Főoldal / Magyar Tartomány / Nyergesújfalu - Templombúcsú és bérmálás
Nyergesújfalu - Templombúcsú és bérmálás
2020-09-29 Kedd | #Magyar Tartomány | ARCHIVÁLT
Nyergesújfalu • búcsú •
Szeptember utolsó hétvégéje a közösségépítés jegyében zajlott plébániánkon, melynek különlegessége, hogy idén ünnepeljük a Nyergesújfalui Szent Mihály templom 250. évfordulóját.
A templombúcsú ünnepére triduummal készülhettünk. Péntek és szombat este a Hegyi Beszéd tanításán keresztül a keresztény élet erényeit állította elénk Vitális Gábor atya, szalézi plébánosunk, amit egy önmagunkra reflektáló kérdéssel zárt, mintegy közvetlen részesévé téve Jézus tanításának.
A vasárnapi ünnepi szentmisében már nemcsak a keresztény embert, hanem a keresztény közösséget, az egyházközséget állította gondolatai középpontjába. Szemléltetésként egy téglát tartva a kezében, az egyházközségben betöltött helyünkre, szolgálatunk fontosságára hívta fel a figyelmet, kiemelve a tettek fontosságát.
A szentmise végén az Egyház Lelkét hívtuk, kértük a litániában, hogy saját keresztény életünket és egyházközségben betöltött szolgálatunkat gazdagítsa, alakítsa, majd Szentségi áldással indított küldetésünk teljesítésére a hétköznapokba.
Ezen a hétévégén, szombaton ünnepeltük azt a 11 fiatalt és 4 felnőttet, akik a bérmálás szentségét kérve a felnőtt tanúságtevő keresztény életüket pecsételték meg a Szentlélek pecsétje által. A májusra tervezett bérmálásuk a karantén miatt meghiúsult, majd ezt pótolva, szeptember 26-án az esztergomi bazilika adott volna helyet a bérmálásnak. A koronavírus második hulláma azonban ezt is átírta. A tömeges csoportosulás elkerülése végett, bíboros főpásztorunk ebben a különleges helyzetben a helyileg illetékes plébánosoknak adott engedélyt a bérmálás szentségének kiszolgáltatására. Hitbeli tudásuk, Egyház iránti elköteleződésük, közösségben betöltött szolgálatuk azonban a Szentlélek pecsétje nélkül nem teljes. Amint Gábor atya képi szemléletben is bemutatta, amikor homiliája kezdetén egy kalapáccsal próbálta a vasat formálni. A sikertelenségen a tűz, a láng nyújt segítséget, amint az emberi lélekben is a Szentlélek munkája hozza meg a gyümölcsöket. Ha engedjük, hogy a Lélek átformáljon és egészen hasonlóvá tegyen minket Krisztushoz, akkor válunk elkötelezett, mások számára példaértékű és a közösségben szolgálatot teljesítő keresztényekké, ahogy bérmavédőszentül példaképként választott szentjeik tették.
Bakonyi Loretta/Szaléziak.HU