Főoldal / Magyar Tartomány / Kazincbarcika – Pedagógia konferencia az új Sportközpontban
Kazincbarcika – Pedagógia konferencia az új Sportközpontban
2016-11-14 Hétfő | #Magyar Tartomány | ARCHIVÁLT
Ebben az évben a szokásos őszi Szalézi Pedagógiai Konferenciához a kazincbarcikai Don Bosco Sportközpont és a két kazincbarcikai szalézi iskola szolgáltatta a helyszínt november 11-én.
A konferencia díszvendége egyenesen Torinóból érkezett, Bruno Ferrero atya, a nagy szalézi mesemondó, aki előadásában megosztotta a hallgatósággal, hogy egy szent vagy nagy ember sem volt olyan „életművész”, mint Don Bosco, és tíz pontban felvázolta azokat az „életvezetési” technikákat, amelyeket használt. Elmondta, hogy megtanulhatjuk: nem a látszat számít, aztán, hogy kell valaki, akire felnézünk, hogy a jó embernek ellenállhatatlan vonzereje van, hogy a legnagyobb nehézségek ellenére sem szabad soha szem elől téveszteni a célt, hogy az élet egy Istentől kapott küldetés, hogy a boldogság az életnek egy teljesen normális vetülete… és még sok mindent. Természetesen, mindezt Don Bosco, a szalézi lelkiség és pedagógia összefüggésében. A hírneves szalézi lelki író az előadás után szívesen dedikálta könyveit az érdeklődőknek.
Bruno Ferrero előadása után Faltis Alexandra illusztrátor művész következett. Aranyecset című előadásából megismerhettük a meseillusztrátor olthatatlan rajongását a mesék világa iránt, közben csillogó tekintetete és csodálatos meseillusztrációi is meséltek nekünk.
Idén nemcsak plenáris előadásokat hallgathattak a vendégek, hanem a konferencia délutáni blokkjában interaktív módon bekapcsolódhattak néhány sikeres pedagógiai gyakorlatba is.
A Sportközpont küzdőterén a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium testnevelői tartottak gyakorlati bemutató órát az érdeklődőknek. Petróczi Gábor igazgató előadásában tanácsokat adott a pedagógusoknak arról, hogyan viselkedjenek különböző szituációkban a szülőkkel, a tanulókkal, pedagógus társaikkal. Példát láthattak arra, hogy a Bibliát nemcsak a hittanórán, hanem más órákon is lehet használni, és hogy miként lehet sokszínűbbé tenni a nyelvoktatást.
Rácsodálkozhattak a jelenlevő pedagógusok arra, hogy a modern oktatás-nevelés milyen eszközökkel él a tanórákon: Kirner Gábor szalézi testvér fantasztikus lelkesedéssel mutatta be az okostelefonok használatát az ellenőrzésben és a számonkérésben. Hallhattak a projektoktatás lehetőségeiről, a digitális mérések alkalmazásáról a természettudományokban és az osztályfőnököknek is hasznos tanácsokkal szolgáltak az előadók.
A szakképző intézmények igazgatói külön szekciót alkottak, a szalézi nevelést valamint a pedagógusok és a szaléziak közötti együttműködést Andrásfalvy János atya illusztrálta derűs példákkal.
A Szalézi Intézmény Fenntartó szervezői remélik, hogy minden résztvevő egyetért abban, hogy érdemes volt Budapestről kimozdulni, és a gyakorlatban is megismerni a legjelentősebb szalézi művet, Kazincbarcikát.
Szaléziak.HU