Főoldal / Szalézi világ / Venezuela – Ahol a koronavírus a családok legkisebb gondja
Venezuela – Ahol a koronavírus a családok legkisebb gondja
2020-05-25 Hétfő | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
DélAmerika • járvány • segítség •
Étel nélkül, víz nélkül, elektromos áram nélkül, gyógyszerek és üzemanyag nélkül ... A venezuelai helyzet annyira kritikus, hogy a COVID-19 világjárvány a legkisebb gondja a családoknak. A szaléziak továbbra is együtt dolgoznak a lakossággal, élelmiszert, vizet és higiéniai termékeket osztanak szét a legsebezhetőbbeknek, különösen a "Red de Casas Don Bosco" gyermekeinek az alultápláltság megelőzése érdekében.
A dél-amerikai ország most jobban szenved, mint valaha: a csökkenő olajárak miatt a történelem legnagyobb üzemanyaghiányával kell szembenézniük. „Jelenleg az embereknek akár három napig kell várakozniuk, hogy 20 vagy 30 liter benzint kapjanak. Mindez nemcsak az emberek mobilitását érinti, hanem az élelmiszerek és gyógyszerek szállítását is. Az ország megbénult ”- mondják a szaléziak, akik mindent megtesznek annak érdekében, hogy a lakosság számára biztosítsák, hogy minden nap egy kissé jobb legyen, mint az előző.
Hosszú sorokban kell várakozni, hogy élelmiszerhez jussanak, és lehetetlen megtartani a társadalmi távolságot. „A COVID-19 egészségügyi válsághelyzet csak súlyosbította azt a már így is súlyos humanitárius válságot, amely 2016-ban kezdődött, és amelynek nem látják a végét. Jelenleg a koronavírus a legkevesebb aggodalomra ad okot, még akkor is, ha a fertőzések és halálesetek száma növekszik anélkül, hogy tudnánk a valós számot ”- tették hozzá a szaléziak.
E tragikus forgatókönyv tükrében a szalézi misszionáriusok a lakosság mellett állnak, és mindenféle támogatást kínálnak a gyermekek és családjaik számára. Így a "Red de Casas Don Bosco" civil egyesület hét központján keresztül naponta több mint 700 reggelit és étkezést kínálnak a kiszolgáltatott helyzetben lévő gyermekek számára, valamint higiéniai készleteket. „Ha nem lenne ez a támogatás, akkor nem lenne mit enniük. Egyre több és több alultápláltsági esetünk van azok között, akik segítségért jönnek a központokba ”- teszik hozzá Don Bosco fiai.
Leonardo Rodríguez, a "Red de Casas Don Bosco" igazgatója elmondja: „Néhány gyermek azért él az otthonunkban, mert ez egy védelmi intézkedés. Mások, akik nagyon nehéz körülmények között élnek, vagy árvák, vagy akik szüleinek emigrálniuk kellett és egyedül hagyták őket, részt vesznek az úgynevezett „Nyitott udvar” programokban.
Az öt éven aluli gyermekek alultápláltsága visszafordíthatatlan problémákat okoz a kognitív fejlődésben. Ennek érdekében a "Red de Casas Don Bosco" hét programot hozott létre a gyermekek és serdülők védelmére az ország számos részén.
A szaléziak egyértelműen észreveszik, hogy sok ember „azon túl, hogy nehézségekbe ütközik az alapszolgáltatásokhoz való hozzáférés terén, mélységes kétségbeesésben szenved”. És ezzel a kritikus helyzettel szemben nincs más választásuk, mint menekülni: mindez egy új migrációs hullám érkezését sejteti.
ANS-Caracas/Szaléziak.HU