Főoldal / Szalézi világ / Dél-Afrika – A fenntarthatóság ápolása
Dél-Afrika – A fenntarthatóság ápolása
2024-06-21 Péntek | #Szalézi világ
Egy olyan világban, ahol a környezeti fenntarthatóság a legfontosabb, a Salesian Hydroponics Eco-Ubuntu projekt a fejlődést megalapozó kulcsfontosságú kezdeményezésként tűnik ki. Ez az innovatív kezdeményezés a közösségi felhatalmazás és az ökológiai gondozás lényegét testesíti meg. A megújuló energiát, a vízhez való hozzáférést, a hulladékgazdálkodást, a hidroponikát és a fenntartható termesztést magában foglaló sokoldalú megközelítés révén a projekt egy zöldebb jövőt kíván teremteni mindenki számára.
A johannesburgi AFM szalézi tartományi hivatal által 2024 januárjában elindított Eco-Ubuntu projekt a szaléziak holisztikus fejlődés iránti elkötelezettségének bizonyítéka. Az Eco-Ubuntu projekt lényegében egy "zöld gondolkodásmódot" kíván meghonosítani a közösségekben azáltal, hogy megkönnyíti a hozzáférhető és praktikus zöld beavatkozásokat. A hidroponikus rendszerektől és a napelemes telepítési képzéstől a fúrt kutak telepítéséig a projekt lehetővé teszi az egyének számára, hogy a fenntartható gyakorlatokat a mindennapi életükben alkalmazzák. Ennek a törekvésnek a központi eleme a hidroponika népszerűsítése – egy talajmentes gazdálkodási technika, amely maximalizálja az erőforrás-hatékonyságot és minimálisra csökkenti a környezeti hatást.
A Green Pointban található Salesian Institute Youth Projects (SIYP) létfontosságú csomópontként szolgál a projekt kezdeményezéseinek megvalósításához Fokvárosban. A hidroponikus és napelemes képzési programok révén a fiatalok olyan készségekkel és ismeretekkel rendelkeznek, amelyek ahhoz szükségesek, hogy boldoguljanak a gyorsan fejlődő zöld gazdaságban.
A projekt egyik kiemelkedő eredménye a hidroponika integrálása a hátrányos helyzetű fiatalok oktatási és foglalkoztatási pályáiba. A NEET Fiatalok Foglalkoztatási Programja (az oktatásban, foglalkoztatásban vagy képzésben nem részt vevő fiatalok számára) keretében a fiatalok aktívan részt vesznek a hidrokultúrás projekteknek a saját közösségükben történő bevezetésében és megvalósításában. Azáltal, hogy ezeket a fiatalokat értelmes munkába vonják be, a projekt nemcsak a munkanélküliséggel foglalkozik, hanem a környezetvédelem terén tett erőfeszítések iránti elkötelezettség és büszkeség érzését is elősegíti.
Ezenkívül az Eco-Ubuntu projekt kiterjeszti hatókörét a „Tanulj meg élni készségek iskolája” tanulóira is, felbecsülhetetlen értékű gyakorlati tapasztalatot kínálva számukra a hidroponikus gazdálkodás terén. Azáltal, hogy hidroponikus rendszerekkel termesztenek, ezek a diákok nemcsak gyakorlati készségeket sajátítanak el, hanem a fenntartható mezőgazdaság iránti mélyebb megbecsülést is.
„Miközben a Don Bosco Green Alliance-on keresztül továbbra is a környezeti fenntarthatóság ügyéért küzdünk, az Eco-Ubuntu projekt hatása messze túlmutat a közvetlen közösségeken. Mintaként szolgál az alulról építkező kezdeményezések számára, amelyek az oktatás, az innováció és az együttműködés erejét hasznosítják egy zöldebb, befogadóbb világ létrehozása érdekében” – mondja Gabriel Hamuy, a NEET program vezetője.
Lényegében a Salesian Hydroponics Eco Ubuntu Project, amelynek élén a SIYP Fokváros áll, több, mint pusztán növények termesztése; ez a remény, a rugalmasság és az egység ápolása a környezeti kihívásokkal szemben. Azáltal, hogy mind a földet, mind az azt megművelő embereket ápolják, a projekt egy szebb, fenntarthatóbb jövő előtt nyitja meg az utat a következő generációk számára.
ANS-Cape Town/Szaléziak.HU