Főoldal / Szalézi világ / Fülöp-szigetek – Szüret ideje a Laudato Si kertben
Fülöp-szigetek – Szüret ideje a Laudato Si kertben
2023-07-28 Péntek | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
A Don Bosco Műszaki Szakoktatási és Képzési Központ a Fülöp- szigeteki Cebu egyik településén, Balambanban található, ahol nemrégiben betakarították a Laudato Si-kertben termő zöldségeket. A kert nevét Ferenc pápa 2020-as Laudato Si kezdetű enciklikájáról kapta, ahol Ferenc pápa hangsúlyozta az oktatás és képzés fontosságát, amely segíti a fiatalokat életmód kialakításában és környezeti felelősségvállalásban.
A kertet Tass atya és a központ gyakornokainak csapata gondozza, hogy tápláló ételeket biztosítsanak a Don Bosco Központba járó 60 diák számára. A szalézi elmagyarázta: „A kert léte mélyen gyökerezik a központ fenntarthatósági tervében, élő példaként szolgál a környezetbarát gyakorlatoknak, és elősegíti a természet és az ökológiai felelősségvállalás mélyreható megbecsülését a diákok körében.”
A Don Bosco Központ 1998-ban alakult egy ipari hegesztési tanfolyammal. Kibővült, és további hegesztői képesítéseket kínál a hallgatók számára, mint például az alapgázos fémívhegesztés, az alap folyasztószeres ívhegesztés és az árnyékolt fémívhegesztés. A központ a Fülöp-szigeteken található 18 szalézi műszaki és szakképzési központ része.
„A Fülöp-szigeteken a szalézi misszionáriusok különféle oktatási és szociális fejlesztési programokat kínálnak veszélyeztetett és peremre került fiatalok számára” – mondta Timothy Ploch atya, a Szalézi Missziók , a Don Bosco szaléziak egyesült államokbeli fejlesztési részlegének ideiglenes igazgatója. „A cél a kitörés a szegénység köréből, hogy a hosszú távú munkalehetőség megtartása érdekében oktatási és szakképzési lehetőségeket biztosítsunk.
Az UNICEF szerint a Fülöp-szigetek lakosságának több mint egynegyede szegénységben él. A szegénység a vidéki területeken a legsúlyosabb és legelterjedtebb, ahol a lakosság 80%-a – közel 88 millió ember – lakik. A legszegényebb filippínók az őslakosok, a mezőgazdasági reform révén kapott földet művelő kistermelők, föld nélküli munkások és halászok. Ráadásul a szegénységi ráta magasabb a nőknél, mint a férfiaknál.
Az írástudatlanság és a magas munkanélküliség hozzájárul a szegénységi ráta növekedéséhez. Mivel az országban több mint 11 millió iskolán kívüli fiatal él, és a lemorzsolódás aránya megduplázódik, ahogy a gyerekek elérik a középiskolát, az oktatáshoz való hozzáférés kritikus lépéssé válik a szegénységi kör megtörésében.
missionnewswire.org/Szaléziak.HU