„Ha beteg ember van a családban, és költenem kell a gondozására, nem fogok-e minden erőforrást a családom tagjának egészségére irányítani? Nem akarom triviálissá tenni, de abban a pillanatban vagyunk, amikor meg kell értenünk, hová kell irányítani az erőforrásokat az epochális változás pillanatában. ” A Vatikánban tartott sajtótájékoztatón Alessandra Smerilli szalézi nővér (Segítő Szűz Mária Leányai), aki politikai gazdaságtant tanít a Pápai Szalézi egyetem Neveléstudományi Karán, az "Auxilium"-on, rámutatott azokra a prioritásokra, amelyeket a pandémiát követő időszakban meg kell valósítani.
Március 20-án Ferenc pápa felkérte az Átfogó Emberi Fejlődés dikasztériumát, hogy hozzon létre egy bizottságot a Római Kúria más dikasztériumaival együttműködésben, amelynek célja, hogy kifejezze az egyház támogatását és szeretetét az egész emberi családnak a koronavírus okozta járvány idején. A szalézi nővér a "Gazdaság" munkacsoport koordinátora, amely a bizottság második munkacsoportjához tartozik, a "Kreativitással a jövőre nézve" címmel.
A sajtókonferencián, melynek címe: "A jövő felkészítése, béketeremtés a Covid-19 idején", Smerilli nővér Peter Turkson bíboros (az Átfogó Emberi Fejlődés dikasztérium prefektusa és a vatikáni bizottság elnöke a Covid-19 számára), valamint Alessio Pecorario (a bizottság biztonsági munkacsoportjának vezetője) mellett szólalt fel és merész, de megvalósítható javaslatokat mutatott be.
Először is világos elemzést adott a Covid-19-ről és annak hatásairól: "A világjárvány felfedte a gyengeségeinket ... az alapvető orvosi ellátás drámai növekedését váltotta ki ... felfedte az összekapcsolódás valódi mértékét ... Az egész világot átlépő gazdasági recessziót, amely millió és millió munkahely elmozdulását váltja ki és fogja kiváltani. A gazdasági és társadalmi válság katasztrofális mérteket ölthet."
Majd kiemelte: „Van kiút, de jó képzelőerőre, bátorságra és nemzetközi együttműködésre van szükség…. Ferenc pápa kreatív megoldásokat kért tőlünk. Tehát azt kérdezzük magunktól: Mi lenne, ha ahelyett, hogy fegyverkezési versenyt folytatnánk, „az élelmiszer, az egészség és a munkabiztonság” jegyében versenyeznék? Van értelme tovább folytatni "a fegyverekkel kapcsolatos hatalmas beruházásokat, ha az emberi élet nem menthető meg, mert nincs megfelelő egészségügyi rendszer" - tette hozzá Smerilli nővér.
Smerilli nővér nem hagyja figyelmen kívül azt sem, hogy "a téma bonyolultabb, mint amilyennek látszik: a fegyverkezési verseny olyan dilemmát jelent, amely szerint az államok más államok félelme miatt, vagy azért, hogy kiválóságra törekedjenek és túlteljesítsenek másokat, tovább növelik katonai arzenáljukat".
"De ... ez a fajta verseny csak az önelhatárolás kollektív akaratával áll le. Bátor vezetőkre van szükségünk, akik bizonyítják a közjóba vetett hitüket, és elkötelezettek aziránt, hogy garantálják azt, ami manapság leginkább szükség van: közvetlen források az egészségbiztonsághoz és a jóléthez. "
ANS-Vatikán/Szaléziak.HU