látni - A rendfőnök augusztusi üzenete

#Szalézi világ 2026-08-17, Hétfő

Elmélkedés Márk evangéliumának 10,46–52 szakasza alapján – A vak Bartimeus története.

MINT DON BOSCO – MENTSÜK MEG AZ EMBERISÉGET 6. – Mentsük meg az ISTENÉRZÉKET

MINT DON BOSCO – MENTSÜK MEG AZ EMBERISÉGET 6. – Mentsük meg az ISTENÉRZÉKET

#Aktuális 2026-08-12, Szerda

Súlyos hiba lenne nem bevonni Istent a nevelés munkájába. Végül is Isten maga is ért a neveléshez: egy egész népet nevelt ki.

Olaszország - A kánai menyegző kulcs a megelőző módszer megértéséhez

Olaszország - A kánai menyegző kulcs a megelőző módszer megértéséhez

#Szalézi világ 2026-08-03, Hétfő

Az Olaszország–Közel-Kelet Régió Szalézi Munkatársainak Egyesülete 5. találkozójára a múlt hétvégén, 2026. július 31. és augusztus 2. között került..

Ki szakíthat el bennünket Krisztus szeretetétől? - A rendfőnök júliusi üzenete

Ki szakíthat el bennünket Krisztus szeretetétől? - A rendfőnök júliusi üzenete

#Szalézi világ 2026-07-15, Szerda

Elmélkedés a Rómaiaknak írt levél 8,35 verse alapján: Pál apostol közel kétezer évvel ezelőtt tette föl a Rómaiaknak írt levelében (8,35) azt a..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Miért tisztelte Don Bosco Máriát a Keresztények Segítsége néven?Joseph Zen bíboros Magyarországon >