Főoldal / Szalézi világ / Libanon – A bejrúti tragédiára adott azonnali szalézi válasz
Libanon – A bejrúti tragédiára adott azonnali szalézi válasz
2020-08-10 Hétfő | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Orvosi ellátás, élelmiszer, vendéglátás, szellemi, erkölcsi és gazdasági támogatás a robbanás által sújtott családok számára: ezen dolgoznak a libanoni szaléziak közvetlenül az augusztus 4-i robbanás után. Minden vallású és rítusú fiatalok önként a fővárosban leginkább érintett családok szolgálatába állították magukat. Don Bosco lelki fiai otthont és segítséget nyújtanak azoknak, akik elvesztették családjukat, menedéküket és munkájukat.
Az elpusztult kikötő előtt felvett videóban Simon Zakerian szíriai szalézi atya leírja az egész lakosságot érintő fájdalmas helyzetet, de a megújítás és az újjáépítés iránti vágyat is, amely elsősorban a fiatalok körében jelentkezik:
„Itt vagyunk ez a szomorú hely előtt, ahol a robbanás történt, Bejrút kikötőjében, ahol oly sok ember halt meg, sokakat még mindig keresnek, sokan megsebesültek, oly hatalmas károk keletkeztek, amit az egész Bejrút és az egész ország érez... Nagyon szomorú dolog, ami sírásra késztet ”- mondja Simon Zakerian atya.
„A pusztítás és a nehézségek ellenére - folytatja - a fiatal szalézi animátorok csatlakoztak a Jbeil egyházmegye ifjúsági csoportjaihoz, és velük együtt a fiatal muzulmánok, a libanoni fiatalok is úgy döntöttek, hogy önként jelentkeznek a leginkább rászorulók, az idősek szolgálatára, akik maguk nem tudták a házaikat megtisztítani összetört üvegtől...
Bejrút nem halt meg, újra életre kell kelnie. Ezt el akarjuk mondani az egész világnak. A fiatalok reményt, örömöt adnak, kimennek az utcára, hogy segítsenek és megerősítsék, hogy együtt kell felépítenünk a városunkat, egységesek maradva.
Arra kérek mindenkit, emlékezzenek meg imáikban Libanonról, a libanoni népről és azokról az emberekről, akik menekültként élnek itt.”
Don Bosco lelki fiai a múlt század második fele óta jelen vannak az országban, az utóbbi években pedig különleges módon az iraki menekültek, elsősorban káldeus keresztények felé irányították tevékenységüket. Közülük sokan az érintett területen éltek vagy végeztek kereskedelmi tevékenységeket. Ebben a vészhelyzetben a mentesség kiterjedt a hatalmas robbanás áldozataira, a menekültekre (ideértve a szíriai állampolgárokat is) és a libanoni lakosokra, akik veszteségeket szenvedtek: családtagok, otthonok, munkahelyek. „Ellátogatunk a házakba, hogy megnézzük, hogy vannak és hogyan vészelik át ezeket a nehéz időket, hogy segítséget nyújtsunk” - folytatja Zakerian atya.
A torinói „Missioni Don Bosco” missziós iroda azonnali segélyt küldött az igények kielégítésére, miközben rendkívüli adománygyűjtést indított: 80 családnak már konkrét segítséget nyújtottak.
Zakerian atya a remény himnuszával fejezi be: "Krisztus feltámadt, a remény soha nem hal meg: láttuk sok különböző rítusú és vallású fiatal szemében, akik azt mondták nekünk, hogy az élet erősebb, mint a halál!"
ANS-Bejrút/Szaléziak.HU