Főoldal / Magyar Tartomány / Kazincbarcika - Nyári tábor a Don Bosco Sportközpontban

Kazincbarcika - Nyári tábor a Don Bosco Sportközpontban
2017-06-29 Csütörtök | #Magyar Tartomány | ARCHIVÁLT
A tanév befejeztével rendre jelennek meg a médiában olyan hangok, hogy túl hosszú a nyári szünet, és a szülőknek komoly fejtörést okoz, hogy hol legyenek a gyerekek, hiszen nincs ennyi szabadságuk. A helyzetre Kazincbarcikán új megoldást kínál a tavaly átadott Don Bosco Sportközpont.
A Don Bosco Sportközpont a nyár folyamán kétszer is egy hetes nappali tábort szervez azon iskoláskorú kisgyermekek számára, akik szeretnek közösségben lenni, és mivel a szüleik dolgoznak, nem tudják biztosítani a felnőtt felügyeletet a munkaidejük alatt.
A tábor ára mindössze napi 3000 forint, amelyért cserébe reggel nyolctól délután négyig elfoglalhatják a sportcsarnokot, háromszori bőséges étkezést, és gazdag programot kapnak. A pénztárcakímélő összeg azért lehetséges, mert a központ munkáját a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium önkéntes tanárai és diákjai, valamint az egyházközség lelkes tagjai segítik.
A fő szervező, Jancsurákné Kis Henrietta elmondása alapján tavasszal egy pilot programmal már kipróbálták, hogy mit adhat a központ a gyermekeknek. Akkor 20 kicsi töltött két napot a csarnokban. Ezen a héten már több mint 70, főleg alsótagozatos diák vesz részt a programokon. A tábor neve: Felfedezők hete. A cím árulkodó, mert a téma mentén a táborlakók felfedezhetik a csarnok kínálta lehetőségeket: a hatalmas küzdőtéren felszabadultan játszhatnak, belekóstolhatnak olyan sportokba, mint a csocsó, az asztalitenisz, a bowling és a fallabda. Izgalmas fizikai és kémiai kísérletek során felfedezhetik a természettudományok alapjait. Egy teljes délelőtt kinti akadályversenyen vettek részt, ahol a természetjárás mellett az egyes állomásokon különböző feladatokat (barlangrajz készítés, műanyaghal horgászat, gyurma formálás, növénygyűjtés) kellett megoldani a csapatoknak.
A szülői visszajelzés nagyon pozitív, a kicsik hazaérve részletesen és ami még fontosabb lelkesen számolnak be az aznap történtekről. A gimnazista segítők is izgalmasnak látják a feladatot. Elmondásuk szerint a munka nem egyszerű, de szeretnek a kicsikkel foglalkozni, őket irányítani, és mellette jut idő arra is, hogy egymással ismerkedjenek. Az már számukra mellékes, hogy ezzel nagy lépést tesznek az érettségihez kötelezően előírt 50 órás közösségi szolgálat teljesítéséhez.
Amennyiben a végső tanulság is pozitív lesz, a csarnok munkatársai az őszi és tavaszi szünetre is kiterjesztik ezt a lehetőséget.
Szaléziak.HU