Főoldal / Szalézi világ / "FORMÁLNI A HOLNAPOT": ne féljünk az új technológiáktól!
"FORMÁLNI A HOLNAPOT": ne féljünk az új technológiáktól!
2024-07-30 Kedd | #Szalézi világ
A „FORMÁLNI A HOLNAPOT” („SHAPING TOMORROW”) kommunikációs konferenciára 2024. augusztus 1. és 7. között kerül sor a római Pápai Szalézi Egyetem (UPS) létesítményeiben –, a tömegtájékoztatási szektor olyan tanácsokat ad újra, amelyek nagyon aktuálisak és mindenképpen szükségesek ahhoz, hogy megfelelő hozzáállással készüljünk a konferenciára: "Ne félj az új technológiáktól!"
Mint Maciej Makuła atya, a Tömegtájékoztatási Szektor tagja és az esemény fő koordinátora elmondta, ez egy idézet II. Szent János Páltól, amely a Gyors fejlődés című dokumentumban található. A lengyel pápa jól értette a keresztény jelenlét kérdését a médiában, és nagy figyelmet fordított az egyházban ezen a területen dolgozók megfelelő felkészítésére.
II. János Pál nyomán Makuła atya megjegyzi elmélkedésében, hogy az online keresztényeknek „folyamatosan fejleszteniük kell készségeiket szakirányú tanulmányok, tanfolyamok és műhelyek révén”, és nem szabad alábecsülni a médiatevékenységek megfelelő finanszírozásának szükségességét, hogy elkerüljük a „katolikus a tartalom marginalizálódását”.
Ha az új technológiák „inter mirifica” – vagyis „a csodálatos dolgok közé” tartoznak –, amelyeket Isten az emberiség rendelkezésére bocsátott, hogy számtalan hasznos felhasználási lehetőséget húzzon belőlük, akkor az új technológiáktól nem kell félni, hanem inkább bizalommal és kezdeményező szellemben kell használni, az evangelizáció minden művének első és igazi főszereplőjére, a Szentlélekre való aktív válaszlépésben.
Az első dolog, amit meg kell érteni, hogy a technológia mindig is része volt az emberi fejlődésnek. A kerék feltalálásától az elektromosság felfedezéséig az emberiség mindig is további felfedezésekre törekedett. Az internet és a közösségi média ennek a fejlődésnek a következő lépése. És ha mindenki szeme előtt vannak az új technológiák által bevezetett társadalmi változások, akkor az Egyházban az új technológiák segítségével több embert lehet elérni evangelizáción, oktatáson, lelki támogatáson vagy szeretetszolgálaton keresztül.
Ezért az Egyházban, a tömegtájékoztatás területén egyre nagyobb szükség van egyértelmű vezetőkre, akik segítenek "nem félni" az új technológiáktól. A megfelelő kommunikáció hiánya nemcsak a kompetencia hiányát jelezheti, hanem rossz irányba is vezethet.
ANS-Róma/Szaléziak.HU