Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Alapításuk 150. évfordulójára készülnek a szalézi munkatársak

Alapításuk 150. évfordulójára készülnek a szalézi munkatársak

Alapításuk 150. évfordulójára készülnek a szalézi munkatársak

2023-06-12 Hétfő   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

szalézi munkatársak  • Szalézi Család  • felkészülés  •

Amint már arról hírt adtunk, május 9-én a Szalézi Munkatársak Világtanácsának ajánlásával a szalézi munkatársak megkezdték az utat, amely 2026. május 9-ig tart, amikor 150 éve lesz, hogy a Szentszék jóváhagyta a Szalézi Munkatársak Szövetségét a hívek nyilvános egyesületeként. A szalézi munkatársak a szalézi lelkület civil/világi megnyilvánulása Don Bosco családjában és az Egyházban.

A Világtanács egy háromirányú utat javasol az eseményre való felkészülés három évére, hogy a szalézi munkatársak elidőzzenek néhány alapvető elemen, amelyek hivatásukra és történelmükre vonatkoznak.

A meghatározott útvonal témája a következő: „Álom, ígéret és a jövő”

Egy álom, Don Bosco álma, amely végigkíséri az egész életét, és amelyből idővel formát ölt az egész Szalézi Család. A szalézi munkatársak is ebből az álomból születtek „külső szaléziakként". Ahhoz, hogy „a jövőről álmodjanak”, az eredetükhöz kell visszatérniük.

Egy ígéret, amelyet azért tettek, mert szabadon választották, hogy laikusokként élik hivatásunkat az Egyházban és a Szalézi Családban a fiatalok felé irányuló misszióban, tanúságot téve és megőrizve a szalézi karizmát.

És a jövő, amelynek izgalmasnak kell lennie, hogy szembenézzen az idővel, és „jó kovász” legyen az élet minden olyan helyzetében, amelyben az Úr működésre hív.

Ez az a három fő téma, amelyek ezt a hároméves időszakot alakítják.

Első év (2023-2024):

- EMLÉKEZNI - visszatekinteni az eredetükre, visszakeresve a megtapasztalt konkrét tényeket. Mind: szalézi munkatársak, koordinátorok, tanácsosok, küldöttek.

Második év (2024-2025):

- MEGÚJULNI - a szalézi munkatársak az Apostoli életút által bevezetett újdonságokból merítenek, erősítve az összetartozás érzését;

Harmadik év (2025-2026):

- ÚJRAINDÍTANI a Szalézi Munkatársak Egyesületét az elkövetkező évek kihívásai felé, a szalézi munkatársak identitásának fokozottabb kiemelésével.

Ezt a három évet különböző kezdeményezésekkel jelölik meg a szalézi munkatársak. Az első feladat volt egy grafikus logó kiválasztása, amely a különböző kezdeményezéseket jelöli majd. Ez a logó hordozza az általános témát, valamint az évet jellemző igékre vonatkozó jelzéseket.

asscc-mondiale.org/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Péliföldszentkereszt - Szalézi munkatársak nagyböjti lelkigyakorlata a remény jegyében

Péliföldszentkereszt - Szalézi munkatársak nagyböjti lelkigyakorlata a remény jegyében

#Magyar Tartomány 2025-03-12, Szerda

Már hagyomány, hogy a szalézi munkatársak nagyböjt első hétvégéjén lelkigyakorlattal indítják a 40 napos nagyböjtöt és készülnek Húsvét ünnepére...

Óbuda – Szalézi munkatársak formációfelelőseinek találkozója 2025

Óbuda – Szalézi munkatársak formációfelelőseinek találkozója 2025

#Magyar Tartomány 2025-01-26, Vasárnap

Jól bevált gyakorlat, hogy minden évben, januárban találkoznak a szalézi munkatársi csoportok formációs felelősei, hogy alaposabban megismerkedjenek az évi..

Olaszország – Szalézi Család Lelkiségi Napjai: a remény nem okoz csalódást

Olaszország – Szalézi Család Lelkiségi Napjai: a remény nem okoz csalódást

#Szalézi világ 2025-01-20, Hétfő

A Szalézi Család Lelkiségi Napjainak második napján a résztvevők mélyen elmélyültek a strenna üzenetének tematikus feltárásában. A 2025. január 17-én,..

Olaszország – Antonio Boccia világkoordinátor üzenete a szalézi munkatársaknak

Olaszország – Antonio Boccia világkoordinátor üzenete a szalézi munkatársaknak

#Szalézi világ 2025-01-03, Péntek

Alig néhány napja a Szentatya, megnyitva a Szent kaput, megkezdte a jubileumot, a kegyelem és a megújulás időszakát az egész Egyház számára. Ezen az egész..

Adventi buszjegyek 2024-ben is egy lelki utazáshoz

Adventi buszjegyek 2024-ben is egy lelki utazáshoz

#Magyar Tartomány 2024-11-24, Vasárnap

Az óbudai szalézi munkatársak 2024-ben is elkészítették a hagyományos "adventi buszjegyeket". A napi idézeteket idén Walter Nigg: Don Bosco, a szent című..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szolnok – Szülővárosában is megemlékeztek Boldog Sándor IstvánrólA rendfőnök júniusi üzenete - A nevelés arany szíve >